Писна ми да се отнася така!

  • 4 978
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много гадна ситуация. Не мога да ти дам никакъв съвет, сама трябва да решиш това ли е твоят живот и готова ли си да го живееш цял живот. Аз мисля, че няма жена, която да издържи това . Все някога ще ти писне и ще сложиш точка. Помисли и как и кога, дали по-рано не е по-добре.
Аз бих започнала да излизам прекалено често, като му оставям детето или в краен случай на бабите.  Без да давам никакво, ама никакво обяснение, но в същото време ще си осигуря алиби и свидетели къде и с кого съм била- все пак имам реноме, не е нужно да се превръщам в к...а, заради един мъж. През деня обаче, дори и недоспала ще се грижа перфектно за детето, вечерта- имам право на заслужена почивка и забавление. Peace След две-три седмици бих си събрала парцалките, вземам си детето и с най- равнодушния, с най- наглия и най- категоричния тон бих му казала двусмислено, че определени обстоятелства са променили живота ми и за съжаление не мога да остана при него. Бих си тръгнала и ако след това той не преосмисли нещата и не ми покаже, че е осъзнал грешките си, подредил е приоритетите си и ние сме неговия живот- значи не си заслужава повече да мисля дори за него и продължавам живота си без него.
Разбира се, това е по- лесно да се напише, но аз бих го направила, защото жилището е мое, има къде да живея и мога да разчитам на родителите си ( да са ми живи и здрави), а и имам постоянна работа, макар и с неголеми, но редовни доходи.

Още нещо- ако ти самата не се уважаваш, ( а явно е така, щом позволяваш да се държат така с теб- единствената и неповторимата bowuu ) -как очакваш той да те уважава. Не бих си траела като кротко агънце, ако мъжът ми "меткосва" ( или миткосва newsm78 )  до сутринта по стрийптизбарове с колежки. Я се стягай, вземи се в ръце и си вдигни самочувствието . Дори и никът ти е много мекушав- обидена... Аз бех била бясна, а не само обидена. Че и бясна е слаба дума за описаното от теб- няма още измислена дума, която би описала чувствата ми в такава ситуация. Peace

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 14:07 от Джемма

# 16
  • Мнения: 7 914
Като ти е писнало, защо не го питаш директно в очите? newsm78
Или си запазваш личността или брака Peace

# 17
  • Мнения: 2 040
Защо си му позволила да се отнася така с теб .. ти не си коя да е, а негова съпруга и ДА, имаш право да знаеш къде ходи и с кой ходи ... кви са тия колежки ... вместо да ги води по стрийптийз барове, да те изведе теб на вечеря или дискотека ... иначе да се прибира и спи при колежките си, щом с тях му минава деня и ноща ..
Не трябва да те е срам теб, а него ... този мъж въобще не държи на семейството си с това държание .. а за детето да не говорим, с какви очи ще го гледа то един ден ...
Ти си се предала само заради това че той ви издържа, но щом детето е достатъчно голямо да знае къде ходи баща му, значи ходи и на детско или учебно заведение, а ти си намери работа, стани финансово независима и вземи живота си с ръце ... това баща и съпруг ли и или ерген човек  ...
Сори, ако съм рязка, но така аз виждам нещата от твоите постинги ..

# 18
  • Мнения: 6 461
Да трябваше да уточня,че той ни издържа и явно нямам право на глас .срам ме е!
Мисля че това е нормално.
 Какво е това той ни издържа ?
Поне в къщи е така:Няма значение кой носи парите ,те са общи на цялото семейство.
Мисля че няма за какво да те е срам.Но явно не за първи път търпиш подобно поведение.След като мислиш че той прави нещо и вече имаш някакви доказателства .Дали пък в крайна сметка го прави по безопасния начин.......???
Съвет не мога мила да ти дам .Искам да вземеш такова решение ,че да не страдаш повече.

# 19
  • Мнения: 2 292
Аz бих постъпила така
Събирам му личните (и само тях) вещи в един сак. Викам ключар да смени бравата. Слагам сака пред вратата и го оставям. Господина да си върви при приятелката или колежките или ксдето иска и да обмисля какво иска от живота. Преz това време се консултирай с адвокат на какво имаш право. КАто иzмисли господина може да се върне и да обясни какво е иzмислил. Ако ми иzнася и не се zабави много с обмислянето е въzможно и да се раzмине с раzвода. При раzвод по негова вина е въzможно да получиш достатъчно , zа да си стъпиш на краката и да zаживееш нормално и да не се унижаваш повече.
При всички случаи се консултирай с ДОБъР адвокат. Ако може веднага. Като си zнаеш правата е по трудно да те правят на маймуна. И според мен не му каzвай, докато не планираш нещо окончателно и не решиш да го иzпълниш. Така той не може навреме да планира контра.
Успех

# 20
  • Мнения: 2 040
НЕможе да го изгони от раз, защото жената написа, че той ги издържа ... ако го изхвърли, как ще живеят ..
Изчакай, говори с него, намери си работа за да си независима и тогава можеш да го оставиш ..
Положението е нетърпимо, но не действай прибързано ..
Твое ли е жилището или негово? Имате ли къде да живеете с детето, ако е негово? Изцяло с неговите доходи ли живеете или все пак имаш и ти някакви?

# 21
  • Мнения: 1 860
 Много е лесно да се дават такива съвете, ако пък може и да са някой на който никак не му е лесно. Ситуацията е всъщност много проста, съвсем обичайна и не мисля, че е просто част от някой роман в който всички сме главни героини и нещата винаги зависят от нас.
 За жена, която няма финансова стабилност, може би не поддържа дори контакти с родителите,  няма приятелки от години, никак не е лесно чисто и просто да си събере багажа и детето, и да се махне.
 И какви са тези съвети да излиза? И то на пук? newsm78Ако можеше да си позволи просто ей така да си излиза, без да му иска разрешение, без да му иска пари, тази тема нямаше да я има.
 И лично мое мнение е само, че това е най-глупавото което може да се направи, а и да не забравяме, че детето има нужда най-вече от майка. Силна психически, а не избиваща комплекси по среднощни барове и кръчми.

# 22
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
За такъв мъж не бих се притеснявала дали и кога ще се прибере.

А ти защо търпиш, финансов ли е проблемът, няма къде да отидеш или?
[/quote

Не мисля че поведението му подлежи на съмение къде ходи и какво прави. Защо наистина търпиш това положение? Унизително е! Незнам какво точно да те посъветвам?Не ви познавам и не ви знам отношенията.Винаги ли е бил такъв?Преди държал ли се е така?На твое място единственото което щях да позволя да ни свързва е детето.

# 23
  • София
  • Мнения: 888
Много е лесно да се дават такива съвете, ако пък може и да са някой на който никак не му е лесно. Ситуацията е всъщност много проста, съвсем обичайна и не мисля, че е просто част от някой роман в който всички сме главни героини и нещата винаги зависят от нас.
 За жена, която няма финансова стабилност, може би не поддържа дори контакти с родителите,  няма приятелки от години, никак не е лесно чисто и просто да си събере багажа и детето, и да се махне.
 И какви са тези съвети да излиза? И то на пук? newsm78Ако можеше да си позволи просто ей така да си излиза, без да му иска разрешение, без да му иска пари, тази тема нямаше да я има.
 И лично мое мнение е само, че това е най-глупавото което може да се направи, а и да не забравяме, че детето има нужда най-вече от майка. Силна психически, а не избиваща комплекси по среднощни барове и кръчми.
Не е лесно да се дават подобни съвети, но аз го  направих от гледната точка на жена, която е напълно зависима финансово от мъжа си - имаме дете, очакваме второ, не работя, но той никога не си позволява да показва неуважение към мен и това се дължи на факта,че аз съм си създала такова отношение и затова си позволих да й давам съвет за това. Ако сега се случи нещо с моя мъж, аз няма при кого да отида, не общувам с родителите си и наистина незнам какво бих правила,защото няма на кого да разчитам. Мъжа ми го знае и НИКОГА не е злоупотребявал с това, именно защото аз не го позволявам. Отношението ми към него е такова,че аз не създавам впечатление и не позволявам да създавам такова,че съм зависима. Донякъде грешката на "обидена" е,че е допуснала да се чувства зависима, донякъде в нейния мъж. Но ако има поне малко гордост, ще  се вземе в ръце и ще постави граници на търпимостта си.

# 24
  • Мнения: 769
Намери сили да си стъпиш на краката, започни работа, и търси начин да се отървеш от този тип...

# 25
  • Мнения: 745
Намери сили да си стъпиш на краката, започни работа, и търси начин да се отървеш от този тип...
Peace Peace

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Събирам му личните (и само тях) вещи в един сак. Викам ключар да смени бравата. Слагам сака пред вратата и го оставям. Господина да си върви при приятелката или колежките или ксдето иска и да обмисля какво иска от живота.

Много е крайно и прибързано- все пак нищо не е доказано.

# 27
  • Мнения: 1 495
Трябва да си намериш работа във всички случаи!!! И да останеш с този човек и да не останеш, важно е че това, че не работиш те подтиска и ти действа на самочувствието. Като започнеш работа ще се почувстваш по-уверена и тогава ще можеш да прецениш как се развиват нещата и да вземеш  евентуално по-драстични решения.

# 28
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Първата ми реакция щеше да крещя,да плача. Но такъв мъж не заслужава съсипаните ти нерви.
Но, след като си финансово зависима и с дете на ръка, по-добре не реагирай бурно. Няма да промени нищо.
Драстично няма да можеш да промениш нищо в живота си, но си състави план и го следвай. Например: почваш да се оглеждаш за работа, търсиш помощ от приятелки, близки, детето на детска градина ( не знам каза ли колко е голямо ).

А и се консултирай с адвокат.  Peace

# 29
Няма да те съветвам как да постъпиш, отношенията са си ваши, ти сама прецени.
Това, което искам да ти кажа е да не се изживяваш като жертва. Постъпката, отношениято на този мъж е под всякаква критика и никой не го заслужава, особенно ти. Прецени толкова ли струваш и до колко си склонна да си го причиняваш сама на себе си.  Винаги има начин. Лично на ,мен ми омръзна да живеем с мисълта, че сме хора втора ръка и на мъжете всичко им е позволено защото са мъже. Помисли, той би ли търпял подобно отношени? А с какво той е повече от теб?

Общи условия

Активация на акаунт