Американски колеж - двадесет и четвърта тема

  • 47 631
  • 776
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 607
Zvanche,
Дано да го осъзнава по-бързо, че като нищо ще се окаже извън Колежа.
Нейният клас последните 2 седмици бяха online и мога да се сетя какво се е случвало по време на час. Била е на телефона с едното око😄😄😄
Както се шегуваме с баща и търгува на Китайската борса през телефона😄

[b[/b]
Рали, ще свикне. Може би още не е осъзнала оценяването.

# 271
  • Мнения: 1 471
Здравейте и с днешна дата! Развълнувана съм от мейла с покана за среща с родителите на 11.11.2021 по повод стратегията за развитие на колежа.  Регистрирах се!
Единият от стратегическите въпроси е: "Как образованието, което предоставяме, да остане актуално през следващото десетилетие?" Мисля, че тук е мястото да повдигнем отново въпроса за чуждоезиковото обучение (втори чужд език) в посока то да достига по-висока ниво в 12 кл., поне В2. Като тук не говорим за профил "Чуждоезиков", а за всички останали профили. Спомняте си, че бяхме започнали подобна дискусия (и анкета Wink ), но нещата така и не се развиха по много причини, които няма да коментираме сега. За мен е важно и вълнуващо, че се предоставя трибуна и на нас, родителите, да из4азим своето мнение, за което благодаря!
Призовавам ви да се включите в срещата (изисква регистрация) и да поставите и вие въпроса за втория чужд език (има място за предварително задаване на въпроси), като необходимост за предоставяне на " ... актуално образование през следващото десетилетие ".
Призовавам и РУА да отправи апел към членовете си да се включат със същия въпрос.

# 272
  • софия
  • Мнения: 25 499
Имам въпрос. Предишни години катедрите (по математика в частност) подготвяха ли общи въпроси за тестовете за всички класове от випуска?
Харесва ми идеята, въпреки че има слабости, но в 8. клас не беше така.
Има ли и други общи за всички контролни?
По БЕЛ тази година май не беше еднакъв за всички класове.

# 273
  • Мнения: 19 317
Много бавно излизат тези оценки по някои предмети. Децата ще забравят какво е било.
Звънче, какви слабости? Заради подсказването от класовете, които вече са правили тестовете ли?

# 274
  • Мнения: 7 161
Имам въпрос. Предишни години катедрите (по математика в частност) подготвяха ли общи въпроси за тестовете за всички класове от випуска?
Да, ако добре разбрах въпроса. По много предмети преподавателите даваха еднакви тестове.
Само по БЕЛ не.
Всичко се разпространяваше във фейсбук и други групи и се преписваше на воля.

# 275
  • София
  • Мнения: 9 558
Миналата година, по време на ДО,  госпожата по математика качи различни тестове на профил Мат и профил Бизнес (и двата профила имат ПП математика).  Резултатите бяха много интересни, масово процентите в единия профил бяха под 50% Simple Smile. Даже имаше писмо до всички родители.

# 276
  • софия
  • Мнения: 25 499
Имам въпрос. Предишни години катедрите (по математика в частност) подготвяха ли общи въпроси за тестовете за всички класове от випуска?
Да, ако добре разбрах въпроса. По много предмети преподавателите даваха еднакви тестове.
Само по БЕЛ не.
Всичко се разпространяваше във фейсбук и други групи и се преписваше на воля.
Да, това ми беше въпросът.
Скрит текст:
Извинявам се,ако съм го задала неясно.
При нас миналата година в 8. клас само входящият тест беше такъв и сега с математиката се учудих. От една страна ми харесва - така са поставени при равни условия и резултатите показват и уменията на учителите. Слабостта е това, което си споделила. Моята все още не е в бизнеса, но ако продължава така, не мога да гарантирам, че ще остане встрани.

Според мрън настоящите осмокласници са по-ориентирани от техния випуск в добрия смисъл. Вече са се организирали с действия по общ проблем. Деветокласниците само мрънкат и си обясняват помежду си колко е зле положението и как трябвало нещо да се направи.
Впечатлена е също каква промяна настъпва в определени учители, когато имат проверка 😂

Последна редакция: чт, 28 окт 2021, 20:37 от zvаnchе

# 277
  • София
  • Мнения: 16 202
Ooo, има промяна???

# 278
  • софия
  • Мнения: 25 499
Тцъ, в очакване сме, но не съм обнадеждена. Човек е такъв, какъвто е. Не вярвам аз в доброто понякога.
Проверките трябва да се правят тайно. Когато знаеш, че те наблюдават, не си ти 🙃

# 279
  • София
  • Мнения: 16 202
Аз съм "китайска капка". Повтарям едно и също до пълно омаломощаване на сгрешилия.

# 280
  • софия
  • Мнения: 25 499
Оххх, Шарки, и аз съм така, но тази година я пиша нулева по предмета. Лошото е, че пропуските не могат да се пренабрегнат и да се продължи без знания. Нямам голяма надежда, че нещо ще се случи в рамките на учебната година. Като чета за друг преподавател, който се вихри години и как трудно се намират учители с език. Не знам.

# 281
  • Мнения: 501
Да, бе, да, ние го "ядохме тоя" миналата година, приеха го само в тези университети, в които си беше постнал САТа. За неамериканци не важи, САТа им е нещо като ДЗИ, индикатор какво изобщо ниво имаш.
Ако може бихте ли споделили колко точки е имало детето на САТ? В колко университета го приеха и отпуснали ли са финансова помощ? Много ще съм благодарна!

# 282
  • Мнения: 1 622
Не разбрах, американските университети искат САТ, но неамериканските какъв изпит искат-IELTS?

# 283
  • София
  • Мнения: 16 202
3/23. Не сме искали финансова помощ,  нямаме право на такава (а аз не мога и не искам  да крия данъци/доходи). 1410 (690/720 и не иска да св яви  повторно за повишение …не че имаше достатъчно дати).

# 284
  • София
  • Мнения: 5 026
Не разбрах, американските университети искат САТ, но неамериканските какъв изпит искат-IELTS?

SAT не е езиков изпит, а изпит за готовност за университет - Scholastic Aptitude Test - основно ползван в САЩ, при това за всички кандидати.
IELTS е тест за езикова подготовка - изисква се както от европейските университети, така и от много американски, за international кандидатите, които ще учат програми на английски, като доказателство за нивото им на владеене на езика.
За удостоверяване на нивото на езика има и други изпити - TOEFL, Duolingo, CAE - гледайте кой университет кои от тях признава.
Аналог на SAT е АСТ, но не знам у нас дали се провежда.

Общи условия

Активация на акаунт