Убийца на кучета

  • 5 637
  • 144
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 455
Боже нямам думи.Тази жена за мен не е добре,еми ако утре някое дете бутне или удари лошо нейното пак ли така ще постъпи? newsm78 За мен кучето няма никаква вина,всичко зависи от нашето възпитание и това на децата ни. Та нали утре и нейните деца така ще постъпят и за вас това е нещо нормално??? Аз като минавам по улицата с количката,заради спрялите коли по тротоара да не би да е редно да ги чупя,защото са застрашили живота ми и този на детето?

# 76
  • Мнения: 532
Erica Purcell, права си, че не е вярно - въобще не смятам за нормално да прескачаме акита на каквито и да било животни, но всичката ни оправия в БГ е такава, за съжаление. Тук става въпрос за убийство. Майчиното ми чувство е също толкова силно заложено, както и на останалите, но това не ми пречи да живея с животните на съседите ни и да уча децата ни как да се предпазват от тях без да ги убиват.
jam, изопачила си думите ми. Никъде не написах, че кучето на приятелката ми е и мой приятел, а пък салам не мога да му дам, защото съм вегетарианка. Мечки съм срещала в населени места, а следи от мечка и в гората, но напълно съзнателно не съм имала пушка в ръцете си, защото мразя оръжията. В гората си "плюхме" на петите.
Следното звучи много грубо:
ако направиш това, ще спомогнеш също за оцеляване на човешкия род в дарвинистки смисъл, защото ще го лишиш от един очевидно слаб и не умеещ да се справи с живота представител на рода...

# 77
  • София
  • Мнения: 5 606
Пак ще стигнем до спора дали са по-важни децата или кучетата.
Обаче, аз мисля, че нагли стопани на кучета, дето ги разхождат без намордник и верига, ще ги оправят само много солени глоби.
Чакам го този момент!

Мисля, че всяко едно същество независимо дали е  животно или на човек има право да живее щом Господ му е отредил това право. Никой обаче няма право да отнема живот насилствено. Аз лично никога не съм си пускала кучето без каишка и намордник - това обаче не му спаси живота нали? Просто има един тип невротизирани стари хора, които решават , че кучето на съседа им шуми прекалено много и решават да го отровят. В такива случаи си мисля, че живота на този тип озлобени възрастни хора е по- малко ценен отколкото на едно куче.

  Който толкова иска куче, да си купи къща на село с голям двор и там да си го пуска на воля.Не са длъжни хората да се съобразяват в кое л..но ще стъпят, ако се разсеят за миг, или чий разпасан любимец ще ги нахапе или ще наръфа детето им, недай си Боже! Да не говорим за болестите, които разнасят.
  Аз самата преди 11г си взех куче, беше малко , сладко дакелче....докато навърши 3г- после озверя.Стана доста нагло същество, а ние като хипнотизирани го обожавахме.Наистина никога не го оставяхме да пикае по входа и колите, водехме го и още го водят наще далеч от детските полянки и никога Naughty без каишка.
  После аз се омъжих и то остана при тях, а когато забременях изведнъж го разлюбих.Но сестра ми живее там и тя роди, сега е бременна с второто.Все им повтарях колко е опасно да гледат дете и куче, да го занесат на село или да го подарят.Те не чуват.Е, оня ден майка ми реве по телефона, че кучето болно от броцелоза.Макар и рядко , но хората също се заразяват и изхода е безплодие, засяга половите органи.
  Та мисля аз, че реве да не би бебето да се е азразило.,а тя ме уби като каза, вай, вай, вай за кучетоооо #Crazy.Верно, 2-3 пъти им е спасявало живота от газовата бутилка, ама е куче, бе.Има вероятност детето да пострада, а те...Е , такива са кучкарите.Аз мойта малката у тях съм я оставяла всичко 5 пъти за 2 години и занапред не мисля да им я давам ,докато не махнат кучето.Ветиринаря ги посъветвал да го приспят, но те- не, ще го лекуват.
   Мислете си каквото искате за мен, но от децата по-ценно няма, а моето веднъж вече ми умираше в ръцете, та да го поставям наравно с някакво куче.Обичайте животните, ама това , което става в момента е направо извратена работа.

Много си права скъпа подкрепям те!

# 78
  • Мнения: 200
Постъпката на тази жена не е нормална. Опасна е за обществото, както трови кучетата може да отрови и нечие дете. Трябва да я изнамерят и лекуват

# 79
  • Мнения: 5 468
Права е жената. Начинът и на действие определено не е никак хуманен, но както тя самата е казала "Народът разбира само от бой". Ще отрови едно, две, три...1000 и ще се научат.
Peace и аз съм на това мнение.
Ами писнало й е и е почнала да раздава нейно си правосъдие. На всички ни е писнало от какво ли не...

Много приятно впечатление ми направи едно момче вчера, когато разхождаше кучето си и видя, че аз и Гери вървим срещу тях, веднага му слоши каишка и го придърпа максимално до себе си, в момента, в който се разминавахме.
А има хора, които казват на увиващото се около мен дете: Няма страшно, то не хапе!
Разбира се, най-натрапчиви са помиярие по улиците. Накъдето се обърнеш - някой дреме на припек ooooh!.

# 80
  • Мнения: 1 860
Нека ви разкажа какво гледах миналата седмица по телевизията тук. Има едно предаване, за една мацка, която тренира домашни кучета с които стопаните не могат да се справят. Миналата седмица беше при семейство с 2 кокер шпаньола. Единият от които по-агресивен и налита понякога на най-малкото дете. Мина обучението и треньорката се обажда след няколко седмици да разбере, какво е положението. Детето пак е нахапано по двете бедра, гърдите и пръстите. Тогава треньорката им каза да го приспят. Плакаха, плакаха, но го направиха. Не го подариха, не го дадоха някъде, просто защото е опасно и за други.
 
 Тук няма свободно разхождащи се кучета - със или без стопани. Всички са на каишка, някой с намордници. Не са виновни животните, а стопаните, че не се опитват да осигурят личното си, на любимеца си и на всички около тях спокойствието. И мисля, че историята истинска или не е правилна.

# 81
ПОДКРЕПЯМ ТОЗИ ЧОВЕК,КОЛКОТО И ПСИХОПАТСКИ ДА ИЗГЛЕЖДА
Писна ми от кучетата пред входа,които се въргалят,ходят по всички нужди и лигавят всичко наоколо,включително самия ни вход 
А децата ни си играят на СЪЩОТО МЯСТО..и се моля да не му стане нещо всеки божи ден
Ако имах малко повече смелост...или побеснея малко повече бих направила СЪЩОТО С БЕЗДОМНИТЕ КУЧЕТА ПРЕД БЛОКА И ПО УЛИЦИТЕ
Бездомно куче ме е хапало и въпреки,че като малка съм имала куче...си оставам на същото мнение
Величието на Човека няма край! А кой каза, че светът е Само за Него?!
Една урбанизирана територия като площадката пред блока Ви е част от планетата Земя и няма закон, който да оправдава убийство само, защото се налага да предпазим децата си. Трябва да делим пространството и с други същества, подобни или не подобни на нас.
Жената, извършваща тези злодеяния, може да остане ненаказана в нашата държава, но в много други със сигурност, ако я заловят, ще отиде зад решетките, освен финансовото обезщетение на собствениците на отровените кучета.
По същата логика трябваше да застрелям кучето на приятелката си, което се хвърли на гръкляна ми, но ме ухапа по рамото, само защото се извъртях, трябваше да обеся кучето на съседите ни, защото влезе в градината ни и ухапа дъщеря ми, а бездомното куче от детската площадка, което съдра ръкава на сина ми трябваше да нахраня с отрова  Stop

Браво, браво, брависимо - е, това вече е върха на идиотизма! Теб те хапало куче, децата ти ги хапало куче - и за теб това е нещо нормално?!?
Мамче, ти да не си мазохистка?
Кучето е животно, което да пази къщата - и там му е мястото, в къщата на село. Тези, които гледат кучета вкъщи просто не могат да се откъснат от селския си манталитет.

# 82
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не се ли уморихте да се надприказвате за тези кучета? Винаги има защитници и мразещи кучетата.
Аз съм от тези по средата. Обичам кучета, имала съм такива, но сега не мога да си позволя да отделям време за още един член и нямам. Селяни били кучкарите, а какво е да убиеш животно? Безпомощност, омраза... В писмото пише, че убиеца няма нищо против собствениците, а е против животните, ето това е лошото, защото те са беззащитни.

# 83
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
Не мисля, че е истина това писмо.

Но за принципната ситуация - разбирам жената напълно. Така са се пренаселили улиците с кучета, че човек наистина трябва да си отваря очите на четири и да носи детето си на ръце за всеки случай.

Който не е притърчвал по нощите, следван от кучета по петите, той не знае какво е страх да не те стигнат  Mr. Green А когато имаш и дете, за което да мислиш, нещата започват да добиват съвсем друга окраска.

В Пловдив ситуацията с бездомните кучета до голяма степен се разреши тихомълком (не знам на кого да кажа 'браво', но е факт). Останаха основно домашните - все така без намордник и каишка, все така с безгрижно подвикващи стопани 'то не хапе'. Е какво като не хапе? Достатъчно е да уплаши детето ми. Трябва да го чакам да му се метне отгоре и да захапе, за да кажем, че не е редно да се разхожда невързано ли?! За лайната по улиците, тревата и пясъка на детските площадки изобщо не ми се коментира...

Едно съседско куче порода овчарка преди месеци бутна детето ми - даже не я видя, минаваше, ама с живо тегло над 80 кг  Crazy и я забърса. Ей, Бога ми, от този невинен епизод ми скачаше малката в ръцете месеци наред, като го чуеше да лае... Представяте си, ако примерно беше решило да й се порадва как щеше да се паникьоса.

Иначе - да, нямам против кучетата. Родителите ми гледат куче - в къща, на село. Разхожда се само сутрин, защото къщата е на края на селото и то дефакто търчи из полето. Не хапе  Mr. Green

За човек, който има страх от кучета (който често идва точно от такива епизоди в детството) няма значение дали чак ще го захапе кучето. Достатъчно е да отиде без намордник и каишка при него, да му се 'радва' или да го залае - дето се вика, може да му се пръсне сърцето от страх за няма нищо, защото стопанина знае, че 'то не хапе' и общо взето не му дреме...

# 84
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
...и един епизод от морето тази година.
Отивам на плажа с малката, пълня й малък басейн да се плацика, морето беше бурно и не ставаше за влизане. Идва една дружелюбна немска овчарка, която решава, че съм й напълнила извънредно голяма паница за вода и почва да лочи. Къш, бе! Блях! В тази вода ще стои детето ми, че и пие чат-пат от нея, като мисли, че не я виждам.
Никой не се заяви стопанин на кучето. Едно лапе се опита да го отведе (но отрече да е негово) без успех, като го нахоках съвсем се измете. Аз се опитах да го махна любезно за каишката, но кучето тежеше колкото мен - кауза пердута.
Смених водата, пак дойде... Ей Боже, накрая ми идеше такъв шут да му тегля в дебелия задник!
Хората под съседния чадър ми се хилеха съчувствено, а мен само ме беше ужасно яд, че на цялото море на три метра от нас кучето идва да пие морска вода от басейна Crazy и на това отгоре никой не си го прибира.
В крайна сметка безотговорни са собствениците, кучетата са кучета - малко мозък и много лиги Mr. Green

# 85
  • Мнения: 15 317
Категорично съм против да се тровят животните. Но вчера ми се прииска да удуша една възрастна дама. Децата са играли в парка и тъй като били много шумни, а парка бил за почивка на пенсионери с/без кучета, въпросната дама пуска кучето си срещу децата. Потърпевш е бил сина ми - захапало му крачола. Спасило го е това, че кучето е било малко и учителката е реагирала бързо.
И за миг не ми мина през ум да "отмъщавам" на животното, но ако отровителката е "психясала", то безотговорните собственици на кучета какви са? Сигурна съм, че не са нормални.

# 86
  • Мнения: 1 258
Да изпратим тази история на Стивън Кинг да я доразвие малко,какво ще кажете,а?

# 87
  • Мнения: 532
Воден дух, каква съм аз - идиот или мазохист или и двете заедно е друга тема.
Тук се коментира правото на живот на кучето, което съвсем не е само животно, което да пази къщата на село. То къщи като сгради / тук Бу може да даде професионално мнение коя сграда е къща - друга тема / има и в градовете.
Не виждам какво общо има любовта към животните със селския манталитет, както ти определяш хората, споделящи живота си с тях.
Не защитавам кучетата - ние куче нямаме. Мисля си само как всеки от нас сипва отровичка на всяко живо същество, което го е наранило физически или морално, изплашило или просто му се пречка из краката. Било то приятел, близък или непознат. Те не ни ли нараняват - дори собствените ни деца имат период от израстването си, когато хапят  Mr. Green
За порядките в едно общество се създават закони и безотговорността се наказва. В добрите общества. А нашето какво е - пак друга тема...

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Ако някой настъпи нечие изпражнение, вината си е само негова, че не си гледа в краката  Twisted Evil  Какво да кажем ние на село с огромните кравешки акита по път и над път.
Кучето си е куче, заложено му е да хапе. martisun, разбира се, че след като някой се е наел да бъде стопанин на куче, трябва да носи отговорност пред останалите. За бездомните, хайде сега да се сетим кой носи такава  Mr. Green

Чий мироглед е изкривен, много има да се спори. Темичката беше май за това дали има някой право да убива нечии или ничии кучета без съд и присъда, а не дали е правилно да се умъртвяват съгрешили четириноги, т.нар. най-добър приятел на Човека.
Извинявай, ама съвсем не му е заложено да хапе!!!! Гладй по Анимал планет някое от предаванията с Анимал полис. Преди да пуснат някое куче като годно за осиновяване му тестват поведението. В един от тестовете етолога му бърка с ръка в купата докато яде и му взема храната от устата. Само да изръмжи (недай си боже да ухапе пластмасовата ръка, с която го правят) и бива "хуманно евтаназирано"(те изплзват този израз). Дават и как се оплакваш от кучето на съседа, че ходи без каишка. Идват и глобяват. Солени глоби. Може и да ти го конфискуват, защото изглежда бездомно. А куче да се разхожда в парка при децата - абсурд.

# 89
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Ужас! Според мен тази жена е болна. Какво е виновно едно куче за безумията, които ние хората сътворяваме. Обществени проблеми не се разрешават по този начин.
Напълно подкрепям.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт