Как да почистя дъвка???

  • 2 994
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Това с ютията за изкуствена тапицерия не става - ще се разтопят нишките. Става за дрехи и то памучни и най-добра работа върши бял лист А4 .

# 16
  • Мнения: 1 030
Аз съм пробвала с ацетон от аптеката, но не знам дали няма да пречи на плата..

# 17
  • Мнения: 2 724
И на мен ми се е случвало, дори съвсем скоро дъщеря ми се върна от училище c дъвка на панталона. Взех кубче лед и с него натрих дъвката -търка се продължително, докато се втвърди и след това се изстъргва .Това с ютията съм го чувала за накапано със свещ, може и да става ,но не за всяка тъкан.

# 18
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ютията е за восък, дъвката се размазва от топло.
Аз съм чистила дъвка от коса с лакочистител и с кореселин. Чисти се без проблем. Предполагам, че става с ацетон. Само не знам какво ще стане с боята на дамаската.

# 19
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Дъвка само със замразяване! Ютията не върШи работа за дъвка!  Peace

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Точно така... Ледът е единствения вариант в случая... Това с ютия не го препоръчвам на никого... Вярно стават едни ластици и петното още по-голямо... А най-лесно е да се опъне мястото с дъвката върху кубчето лед... Тоест ледът да е отдолу, а плата с дъвката, опънат около него... Изчаква се малко се изстъргва с нокът или друг не достатъчно остър предмет - тъпото на ножа например... За да не се наранят нишките на плата...
Успех...
newsm10

# 21
  • Мнения: 36

Опитай с белтък от яйце ! Натриваш с памук и търкаш.Резултата е чудесен.Дъвката става на малки зрънца и се почиства перфектно.Панталона който почистих ,почти бях прежалила ,защото преди това опитах с ютия и петното се утрои и размаза ужасно.Дано не съм закъсняла със съвета ,но сега видях въпроса ти !

# 22
  • Мнения: 25
вземи си от метро или мосю бриколаж препарат за дъвка на др. Бекман. Работи безотказно. С него слъм чистила дъвка от къде ли не и не остават петна и работата се свършва за 5 минути.

# 23
  • Мнения: 2 266
Дъвка само със замразяване! Ютията не върШи работа за дъвка!  Peace

# 24
  • Мнения: 701
Дъвка само със замразяване! Ютията не върШи работа за дъвка!  Peace
Напълно съм съгласна! Peace

# 25
  • Мнения: 8 917
Вземи малко лед и го постави в/у дъвката, изчакай да замръзне. Като замръзне се чупи на парченца лесно и нищо не остава. Hug
или направо свали тапицерията-вкарваш я във фризера и после се изчетква/ от студеното дъвката става трошлива/

Подкрепям Peace

Общи условия

Активация на акаунт