Коремчето издава ни вече, че през Март ще гушкаме бебче! 💙❤ тема 3

  • 26 446
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Аз и с двете бременности бях с ниска плацента, ама чак толкова не ме е плашил док освен да си почивам повече, да не се натоварвам физически и да избягвам дълги пътувания. При първата се вдигна към 20-та, сега беше започнала да се вдига, но не знам още какво е положението. Като цяло не е толкова рядко срещано, но си трябва по-внимателно в ежедневието.

# 661
  • Мнения: 549
Ох, мвчта за отделни стаи. Дори и да имахме възможност каката е още малка и спи неспокойно. Така, че следващите 2,3 годинки ще се тъпчем всички в една стая. Ще бъде голямо приключение. Кой кога рввнал, кой кого го дразни и т. Н. Ама ще се преживее и забрави. Щом съм забравила колко малка е била.
За това детенце също се вълнувам. Хем съм по цял ден ангажирана или с работа, с дома, с детето и всяка свободна минута мисля за бебчо. Една степен по-малко е вълнението, но по-скоро защото малко или много вече сме го играли този филм и вече не ме плаши толкова много.

# 662
  • Мнения: 563
И аз днес получих първите две покупки. Понеже подарих дървеното легло(бебешка кошара) от сина ми ,подарих и матрака към него, защото реших, че второто ще си го слагам в преносимата кошара. След ремонтите спалнята ни е по малка и дървеното легло щеше да заема много място.... Тааа поръчах второ ниво за кошарата и сгъварм матрак, който да си ползвам постоянно и като пътуваме също. Ееей момичета сглобихме я сложих матрака(само за малко да видим дали всичко пасва) лелеее нямам търпение много сладко ми стана на душата. Сега разбирам хората защо си гледат бебетата в тези кошари, еми голямо удобство си е. Матрака е хубав въпреки че е обикновен за 30лв.(имаме възможност, просто знам, че е излишно) относно детската стая, в една стая ще са, избрала съм за второ легло-леглото от икея което расте заедно с детето(чух супер отзиви) . Така хем няма да заема мястото за игра от стаята, хем докато порастне и стане на 10 11 сигурно ще ги разделим децата в две стаи. Ако бяхме сигурни за пола щях да купя вече някоя рокличка

# 663
  • Мнения: 72
Аз днес бях на АГ и плацентата ми е ниско върху канала, др каза че е опасно и може да прокървя и не знам да се притеснявам ли, да го мисля ли. Не каза да лежа или нещо друго.
Аз от нещата за бебето набирам по-големите, взех количка, стерилизатор. Креватче малко по-натам, а дрешки ако ми изпаднат на добра цена.

И при мен плацентата беше ниска и запушваше канала, но на последния преглед се оказа, че се е вдигнала. И мен ме бяха предупредили, че може да прокървя, но за щастие не се случи. Но ако си остане ниско долу и не отпуши канала няма да можеш да родиш естествено.
В коя седмица се вдигна, на мен казаха, че ако стане ще е до 24седмица. Иначе аз съм с 2 секцио до тук и не ме притеснява раждането, а развитието на плода. Док каза, че в тази част на матката кръвонасяданията, нервите, тъканите са други.
Надявам се да се вдигне и всичко да е наред.

На мен ми казаха в 16 седмица, че се вдигнала. Не е гаранция, че не може пак да падне. Но като цяло някъде до 23-24 седмица има шанс да се вдигне.

# 664
  • Мнения: 553
Момичета, има ли някой с тромбоцитопения и как се лекува,ако да?

Аз пък бавно, но сигурно трупам покупки за бебето, като само дрешки ще оставя за накрая. Досега съм си взела кенгуру, залъгалка, биберон, помпа за кърма, подплънки за кърмачки и следродилни гащи.
Едрите неща, като количка и кошара имаме от баткото. А дрешки само ще допълвам. Комплект за новородено задължително ще е нов.
Но ми се иска да купувам постоянно🏧🧾💸 Утре пак ще погледна тук-там...

# 665
  • Мнения: 489
И аз прегледах нещата за новородено от баткото- за сега няма да взимам много дрешки, освен ако не е момиче. Баткото е роден на 30.11-зимно бебе, а това ще е пролетно и от ще дойде нуждата за покупка на дрехи. Взички размер 3-6 месеца са ватирани които имаме.
За списъл с покупки-да, наистина има много в интернет. За мен основните неща които много ползвах са: мрежа за баня ( изключчително удобно и незаменимо нещо! ), твърд повивалник (също-няма навеждане,няма болки в кръста), пелени тънки-5,6 броя, тънко и по-дебело одеало, кърпи за баня-2 бр, чаршафи за легло-2 комплекта, бодита и панталонки- по 7-8 броя имах за начало, биберони-2бр, като зимно бебе имаше 3 шапки.
Сега малко на обратно- неща които не съм взимала и не съм изпитвала нужда- беше само на кърма-нямах шишета и стерилизатор, обиколници на леглото( излишни,особено за новородено). Костюмче за изписване Не съм взимала- взех му ромпърче в комплект шапка и ръкавички, дебело плетени одеално и тънка пелена. Това ромпърче повече не облече, защото се оказа малко. На изписването от бебето се вижда само пелената с която е завито. В повечето случаи костюмчетата за изписване се отказват малки.
Все пак да кажа,че всичко съм сушила в сушилня и имах малко дрехи, но напълно достатъчни. Нямаше висене на простори и задържане на прането.
За сега ме се сещам друго,но ще се коментират от тук нататъка покупките.
Аз чакам черен петък в хиполенд-всяка година има 50% и от там ще поръчам доста неща

# 666
  • Мнения: 549
Обиколниците при мен бяха задължителни, защото креватчето ни беше до стената и не с плоскост, а с решедки. За това ги ползвах като изолация от студената стена.
Иначе съм абсолютно съгласна, че за комплектите за изписване за излишна маса пари. Има къде къде по-хубави и по-евтини варианти.
За дрешки бъдете сигурни, че в началото ще ви подаряват доста и така се случва, че се насъбират и има дори необличани.

# 667
  • Мнения: 311
Не знам как да кача цялата информация относно SIDS( не искам да го превеждам тук , като се напише в Гугъл и веднага си излиза какво е)при новородени/малки деца, но ви качвам на снимка, кое бебешко легълце е безопасно и защо не трябва да има обиколници и каквото и да е, докато спи детето

# 668
  • Мнения: 489
Обиколниците при мен бяха задължителни, защото креватчето ни беше до стената и не с плоскост, а с решедки. За това ги ползвах като изолация от студената стена.
Иначе съм абсолютно съгласна, че за комплектите за изписване за излишна маса пари. Има къде къде по-хубави и по-евтини варианти.
За дрешки бъдете сигурни, че в началото ще ви подаряват доста и така се случва, че се насъбират и има дори необличани.


Моето креватче има решетка само отпред и те няма къде да се закачат. Отделно мисля,че те предпазват детето да не се удря в легото докато се върти което при нас стана след 9-я месец. Определено за мен са излишнои

# 669
  • Мнения: 549
Обиколниците при мен бяха задължителни, защото креватчето ни беше до стената и не с плоскост, а с решедки. За това ги ползвах като изолация от студената стена.
Иначе съм абсолютно съгласна, че за комплектите за изписване за излишна маса пари. Има къде къде по-хубави и по-евтини варианти.
За дрешки бъдете сигурни, че в началото ще ви подаряват доста и така се случва, че се насъбират и има дори необличани.


Моето креватче има решетка само отпред и те няма къде да се закачат. Отделно мисля,че те предпазват детето да не се удря в легото докато се върти което при нас стана след 9-я месец. Определено за мен са излишнои
Изказах лично мнение. Всеки си преценя за себе си. За едни едно е добре, за други глупост.

# 670
  • Мнения: 88
Здравейте на всички,
преди 2 дни си пуснах микробиология и днес излезе резулатаът - streptococcus agalactiae. Докторът ми изписа Акцеф 500 мг. за 5 дни. Притеснявам се от приема му, но като цяло в интернет чета, че е безвредно за бебето, както и докторът ми потвърди, а и е по-опасно ако не се лекува. Някой с подобен проблем?
Иначе на прегледа всичко мина добре, бебка върди малко по-голяма, сега съм 18 г.с. + 3 дни. Даже проследяващият ме АГ ми определи друга дата за термин, която е различна от на ФМ.

# 671
  • Мнения: 759
Аз пих антибиотик за друг проблем още в начална бременност и бях по-притеснена, защото тогава още плацентата не спира преминаването на антибиотиците към бебето, но сега ако ми се наложи няма да го мисля толкова, така че не се притеснявай и приемай антибиотика. Бактериите правят повече поразии, така че въобще не го мисли.

Иначе с моят бебо всичко е наред, мина ми морфологията и всичко си му е перфектно от главата до пръстите на краката. Вече прилича повече на бебе и както преди ми приличаше повече на мъжа ми, сега виждам доста мои черти, така че вече не съм сигурна на кого ще прилича повече. Активно бебче е, даже днес цяла сутрин рита и се въртя, сега малко се е успокоил, но като цяло почти през целия ден рита и бута. Заради предната плацента и защото обича да си държи ръцете пред лицето, много го бутахме докато си покаже лицето и видимо не беше доволен, много намръщен и сърдит ни беше. Grinning И като е решил, че трябва да стои горе високо, почти до гърдите ми и се и свил там, а долу има място за още едно бебе. Дано и за напред всичко да върви добре при всяка от нас и да идва по-бързо март, че аз нямам търпение вече.

# 672
  • Мнения: X
С моята бебка също всичко върви нормално засега. Записах час и за следващата морфология между 20-23 седмица.

И да се оплача, че малко ми докривя. На излизане от прегледа, отивам на касата да платя и на половин метър от мен човек на носилка, който бил уж за операция ли, за приемане в някое отделение ли, не разбрах, но стандартен болничен прием. И докато чакам чувам сестрата как се обяснява, ами вашия тест за коронавирус  излезе положителен току-що, няма как да ви приемем. Въпросният човек с маска под брадичката естествено, аз с маска и само за 5 мин. на каса, но не спирам да мисля дали съм прихванала Sad

# 673
  • Мнения: 759
Направих я морфологията в 21 седмица, мислех да чакам до 23, но дори сега всичко, което гледат си беше оформено и затворено, както си трябва.  И си върви пак нормално, вече не избързва със седмица, а си отговаряше точно на деня даже.

Иначе точно заради това не обичам да ходя в болници, а гледам да ходя само в частни кабинети или специализирани АГ болници, където ходят главно бременни. И аз още в началото като имах инфекция трябваше да ходя до Токуда при нефролог и докато чаках имаше семейство възрастни кашлящи на инвалидни колички, които говореха как си чакали тестовете да излезнат. И после супер много се притеснявах, защото и друг вирус да е пак не исках да съм се разболяла, защото всеки вирус оказва влияние. Карала съм ковид, но не разчитам на това, защото новите щамове лесно могат да преборят клетъчния имунитет за старите. Много ме е яд, че не успях да се ваксинирам преди да забременея, но ще гледам да се пазя повече и така. Дано всичко да е наред при теб, пий чай и ако трябва биозин мама за подсилване на имунната система.

# 674
  • Мнения: 563
И мен ме е яд, че не успях да се ваксинирам преди да забременея. Биозин мама, ли е за подсилване на имунитета и без рецепта ли мога да реша на своя глава да пия? Както ме духне вятъра така започвам хрема, кихане... За пръв път се страхувам от настинки, вируси, ковиди и всякакви болежки. Мисля и аз да запазя вече час за феталната, въпреки, че съм в 17 седмица

Общи условия

Активация на акаунт