АГ СЕЛЕНА- ТЕМА 22

  • 52 233
  • 774
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 193
Здравейте, момичета.
При планово секцио предният ден ли се постъпва в болницата или на същия ден? И как става, когато ти дойде ред или имаш предварително запазен определен час за секциото? Предполагам че повечето са преди обяд.

# 706
  • Мнения: 1 142
Приемат на същия ден, като започват от рано сутринта, около 07:00. В приемния кабинет минаваш набързо тонове, ЕКГ, взимат кръв за изследвания, тест за Коронавирус, карат те в стаята и започваш да чакаш да те викнат за секциото. Аз раждах лятото и си спомням, че уж бях записана за второ секцио, но с приоритет вкарваха онези с кутиите, така че аз влязох около 9:30 в приемен кабинет, за половин час ме оправиха там, а за секцио ме извикаха в 11:30 чак. Помня всичко в детайли, защото бях ужасно жадна и мислех, че ще умра от жажда преди да родя. Joy

# 707
  • Мнения: 311
Когато си занесох документите на регистратура, момичетата там ме питаха дали съм от града и ми казаха щом съм от Плд да си дойда на деня за секцио и часа в който да дойда, за да не стоя да чакам много. Така че, като си занесете документите за прием, ще Ви кажат кога и в колко часа да отидете, те най -добре знаят.

# 708
  • Мнения: 12
Аз също не обичам нощници и затова си бях взела пижама за кърмене с къси панталонки. Обаче точно в този момент определено нощниците са най добрия вариант. Свободни са, вдигат се лесно, а то се налага често, цапат се и ви ги сменят,  и със сигурност няма да ви се преоблича по 2 пъти на ден за визитации, ако имате някакви болежки.

Да спомена, че дават хавлии, които също се цапат при всяко къпане, аз с моята единствена нямаше да се оправя. Дават и сешоар, ако искате да си измиете косата.
А носхте ли някакъв по-различен вид бельо?

# 709
  • Мнения: 35
А докато протича самото раждане било то секцио или нормално, багажа ни къде ще се намира.?

# 710
  • Мнения: 5 900
Здравейте, момичета. Скоро родилите може ли да кажете какъв е актуалния часови интервал на консултациите с анестезиолог? Благодаря

# 711
  • Мнения: 2 833
dmDm, багажа ви го поемат от персонала, после ви го носят в стаята като ви настанят,  на всичко слагат стикер с име и ЕГН - обувки, яке, чанти...... няма опасност от изгубване.


 Bling-a-ling, няма определен часови диапазон, казвате на регистратура - горе или долу и момичетата ви пращат къде да се чака. Докато дойде анестезиолог дават да се попълни анкетата.
При мен се събрахме три жени, нещо се замота въпросния доктор  над 40 мин. /младия, черноок от сайта на болницата, сега не помня име/  и пак го търсиха от регистратура.

След консултацията се носи готовата анкета и подписана от доктора/анестезиолог на северна регистрация.
Който, слага клексан/фраксипарин, не си признавайте, че носите с вас, за да го изпишат от болницата.

Тест за упойки ми правих  4-5  часа преди секцио момичета от спешен сектор, както и микробиология - бяха минали две седмици от последната, вирусология....


По-горе някой питаше кога приемат за планово секцио, ако сте от далеч и предна вечер - питат при входиране на документите за хоспитализация. Говорете с доктора, който ще прави секциото.
Ако сте наблизо - рано сутрин. На мен доктора ми каза идваш в 5:45 звъниш на телефона на входа за прием да ти отворят и ще те подготвят.

# 712
  • Мнения: 5 900
Благодаря, Щефи. Преди имаше определени 2-3ч ,ако не се лъжа преди обяд, в които се ходеше. Но сега чувам прекалено различна информация от познати, лекар и тн и се чудех кога да ида. Първоначално даже не исках, защото предишната ми консултация беше абсолютно проформа, но реших да се прежаля и да мина. Така и така ще ще ходя да оставя документи. Поне да си спестя време и нерви в деня на приемането.
За инжекциите хубаво споменаваш щях да ви питам дали бият или се опитват да минат метър в момента. И по кое време горе долу ги слагат. До колкото мога ще опитам да следя, макар предния път да бях доста неадекватна от болка, но този път трябва да съм жива умряла нащрек, че имаха доста пропуски.

# 713
  • Мнения: 311
Консултацията с Анестезиолог, когато трябваше да мина, звъннах на регистратурата, момичетата ми казаха между 10-12ч заповядайте всеки делничен ден, отидох към 11ч, чаках 5 мин, дойде анестезиоложката, тя сама ми попълни всичко, докато си говорихме в стаята и ми задаваше въпроси, после листа от консултацията и документите за прием ги занесох на задната регистратура и ми казаха от там в деня за прием да си отида в 8ч, защото преди мен има 2 двойки близнаци и докато ми излезнат изследванията и се настаня в стаята, ще дойде и моето време за секцио 🙂 Описаното го свърших преди 4 дни.
 Но съвета ми е, когато имате организационни въпроси или за цени и часове, просто се обадете и попитайте на регистратура,  защото иначе става манджа с грозде и само разкарване и висене по коридорите, аз действам така и до сега нито съм чакала, нито съм се чудила кое, къде и колко.🙂

# 714
  • Мнения: 2 833
Клексан/фраксипарин го слагат сутрин, първата инжекция веднага след зашиване на масата ми я биха.
Не, не минават метър с биенето, при мен доктора още по време на секциото им каза да включат фраксипарин и го имаха в картона като влизаха за  слагане на системи или визитация.

Не знам за точен час за анестезиолог,  беше след 14:00 часа след като излязох от преглед при АГ.
Наистина, звънете, ако не сте на място в болницата за точна информация.
Пак не е кой знае какво консултацията, но питат за тромбофилия, наличие на белтък в урината, високо кръвно....

Аз им оставих заключение от скенер заради дискови неволи с цел да преценят къде да бият упойка - единия на консултация тръгна да ме праща на операция, другия в операционна на рехабилитация:), казах им, че от тази болка не се мре, сега съм за друго.

Друго, ако при прием под някаква форма се окажете с завишено кръвно, пак по картона ще ви намерят по-късно да ви водят на кардиолог, нещо хем полезно, защото прегледа е обстоен,  хем е лов на пациенти за при даден специалист.
Постъпих с кръвно 140/90, после не повече от 120/80, при кардиолога всичко нормално.
При слизане на лактация 160/100, 150/100, за два - три дни и се успокои само.

# 715
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 937
Моят багаж беше качен в стаята и прибран в гардероба, като ме настаниха в стая. Но аз бях по спешност, през нощта и не съм престоявала в реанимация. Имаше легло в стая и от операционната директно в стаята си ме закараха. Багажът го оставих в приемен кабинет и директно от там ме вкараха в операционната. Всичко си беше налично, макар и ненадписано, но нямаше други момичета по това време за прием. Телефонът само беше с мен, направиха ми снимки от първите минути на бебка и от първата ни среща.

# 716
  • Мнения: 7
Здравейте, знаете ли каква е цената за тоновете на бебето?

# 717
  • Мнения: 48
30 лв е за тонове

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Аз 2 пъти ходих на тонове, днес и миналата седмица и нищо не съм плащала.

# 719
  • Асеновград
  • Мнения: 1 390
Дали има значение при кой лекар сте за тоновете? Дали минават по здравна каса?
Защото аз съм при Петрова и са ми безплатни прегледите, но ми се наложи по-често да ходя миналия месец и втория преглед го платих 40лв. Явно има някакъв лимит, не знам дали и за тоновете е така.

Общи условия

Активация на акаунт