Препоръчйте добър уролог!!

  • 638 355
  • 823
  •   3
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 312
Привет! Спешно ми трябва консултация ,  защото имаме дата за операция,  а имам съмнения относно нея. Трябва да се премахне камък в уретера , и  простата е увеличена /тя подпира мехура,който задържа урина/  Предлагат първо камъка и после с лазер да се изгори простатата. Бих искала и друго мнение,дали е възможно с едно отваряне да се реши проблема,а преди няма 20 дни махнаха бъбрека и много интервенции станаха...Къде да получа мнение,кой се занимава и с камъни и с премахване на простата с лазер?

# 406
  • София
  • Мнения: 3 248
Военна болница, в сградата им всеки понеделник в кабинета на Уроелит в поликлиниката преглеждат доц. Салтиров и д-р Цеко Петков, и двамата са добри. За Салтиров едва ли ще има места, но при Петков може и да се вредите. Само че обяснете на секретарката за какво става дума.... включително и за махнатия бъбрек, и за камъка в другия...

# 407
  • Мнения: 16
Здравейте, съпругът ми мина през същото /но бяха му поставили нефростома, за,да,се спаси бъбрека/, с лазер оправиха простатата и едновременно 20 камъка в пикочния мехур, а камъкът в уретера беше следваща стъпка. Доц. Анакиевски, Варна, завеждащ клиника по урология в Терапията, смея да твърдя че е най добрият, пред нищо не се спира.  много трудно става записването на час при него,  много  е натоварен,  но опитайте.  ще получите най адекватното решение.  успех!
Привет! Спешно ми трябва консултация ,  защото имаме дата за операция,  а имам съмнения относно нея. Трябва да се премахне камък в уретера , и  простата е увеличена /тя подпира мехура,който задържа урина/  Предлагат първо камъка и после с лазер да се изгори простатата. Бих искала и друго мнение,дали е възможно с едно отваряне да се реши проблема,а преди няма 20 дни махнаха бъбрека и много интервенции станаха...Къде да получа мнение,кой се занимава и с камъни и с премахване на простата с лазер?
[/quote]

# 408
  • Мнения: 16
Здравейте, съпругът ми мина по същия път. С лазер оправиха простатата и разбиха 20 камъка в пикочния мехур.  Следваща стъпка беше разбиването на камъка в уретера. Докторът е доц. Анакиевски, смея да кажа най добрият. Първо му бяха поставили нефтостома, за,да не загуби бъбрека. За него няма невъзможни неща, изключително кадърен лекар, завеждащ е клиника по урология Терапия, Варна. Трудно е с часовете при него, много е натоварен, но си струва.

# 409
  • София
  • Мнения: 1 312
Не разбрах, камъка в уретера в друга операция ли беше или трите проблема в една е станало,. извинете но пак да ми кажете? В нашия случай трябва да се махне простата и дивертикул в пикучен мехур, в който се е настанил и камък..,

# 410
  • Мнения: 16
Първо простата и камъните в пикочния мехур, после камък в уретера, после тръгна камък и от другия бъбрек, запуши и другия уретер, и така няколко операции. Правят се стъпка по стъпка нещата. Не става наведнъж.

# 411
  • София
  • Мнения: 1 312
Благодаря за отговорите!
,През какъв интервал се извършиха операциите, дали един месец е достатъчен ?

# 412
  • Мнения: 16
не,  не е достатъчен,  точно 1 година време ни отне

# 413
  • Мнения: 12
Здравейте, искам да ви помоля за препоръка за добър уролог,става въпрос за постоянно парене на изхода на уретрата и често уриниране.Насочила съм се към доктор Васил Василев,ако някой знае нещо за него бих се радвала да го споделите.Обиколих хиляди специалисти ,беше изолиран само хематоличен стафилокок,който излекувах,но симптомите останаха.Последно бях при Пепелджийски,който ме остави без думи от небрежното си и арогантно отношение,а да не говоря за препоръките му.Благодаря ви предварително.

# 414
  • Мнения: 1
Здравейте,
Никога не съм писал по форуми, но тъй като имах проблем почти една година и прочетох много информация, търсейки помощ, реших да споделя моя опит с цел да помогна.
Моят проблем беше смъдене, щипане или дразнене по главичката на пениса. Също не ми се затваряше с кожата цялата главичка, съответно триенето създаваше дискомфорт и постоянно се намествах, което е грозно отстрани, но нямах избор Sad  Направих си редица изследвания, и ходих на уролози от Стара Загора, през Пловдив до София.
Радвам се, че имах пари, тъй като се бях върнал от Англия и можех с лекота да дам например 100 лв за преглед при професор или няколко стотин за лаб. изследвания
За да не става дълго искам да кажа само, не се отчайвайте, а си запазете час във ВМА при проф. Светослав Димитров Николов, чака се около 2 седмици за свободен час, но наистина си заслужава...
Имам опита да сравня работата на 2ма уролога от Казанлък, 2ма от Стара Загора, 1 от Пловдив и 2ма професора в София...ами хора не си губете времето да ходите където и да било другаде освен при проф. Николов.
Успех на всички в излекуването.

# 415
  • Мнения: 1
Горещо препоръчам професор Салтиров . Голям професионалист .Много съм доволна.

# 416
  • у дома
  • Мнения: 1 160

С камък около 16мм. съм(разбиван 3 пъти с литотриптер в Токуда и Пирогов)Лекуващият ми лекар ме насочва в София като предполага,че ще изберат разбиването да е с лазер.Много моля насочете ме къде и координати на добър уролог в София и който е разбивал да каже как протича.
Благодаря предварително.

# 417
  • София
  • Мнения: 15 215
Потърсете доц. Салтиров от ВМА.

# 418
  • София
  • Мнения: 3 248
Подкрепям за Салтиров от ВМА. Чака се около месец за него обаче - за преглед, на който той планира постъпването. Ако е нещо спешно и обясните на сестрата, може да прояви разбиране.

# 419
  • Мнения: 2 173
Хубаво е да си носите скенер или някакви снимки, ако имате на бъбреците... той не преглежда в частния кабинет, иска да види предишни изследвания, епикризи, желателно и скенер... аз затова ходих 2 пъти... върна ме за скенер, за да може да прецени състоянието, като след като го видя веднага ми даде предложения за дати за постъпване.. Blush

Общи условия

Активация на акаунт