Тема за жена шеф на 7 мъже?

  • 1 877
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 172
Ако е станала шефка, без да е компетентна и по "втория начин", и аз не бих работилА.

Това е комплекс на част от мъжете. Ако случайно някоя жена има по-добро професионално развитие от тях, то задължително е постигнато по "втория" начин. Ако пък случайно е и по-млада от тях, вече и съмнение няма как е получила тази позиция. Как иначе да обяснят собствената си некадърност?
Не съм съгласна, че на 22 години момичето задължително няма опит. Отдавна мина времето, в което през студентските години се е ходело само на лекции и купони, а след това се е почвала работа. Днес все повече хора работят и учат едновременно.

До автора: Когато оплюваш шефката си, критикувай конкретни нейни решения, които не ти харесват, а не възрастта  и пола й Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 001
...  Днес все повече хора работят и учат едновременно.
През цялото време докато следвах и работех ... но не като шеф  newsm78

# 17
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
...  Днес все повече хора работят и учат едновременно.
През цялото време докато следвах и работех ... но не като шеф  newsm78
Ми то кой за каквото е учил.  Joy

# 18
  • Мнения: 1 172
...  Днес все повече хора работят и учат едновременно.
През цялото време докато следвах и работех ... но не като шеф  newsm78
Какво общо има това със опита и стажа на момичето?
И защо се приема, че за да си шеф трябва задължително да си навъртял N години стаж. Тъй като вече съм в позиция да решавам кой да бъде шеф, мога да ти кажа от моя гледна точка какви са нещата. Шефът е човек, който е показал конкретни качества, за да му се доверя и да разчитам на него. Да си шеф не означава само права, но и поемане на много отговорности. И годините стаж не са гаранция за придобиването на умения и доказването на точно тези качества. Много често у хората има едно такова очакване, че йерархията е отражение на стажа натрупан в конкретната фирма, което е много неправилно. Затова  и когато се назначи на управленски пост правилният според мениджърите човек, той не винаги се харесва от подчинените. И се започва с това "Х години работя като луд за тази фирма, а някрая назначават(повишават) еди-какъв си...". За всяка позиция има подходящи и неподходящи хора, което не означава че неподходящите са задължително некомпетентни. Напротив, те могат да са много добри, но за друг тип задачи.

Отделен е въпроса, ако назначаването, за което говори автора, е с връзки. Тогава на негово място бих се замислила дали да работя в дадената фирма, но не защото шефката е 22годишна, а защото назначаването на това момиче е следствие от много други грешни според мен практики.

# 19
  • Мнения: 1 001
... Какво общо има това ...
Мда-а-а, от девет кладенеца вода за да се докаже, че жена може да е шеф ... ами може, но:
1. Като студент работех, но не като шеф, т.е. не съм придобил "опит на подобна позиция или длъжност";
2. Пак като студент имах фирма и придобих известен управленски опит и той е много по-ценен, т.к. всяка грешка си я плащах, и то в буквален смисъл;
3. Аз лично никога не съм бил привърженик ма "изкачване по стълбата на йерархията", така че не се учудвам от назначения на външни за организацията хора;
4. В частна организация собственика/управителя може да има право да взима еднолични решения и те не подлежат на коментар.
Тук май става дума за нещо друго, но автора да си го уточни ...

И един въпрос, ако може: според теб кога дамата е натрупала опит и кога е успяла да се докаже като ръководител (по-нагоре правих елементарни сметки за времето на обучение и реализация). Аз не бих се замислил дали да работя в дадената фирма: бих се замислил колко време ще оцелее тази фирма с такъв ръководител ...

# 20
  • Мнения: 2 327
Аз познавам една девойка, която е на 22 и е шеф и много добре се справя. И не съм чула някой от нейните хора да се оплаква от факта.
Кога е натрупала опит - ами просто не е завършила висше образувание, а работи май от преди да завърши и средното. Опит се натрупва с работата. И колкото и опит да имаш винаги има какво още да научиш. Аз бях изненадана когато разбрах възрастта и. Определено като мислене не беше на 22, а доста по зряла.
Идеята ми е както и на някои по-горе - това че е девойка на 22, няма нищо общо с това дали си върши работата. Ако наистина не става за шеф и на 55 пак може да не е подходяща. Ако обаче управлението и води до резултати къде е проблемът?
Между другото и аз съм шеф Simple Smile Ама подчинените ги е страх да се оплакват, щото хапя Simple Smile

# 21
  • Мнения: 8 917
Е, те,  у наше  село се смени правителсвото.Тургнаа, новото руководство и се почнаа. Бихте ли работили при тези условия, когато "Баш"шефа е на 22 и те поствя у поза "шпиц"? Аз - не, а вие?
Ако има какво да науча от него/нея /без значение Той или Тя/ с удоволствие бих работила, но ако не знае за какво става въпрос въобще не бих издържала Stop

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е, те,  у наше  село се смени правителсвото.Тургнаа, новото руководство и се почнаа. Бихте ли работили при тези условия, когато "Баш"шефа е на 22 и те поствя у поза "шпиц"? Аз - не, а вие?
Ако има какво да науча от него/нея /без значение Той или Тя/ с удоволствие бих работила, но ако не знае за какво става въпрос въобще не бих издържала Stop
И аз !!!

# 23
  • Мнения: 1 172
И един въпрос, ако може: според теб кога дамата е натрупала опит и кога е успяла да се докаже като ръководител (по-нагоре правих елементарни сметки за времето на обучение и реализация). Аз не бих се замислил дали да работя в дадената фирма: бих се замислил колко време ще оцелее тази фирма с такъв ръководител ...
Дали и колко време ще оцелее фирмата е част от отговорностите на тези, които са взели решението да назначат дамата. В много случаи подчинените нямат компетенцията да преценят колко добър е новият им шеф и дали е достатъчно опитен, за да се справи. Те виждат само промените, свързани с работата му и е нормално да не им харесва, че ги контролира по-строго.
Колкото до опита и натрупването му, много зависи в какво точно се състои работата. Може от нея да се изисква само да раздава задачи и да следи изпълнението им; може пък да се очаква да прави дългосрочни планове и стратегии за развитието на фирмата. Доколкото разбирам става въпрос за шеф на фирма или екип от 7 служители, което не е никак много.  Съмнявам се, че авторът знае наистина какви са правомощията и отговорностите на "баш" шефа във фирмата.  Едва ли знае и квалификациите на дамата - никъде не видях да е казал какво е учила, какво е работила преди това и т.н. А заглавието на темата ясно показва големия му проблем - че жена е шеф на 7 мъже (и той явно е един от тях).

# 24
Аз не виждам нещо лошо в това да имаш жена за шеф на 22 години. Аз съм на 28 и съм също мениджър. На 23 години още нямах собствен бизнес и когато постъпих на работа имах седемдесет и пет човека подчинени. Повечето от тях бяха мъже и честно казано  само те възроптаваха от начина ми на управление, а жените бяха много доволни. Не зная дали е защото не възприемат да има жена над тях или е било заради годините ми. Първоначално бяха много недоволни, но когато уволних 5-6 човека, разширих пазара на продажби на въпросната фирма и заплатите им скочиха бяха много щастливи и аз бях най-великия шеф. Иначе преди тази работа бях мениджър и в една друга фирма-тогава бях на 20, но имах десет човека подчинени. Работила съм и за американска фирма и имах над 150 подчинени на 25 години. Президента на тази компания ми е казвал, че дори и за президент на Америка бих се справила, защото съм имала качествата да управлявам и организирам/на което аз хич не вярвам  ::/. Ако момичето е проявило нужните качества не виждам никакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт