Избор на домашен принтер

  • 16 058
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 762
Здравейте,

Имам нужда да закупя принтер за вкъщи, би било хубаво да има и скенер.

Бихте ли ми препоръчали надежден модел, чиито консумативи да не са безбожно скъпи и лесон да се намират?


Благодаря!

Последна редакция: вт, 02 май 2023, 14:09 от Не се сърди, човече

# 1
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Какъв е бюджета? Лазерен или мастилен? Ще се печатат ли снимки, тоест дали да е цветен? Скъпо и евтино са относителни понятия. Гледа се колко излиза стойността на едно копие. Всякакви консумативи се намират лесно. Масовите модели имат и бюджетни заместители с рециклирани касети, ако е лазерен.

Огледай HP, Canon и Xerox. Купувах наскоро Canon, но е по-скоро към средния клас и отива над 1000 лева. Вероятно се търси нещо в ниския клас от порядъка на 200-300 лева?

# 2
  • Мнения: 2 762
Ще се използва главно дъщеря ми да си принти изпратените от госпожите й тестове и домашни, да си сканира домшните работи, снимки няма да се принтират. Едва ли ще има повече от 20 стр на седмица за принтене.
Да, бих искала да се вместя до 300-400 лв макс.

# 3
# 4
  • Мнения: 2 762
Благодаря ви, аз точно него гледах, но не можах да видя консумативите му за колко страници стигат.

# 5
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Да се има в предвид, че евтин принтер означава скъп консуматив.
Мастилено устройство нисък клас не е много добре за домашни нужди. Дюзите засъхват в един момент и става неизползваемо.

# 6
  • Мнения: 3 219
Зависи какво ще се принтира, едно е текст, друго текст плюс картинки, картинките харчат повече, а снимките - най-много. Обикновено до 180 страници ги водят, има и някакви ХЛ до 600. Трябва да се гледа на съответния консуматив, там пише за кой модел принтер е и за колко страници.

Имах подобен Канон по-стар модел и не сме имали проблеми. Ако идеята е да се пести, не мисля, че ще се получи. По-скоро е удобство да не трябва да се търси ксерокс.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2021, 14:45 от наивница на средна възрас

# 7
  • Мнения: 2 762
Касетата за черно принтиране е около 55лв за 600листа, а и ние вероятно ще го ползваме само тази година този принтер, сега е 7ми клас и има нужда си принти разни материали и тестове по БЕЛ и Мат.

# 8
  • Мнения: 3 219
Трябва да се добавят и листите, те май са 5 лв за сто... Удобство е машината, но не мисля, че е по-евтино от публичен ксерокс.

# 9
  • Мнения: 2 762
Тук не търся да ми е евтино, нито да ми е скъпо, средна цена и удобство. Нито търся машина, която да ме надживее, търся нещо което да ми свърши работа за тази учебна година.
Въпроса е, че не мога за всяко листче да тичам до книжарница.
Може би ако живеех в Студентски град, където има денонощни центрове за принтене нямаше да търся да купувам машинка, но уви - не живея там отдавна Grinning

Благодаря ви за отзивите!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Когато дъщерята беше ученичка взехме цветен мастиленоструен принтер скенер копир Канон, защото се налагаще и цветно да принтира, и понякога в 10 вечерта сме търсили къде да отидем. Имаше и патрони с мастила, които не бяха маркови, и по-евтини и ни вършеха работа, но след време, неудобството е ако не се печата, че главите пресъхват. Сега сме с лазерен черен брадър пак мултифункционално с принтер скенер копир, При лазерния няма проблем ако не се печата дълго, нопък цветните струват и майка си и баща си, та сме с черно печатащ.

# 11
  • Мнения: 3 922
Препоръчвам на HP - LASERJET PRO MFP M28a. Този е принтер, скенер и копир в едно. Цената му е около 260лв (Технополис). Купувам тонер за него на 15 лв от един сайт.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Консумативите на НР са много скъпи. Аз бих препоръчала някакъв вид Brother.
Някой от тези: https://www.brother.bg/printers/laser-printers/mono-laser-printe … %BD%D0%B5#Results

# 13
  • Мнения: 2 762
Благодаря ви, но аз вече взех евтиния Канон още същия ден като пуснах темата, трябваше спешно да обзаведа щерката.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 595
Благодаря ви, но аз вече взех евтиния Канон още същия ден като пуснах темата, трябваше спешно да обзаведа щерката.

Здравей!
Може ли да споделиш наблюдения?

# 15
  • Мнения: 2 762
Здравей,

Ами доволна съм си, но ние печатаме по 10-12 листа на седмица. Липсва ми автоматичното двустранно печатане, ама за тези пари- толкова.
Още карам с мастилото, с което е купен, но от Плесио си взех заместващо мастило, което е двойно по- евтино от оригинала, като му дойде времето ще видим дали ще върши работа или съм хвърлила едни 30 лв на вятъра.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 059
Аз бих препоръчала модели на HP , но със WIFI и събскрипшън т.е срещу 2-5 долара на месец компанията следи главите и праща ноши, когато старите достигнат някакъв провент консумация - излиза много по-изгодно, отколкото да купувате консумативи. Виждам, че сте закупили принтер, но ако някой предстои да прави такава покупка мисля, че би било полезно. Аз самата имах принтер сбез тази опция и при всяка смяна на консумативи си плащах по 2 самия принтер.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 595
Вафличка, защо излиза по-евтино? И на мен ми излезе да си заявя опцията, но не ми изписа цена за консумативи и доставка.
Намерих си рециклирани глави за 10 лв/бр.

# 18
  • Мнения: 185
Ако не те притеснява качеството на печата на струйните устройства, има такива, които са с постоянни касети, а само се доливат мастила за печат, които са на смешна цена. Начални модели МФУ-та са Epson EcoTank L3210 (би следвало да струва около 340лв с ДДС) или Canon PIXMA G2411 All-In-One, пак на същата цена. Би трябвало да имат и три години гаранция.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 059
Вафличка, защо излиза по-евтино? И на мен ми излезе да си заявя опцията, но не ми изписа цена за консумативи и доставка.
Намерих си рециклирани глави за 10 лв/бр.

Признавам, че рециклирани не съм ползвала. Оригиналните са по 30лв нормални и 45 голям размер т.е 2 касети (понеже не работят ако се сложи само черна си е 60лв с нормални и 90лв с по-големи) . Нормалните не принтират 100 страници - много по-малко. Принтера го купих за около 70лв (3 в 1 принтер, копир,скенер). Затова след няколко месеца закупих 3 в 1 модел с WiFi - абонамента е 2,3,5 долара според избрания план и ако не се ползват всички страници от плана се прехвърлят за следващия месец. На година с 5 долара план се плаща 12x5 = 60 долара за цяла година,не за комплект глави и компанията ти изпраща винаги глави преди да свършат настоящите.

# 20
  • Мнения: 3 431
Използвам темата да попитам. И на мен ми трябва принтер, цветен с добро качетво на картината. Не ми трябва скенер. Буджет 400лв. Имате ли предложения?

# 21
  • Мнения: 185
Използвам темата да попитам. И на мен ми трябва принтер, цветен с добро качетво на картината. Не ми трябва скенер. Буджет 400лв. Имате ли предложения?
Качествен печат може да получите на обикновена хартия от лазерен принтер и на специализирана хартия от струен принтер. Лазерният принтер ще гарантира и по-дълго време запазване на качеството на отпечатъка. За съжаление най-евтиният модел на HP - Color Laser 150nw e някъде около 450лв. Лазерните принтери масово са с формат на хартията А4. Ако ви трябва по-голям размер (напр. А3), то трябва да си купите струен.

# 22
  • Мнения: 3 431
Използвам темата да попитам. И на мен ми трябва принтер, цветен с добро качетво на картината. Не ми трябва скенер. Буджет 400лв. Имате ли предложения?
Качествен печат може да получите на обикновена хартия от лазерен принтер и на специализирана хартия от струен принтер. Лазерният принтер ще гарантира и по-дълго време запазване на качеството на отпечатъка. За съжаление най-евтиният модел на HP - Color Laser 150nw e някъде около 450лв. Лазерните принтери масово са с формат на хартията А4. Ако ви трябва по-голям размер (напр. А3), то трябва да си купите струен.

Много благодаря!!!.  450лв ме устройва.
Ще го погледна.

# 23
  • Мнения: 221
Здравейте,

Дали някой може да ми препоръча домашно мултифункционално устройство до 400 лв.?
Не държа на различни размери листи, ще се справя и с А4 само. Вземам го предимно за проекти на дъщеря ми в училище.

# 24
  • Мнения: 3 431
Здравейте,

Дали някой може да ми препоръча домашно мултифункционално устройство до 400 лв.?
Не държа на различни размери листи, ще се справя и с А4 само. Вземам го предимно за проекти на дъщеря ми в училище.

Аз купих HP ENVY 6020e, който се оказа доста добър за цената си. И ние го използваме предимно за училищните неща на децата.

# 25
  • Мнения: 287
Аз също търся мултифункционално устройство за домашно ползване ,което ще се ползва основно за принтиране и копиране,а от време на време за сканиране.Преди години имах един цветен EPSON DX6050,обаче на 2,3 принтирания и свършваше някоя касетка и не работеше,докато не сложа нова и бързо го разкарах.А докато работех в един офис имахме черно-бял и нямахме никакви грижи с него(по спомен шефката зареждаше тонер касетата в една книжарница или Офис 1).
Та сега чуденката ми е какво да взема?

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 059
Моето 3 в 1 устройство е това HP DeskJet Plus 4110 - доволна съм. Сега виждам, чее има във веригите същото но модел 4120 https://www.technopolis.bg/bg/Kombinirani-ofis-ustrojstva/Multif … 120-GREY/p/560663  за 129лв.
Най-голямото предимство е, че ползвам план за мастилата към ХП за 10лв на месец и така цената не е много висока. Преди имах модел без WIFI и не можех да ползвам плановете и една мастилена глава беше по около 45лв т.е при покупка на черна и цветна плащам цената на принтера през 2-3 месеца. Сега с абонамента е много по-изгодно, така, че ако изберете модел на ХП гледайте да има WIFI за да ползвате план. Мисля, че има и по-ниска цена на план ако принтирате до 50 страници на месец.

# 27
  • София
  • Мнения: 10 595
Аз си харесвам моя.
https://www.technopolis.bg/bg/Kombinirani-ofis-ustrojstva/Multif … tant-Ink/p/560680
Има WiFi Simple Smile
не мога да разбера схемата на плана и в крайна сметка колко ще са ми главите с него...
Можеш да ли кажеш как се формира цената?

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 059
Аз си харесвам моя.
https://www.technopolis.bg/bg/Kombinirani-ofis-ustrojstva/Multif … tant-Ink/p/560680
Има WiFi Simple Smile
не мога да разбера схемата на плана и в крайна сметка колко ще са ми главите с него...
Можеш да ли кажеш как се формира цената?
Аз си харесвам моя.
https://www.technopolis.bg/bg/Kombinirani-ofis-ustrojstva/Multif … tant-Ink/p/560680
Има WiFi Simple Smile
не мога да разбера схемата на плана и в крайна сметка колко ще са ми главите с него...
Можеш да ли кажеш как се формира цената?
С план плащате по 6.90.или 10 лв средно на месец и ХП ви изпращат черна и цветна глава  веднага след като мастилото намалее до около 50 процента т.е изпращат ви глави преди да са свършили и главите са почти двойно по- големи. Плащате само за плана т.е ако сте с план 10 лв на месец ви е 120 лв на година,независимо колко глави е нужно да ви пратят като плана е до 100 страници на месец,ако не принтирате 100 за месеца,а например 50 страници,останалите 50 се прехвърлят за следващите месеци т.е следващия месец лимита ще е 150 страници. Може да се откажете по всяко време от плана,но е много по изгодно с него. Без план една глава е 45 лв,а за да работи принтера ви трябват и черна и цветна,т.е на всеки 2-3 месеца средно давах по 90 лв за глави или около 270-300 лв на година, а с плана се плаща 120 за цяла година (плащането е всеки месец,не е наведнъж 120 лв).

# 29
  • Мнения: 185
Избягвайте принтерите и МФУ-тата на HP с буква "Е" в края на модела, ако не желаете да имате пореден договор подобен на този с GSM оператор ... Разбирам стремежа на компаниите всичко да се предлага като услуга, която да може да се планира като приход, но не искам да участвам лично!

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 059
Избягвайте принтерите и МФУ-тата на HP с буква "Е" в края на модела, ако не желаете да имате пореден договор подобен на този с GSM оператор ... Разбирам стремежа на компаниите всичко да се предлага като услуга, която да може да се планира като приход, но не искам да участвам лично!
Какво имате предвид? Плана може да се прекрати или да се промени по всяко време - нищо общо няма с договор с мобилен оператор.

# 31
  • Мнения: 287
Какво мислите за МФУ на Brother? Май се насочвам към тях и се отказвам от цветен принтер. Струва ми се, че като консумативи ще ми излезе най-изгодно. С една тонер касета ще карам мноооого време

# 32
  • Мнения: 185
Избягвайте принтерите и МФУ-тата на HP с буква "Е" в края на модела, ако не желаете да имате пореден договор подобен на този с GSM оператор ... Разбирам стремежа на компаниите всичко да се предлага като услуга, която да може да се планира като приход, но не искам да участвам лично!
Какво имате предвид? Плана може да се прекрати или да се промени по всяко време - нищо общо няма с договор с мобилен оператор.
Не можете да печатате ако нямате интернет и не може да ползвате съвместими консумативи (което индиректно ви прави клиент на монополист)! И като получите касетата за вашия принтер от HP, опитайте да е сложите на друг, аналогичен на вашия, но с различен сериен номер ...

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 4 059
Избягвайте принтерите и МФУ-тата на HP с буква "Е" в края на модела, ако не желаете да имате пореден договор подобен на този с GSM оператор ... Разбирам стремежа на компаниите всичко да се предлага като услуга, която да може да се планира като приход, но не искам да участвам лично!
Какво имате предвид? Плана може да се прекрати или да се промени по всяко време - нищо общо няма с договор с мобилен оператор.
Не можете да печатате ако нямате интернет и не може да ползвате съвместими консумативи (което индиректно ви прави клиент на монополист)! И като получите касетата за вашия принтер от HP, опитайте да е сложите на друг, аналогичен на вашия, но с различен сериен номер ...
. Не разбирам за какво ви е аналогична глава след като главите си идват от ХП...наличието на интернет няма да го коментирам.. без интернет аз не мога и да работя...Май си търсите проблеми където ги няма. Аз съм доволна от услугата..преди имах принтер без WiFi и купувах глави и както казах плащах 90 лв на всеки 2-3 месеца , което е много скъпо..

# 34
  • Мнения: 9 694
Здравейте, ако може да ми препоръчате принтер, цветен, по-бюджетен, докъм 300 лв., който може да принтира на по-дебела хартия и стикерна хартия. Не ми трябва скенер и копир, принтиране на А3, цената на мастилата не ме вълнува особено, защото принтерът ще се ползва много рядко.

# 35
  • Мнения: 6 335
принтерът ще се ползва много рядко.
В такъв случай не гледай мастилено-струйните, а лазерни/LED.

# 36
  • Мнения: 9 694
Ама ми трябва цветен, а цветните лазерни май са доста пари Sad

# 37
  • Мнения: 6 335
Аз купих Brother HL-L3210CW цветен за 220 евро, но е А4.
Имам го от няколко месеца, но го ползвам рядко (както си и знаех) и още не съм пробвала печат на висока резолюция на някакви по-специални хартии. За такова нещо бих отишла в копирен център, ако не ми се налага често, а ми е важно да стане много добре. Thinking
Преди години имах мастилено-струен на Epson, но се запуши безвъзвратно. Два комплекта тонери похабих в опити да отпуша дюзите, изхабиха се при пускането на разните там почистващи тестове, което беше безумно. Joy Тогава реших, че следващият ще е лазерен.

# 38
  • Мнения: 185
Не съществува цветен лазерен зa 300 лв. В най-добрия случай ще може да печатате на 160-170гр. хартия или специална 200гр хартия. 450 лева е мин. бюджет ...

Последна редакция: чт, 02 мар 2023, 21:55 от TorbaLan1

# 39
  • Мнения: 3
Здравейте,
И аз търся принтер и копир в едно за дома .
Спрял съм се на Канон сериите PIXMA или Maxify до към 400~500  лв.
Интересува ме цветен печат, малък размер на устройство и евтини консумативи. Скорост и  wi-fi не ме интересува.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Здравейте,
И аз търся принтер и копир в едно за дома .
Спрял съм се на Канон сериите PIXMA или Maxify до към 400~500  лв.
Интересува ме цветен печат, малък размер на устройство и евтини консумативи. Скорост и  wi-fi не ме интересува.
Ако ще печатате често е удачни, но ако рядко ще печатате, по-добре лазерен.
навремето дъщерята като беше ученичка взехме Канон сериите PIXMA, защото и трябваше цветен принтер. После, като започна да печата рядко, главите изсъхнаха и не се оправи. Иначе вземахме от съвместимите мастила и излизаше евтино. След това си купих лазерен, само черно, друго не ми трябва, чччччччВече 7 години работи. Рядко печатам. Миналата година смених касетата. Само документи понякога и често рецепти, като реша нещо да готвя Simple Smile. А дъщерята си взе цветен лазерен. Тя е дизайнер

# 41
  • Мнения: 9 694
ОК, за мастилено-струйните колко често трябва да се печата, че да не се запуши? На мен няма да ми трябва толкова често, но мога да то пускам да изпечатва нещо безмислено от време на време, че да не се развали

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
ОК, за мастилено-струйните колко често трябва да се печата, че да не се запуши? На мен няма да ми трябва толкова често, но мога да то пускам да изпечатва нещо безмислено от време на време, че да не се развали
Зависии от влажността на въздуха. Може да има някъде статистика. Не съм се интересувала.
Само да кажа, нашият Канон беше и с дисплей. След време дисплеят се повреди и за да го направят дадоха такава цена, че по-добре щеше да е да се купи нов. Сканираше от компютъра и само по една страница копирахме. Не можеше да зададем да намали или увеличи изображение. Или повече копия

Последна редакция: пт, 03 мар 2023, 10:10 от Ani Ka

# 43
  • Мнения: 3
Цитат на: Jazzfen link=topic=1369722.msg46093040#msg46093040 date=16778[i
[/i]
Ако ще печатате често е удачни, но ако рядко ще печатате, по-добре лазерен.
навремето дъщерята като беше ученичка взехме Канон сериите PIXMA, защото и трябваше цветен принтер. После, като започна да печата рядко, главите изсъхнаха и не се оправи. Иначе вземахме от съвместимите мастила и излизаше евтино. След това си купих лазерен, само черно, друго не ми трябва, чччччччВече 7 години работи. Рядко печатам. Миналата година смених касетата. Само документи понякога и често рецепти, като реша нещо да готвя Simple Smile. А дъщерята си взе цветен лазерен. Тя е дизайнер
Благодаря!
Помните ли кой модел на pixma си купихте?
А кой модел на лазарен черно бял и колко му струва консуматива?

И да това в много важно за избора.
ОК, за мастилено-струйните колко често трябва да се печата, че да не се запуши? На мен няма да ми трябва толкова често, но мога да то пускам да изпечатва нещо безмислено от време на време, че да не се развали

Последна редакция: пт, 03 мар 2023, 12:39 от Jazzfen

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Благодаря!
Помните ли кой модел на pixma си купихте?
А кой модел на лазарен черно бял и колко му струва консуматива?

И да това в много важно за избора.
ОК, за мастилено-струйните колко често трябва да се печата, че да не се запуши? На мен няма да ми трябва толкова често, но мога да то пускам да изпечатва нещо безмислено от време на време, че да не се развали
Canon Pixma не помня модела, а и може вече да го няма. Беше преди 12-14 години. Може и повече.
Сега съм с Brother DCP-L2500D касетата не помня. Между 70 и 80 лв. беше събота и ми трябваше принтера, а и нямах 2-ра касета, защото ако се даде за презареждане, 1-3 дни не можеш да печаташ, ако ти потрябва. Иначе презареждането е около 35 лв. Ние миналата година сменихме януари касетата. Мисля втората да я дам на зареждане да е готова, но още не съм се наканила Simple Smile

# 45
  • Мнения: 3
Благодаря, ще видя този модел!

# 46
  • Мнения: 255
Здравейте, искам да купя лазарен цветен принтер, с който да мога да печатам на картон до 200гр, в същото време да е с компактни размери и да печата с високо качество. Нямам си и понятие от принтери, моля за препоръки. До 400-500лв може и на старо.

# 47
  • Мнения: 2
Здравейте, какво ви е мнението за принтер Canon Pixma TS 5350 A ? Подходящ ли е за направата на картички, покани, отпечатване на снимки?

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Здравейте, какво ви е мнението за принтер Canon Pixma TS 5350 A ? Подходящ ли е за направата на картички, покани, отпечатване на снимки?
Не ви го препоръчвам.
Ако искате професионално по-добре лазерен
Първо мастиленоструйният касетите са му по -скъпи. Може да вземете съвместими, но хаби доста мастило по принцип. Второ, като не се използва често главите пресъхват и спира да печата.
Ние имахме подобен дисплея на 3тата година отказа и от опит казвам
Дъщерята си купиха на изплащане втора употреба лазерен цветен за офиса
Предлагам ви този вариант
Ние вече в къщи сме с лазерен чернобял. Не ми трябва цветно
Но втори път мастиленоструен няма да купя

# 49
  • Мнения: 2
Благодаря. Бяхте ми полезна. А  какъв да взема? На дъщеря ви какъв е?

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Благодаря. Бяхте ми полезна. А  какъв да взема? На дъщеря ви какъв е?
На дъщеря ми е лазерен цветен втора употреба на изплащане. А3 формат. Потърсете. От 5 години го имат, чак декември месец миналата година се наложи да сменят барабан ли огледало ли това , което пренася тонера, но беше около 85 лв ремонта. По спомени.
https://technomania.bg/renovirani-vtora-raka-lazerni-printeri-cvetni
Това с бързо търсене в гугъл. Намират се.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Здравейте, какво ви е мнението за принтер Canon Pixma TS 5350 A ? Подходящ ли е за направата на картички, покани, отпечатване на снимки?
Ако бюджетът ви го позволява Brother DCP-T420W е вариант.

# 52
  • Мнения: 939
Имам Canon Pixma, не помня точно кой модел обаче. Доволна съм от качеството и на печата, и на скенера.
Ако ви се занимава можете да си купите наливно мастило - продава се в тубички по 100мл мисля - черно, циан, магента, и жълто. По 15тина лева бяха. Пробивам си оригиналната мастилница на съответните места и със спринцовка си зареждам мастило от тубичките. Стига за много дълго време. При редовен печат обаче, защото мастиленоструйните принтери имат навика да засъхват след 2 седмици неползване.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 923
Обикновено мастилено-струйните принтери имат програма за самопочистване, която задейства принтера от време на време и не позволява (поне на теория) засъхването на главите. Естествено това води и до хабене на консумативи, но пък е някаква опция за по-дълъг живот на устройството. Новите модели принтери на Епсън са интересни от гледна точка на консумативите - доливат се в резервоарчета и може да се купят съвместими консумативи по литър, което излиза доста изгодно ако се печата много. Някои фотографи си избиват цялата система само с един абитуриентски бал Simple Smile)))))))))))))

# 54
  • Мнения: 6 605
Купих мастилено-струен Епсън със скенер преди 4 години за хоум офис. Побъркахме го от печатане, вече е надхвърлил 60 хил. страници, мастилата се от тези, които се доливат и са доста бюджетни. Единствено миналата година смених някакъв по-скъп консуматив (тампон) за около 50 лева. Много приятно ме изненада марката.
От предубеденост в офиса бяхме само с HP. Ами смея да твърдя, че Епсън не отстъпва по представяне. А най-голямото ни набутване беше с един Xerox на цената на малък автомобил, който се срина тотално 2 дни след като му изтече гаранцията.

# 55
  • Мнения: 1 466
Аз съм с принтер, копир и скенер Brother DCP-T520W. Мастилата се изливат в резервоари от тубички, като всеки един от трите цвята е 13 лв. Черният цвят е 19 лв. Купих си го за Коледа 2021 година и до момента все още е с мастилото от комплекта, с който го купих, а съм разпечатала поне три пакета хартия. Самопочиства се, така че не засъхва когато не се използва дълго време. По-дебела хартия разпечатва, като се подават лист по лист от задната страна. Свързан е безжично с лаптопите и телефоните ни, но отделно взех и кабел за компютъра, ако някой ден се наложи да печатам и нямам интернет.
Минус за мен е, че при задаване на високо качество пълноцветен печат е бавен.

# 56
  • Мнения: 802
Какъв принтер ще ми препоръчате за дома, ще разпечатвам на детето за оцветяване, мои документи за работа и това е. Не държа да е цветен, даже и няма смисъл, да са евтини консумативите.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Лазерен принтер Xerox Phaser 3020

# 58
  • Мнения: 4
Изчетох всичко - колебая се межди МФУ мастиленоструен Canon PIXMA G3416 WiFi и Epson EcoTank L3550 WiFi MFP, за дома. Не печатам много - документи, билети, ваучери и копие на документи, л.к. и т.н.
Друго към което се насочвам е лазарен принтер с WiFi Brother HL-1222WE.
Кое си струва, при положение, че вече има много приложения за смартфон за сканиране и изготвяне на документи?

# 59
  • София
  • Мнения: 2 923
Щом няма да се печатат снимки, лично аз не виждам смисъл от мастилено струйно устройство. Цветен лазерен принтер ще върши работа. Казвам го като собственик на лазерен цветен принтер НР. За разпечатване на документи няма никакви проблеми. Обаче аз ползвам отделен скенер EPSON защото се занимавам и с фотография Simple Smile.

 П.П. Сега видях, че посочения принтер е ч/б. Имам и ч/б лазерен Самсунг, който вече почти не ползвам заради цветния. Докато го ползвах активно нямах забележки, но постоянно ме дразнеше липсата на цвят, особено когато разпечатвах някакъв цветен оригинал. С цветния принтер дори и данъчните декларации излизат като получени от НАП Joy Joy Joy

Последна редакция: чт, 22 фев 2024, 21:52 от Mунчо

# 60
  • Мнения: 4
не ми трябва за снимки, но ваучер, билет и много документи са цветни и изглеждат по-добре така

# 61
  • София
  • Мнения: 2 923
не ми трябва за снимки, но ваучер, билет и много документи са цветни и изглеждат по-добре така


Там е работата, че м/с принтери имат лошия навик да засъхват и после да стават само за кофата с боклук. Естествено уж има някакви програми за периодично самопочистване, но пък те харчат мастило без да има някаква свършена работа и само леко отлагат неизбежния финал. Разбира се и парите, и крайното решение са си ваши. Моят пост е продиктуван от личния ми опит Hug

# 62
  • Мнения: 6 605
Това кога се случва? Моят м/с Епсън си работи без проблем вече 6-та година. Лятото е оставал по повече от месец "без работа", не е засъхвал, дори и в летните софийски жеги. Има си функция за почистване на дюзите, не ми е направило впечатление да хаби мастила в необичайно количество.
С коя марка и модел имате лош опит?

# 63
  • Мнения: 4
Имам HP 1610 PSC, вече на 17г. Закупен нов от Метро и ползван само за домашна употреба. 3400 страници е отпечатък, не създава проблеми, но консумативите са му много скъпи вече. Зареждане със съвместим е проблем - когато реши го отхвърля, нищо, че има мастило. Не е засъхвал и все още принтира много добре, но е скъп за подръжка вече

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Споменатите цветни Canon и Epson са на съвсем друг принцип спрямо стария ви.
4 отделни цвята, голям капацитет. Ниска цена на мастило и ниска себестойност на копията. Това,  което е важно  е да се печата, без притеснение за преразход.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 4 059
Имам HP 1610 PSC, вече на 17г. Закупен нов от Метро и ползван само за домашна употреба. 3400 страници е отпечатък, не създава проблеми, но консумативите са му много скъпи вече. Зареждане със съвместим е проблем - когато реши го отхвърля, нищо, че има мастило. Не е засъхвал и все още принтира много добре, но е скъп за подръжка вече

Купете си HP с WiFi за да можете да ползвате план  около 10 лв на месец е.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 923
Това кога се случва? Моят м/с Епсън си работи без проблем вече 6-та година. Лятото е оставал по повече от месец "без работа", не е засъхвал, дори и в летните софийски жеги. Има си функция за почистване на дюзите, не ми е направило впечатление да хаби мастила в необичайно количество.
С коя марка и модел имате лош опит?

С Brother, модел не помня. Беше специално с формат А3 заради печат на снимки.

# 67
  • Мнения: 4
не виждам смисъл в покупка на НР с месечен план - едва ли ще принтирам повече от 60-70 листа на година

# 68
  • София
  • Мнения: 10 595
В работата единият ни принтер е на Епсон, не знам дали е точно този модел, но е идентичен. Наскоро пенсионирахме предходния сходен, който беше на над 6 г. и на него се печаташе много!

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
не виждам смисъл в покупка на НР с месечен план - едва ли ще принтирам повече от 60-70 листа на година
За такова натоварване се ориентирайте към черно-бял лазерен.

Общи условия

Активация на акаунт