Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 75

  • 45 462
  • 757
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 425
Виждала съм в "Пирински бор" в Младост такива столове. Можеше да им се поръчва различна тапицерия и различен цвят крака.

# 286
  • Мнения: 23 070
Ходили ли сте в този на бул.България , в сградата на ПИБ?

# 287
  • Мнения: 39 491
Мис, поздравявам те с това, че не искаш стикери и подобни. Детската стая ще изглежда такава с книгите в библиотеката и с играчките, с които играе детето. Заложи на по- малко розово е моят съвет. И дори останалите мебели да са бели, опитай се да вложиш и част от фладера на леглото. Примерно в рафтчета.

# 288
  • Мнения: 41 244
За столовете виж и в "Ралица".

# 289
  • Мнения: 18 562
Мис, поздравявам те с това, че не искаш стикери и подобни. Детската стая ще изглежда такава с книгите в библиотеката и с играчките, с които играе детето. Заложи на по- малко розово е моят съвет. И дори останалите мебели да са бели, опитай се да вложиш и част от фладера на леглото. Примерно в рафтчета.
Не искам стикери и подобни, защото децата бързо растат и утре няма да ги иска, затова си предпочитам нещо по-изчистено, което в последствие живот и здраве лесно ще се предекорира към стая за девойка😉
Точно това си мислех да вкарам дъбов цвят рафтчета. Чудесна идея, гледах едни малки, вероятно на една от стените, за акцент. Пространството е доста, и може да стане много инересно, но трябва добре да се премисли.
А както съм споделяла тука неведнъж аз нямам усет. И трудно успявам да ди представя нещата. Затова ще викна свеки на помощ. 😊
Другият вариант е просто леглото да е застлано до пода с бели завивки, от тези във винтидж стил и няма да си личи. Но пък си мисля че точно този дървесен нюанс ще придаде топлина и уют, пък да не е съвсем стерилно бяло защото и това не искам.😆
Етажерки и библиотеки съм харесала от Икея, така известната Били😊
Имаме готово бюро(от леглото, защото е  от тези трансформиращите се), но не знам дали ще го слагам.
Тапет много ми се иска, бели стените, една от тях с розов фигуралвн тапет, розови пердета и оухено килимче. И до тук с розовото 😆не е малко.
Така си го представям, нещо такова.

Последна редакция: сб, 23 окт 2021, 15:12 от Caroline_Bingley

# 290
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 757
Понеже и аз сега правя подобна детска стая за госпожица, та да се включа. Боята беше много светло капучино. Само до бяло си личеше, че не е чисто бяло. Мислех пак така да я боядисам, но 2 срещуположни стени, на които са бели мебелите направих розови. Искамда включа и цвят мента или тюркоаз, но много се затруднявам с избора на килим. Трябва да включва тези цветове, но не искам да има конкретни фигури, като сърчица, пеперуди и т. н. Това ме ангажира после с този елемент и в други неща. Изръчках цялото световно нет пространство и няма такъв. Само един ме устройва, но го има на картинка и друг, който е много скъп за мен. Та зор. Това, което е на картинките го няма по магазините.

# 291
  • Мнения: 18 562
Ели, тоест стените са ти две розови и две капучино така ли? И искаш тюркоазен килим, който да включва и розово и капучино?
Мебелите бели ли са? Пердета какви сложи?
Ще е хубаво да са мента или тюркоаз.
Килим такъв търсих преди време. И много трудно намерих.
Но моето е по-скоро петрол и бежово.
Вариант е да търсиш фигурален килим,който да съдържа някои от цветоветв в стаята. Има килими тюркоаз с розово, на фигури. Другия вариант е едноцветен килим или в тюркоаз или в розово.
Въпроса е да решиш кой точно от цветовете ще е акцент.
Иначе тюркоаза(мента) лесно ще го включиш с текстил, някоя възглавничка или шалте, една малка табуретка, варианти има много.

# 292
  • Мнения: 2 992
Мис,
Не съм слагала тапети, но тук попаднах на интересни от типа, който ти искаш. ( розово на едри бели точки, или райе, или каре в розово. Имаше и свежи фламингота)
https://www.domnatapeta.bg/products/tapeti?pa_cvyat=193&prod … e=3#scrollTop=510

Сещам се как преди много години щерката се оплака в един детски магазин, че гардероба й е от горе до долу розов 😂. Дрехите й наистина бяха все тая гама. Та внимавайте с розовото.

# 293
  • Мнения: 23 070
Внимавайте с точки и райета, че създават един много гаден ефект на очите като ги гледаш

# 294
  • Мнения: 787
Благодаря за препоръките за столове, идната седмица ще обиколя предложените магазини Simple Smile
Нов въпрос по тема осветление- търся (в София) добре зареден магазин за осветителни тела, където да има различни видове лампи от една серия и евентуално да ми направят проект за самото осветление. За останалите помещения ни прецакаха- там, където исках слаба светлина за втори кръг осветление, всеки път ни продаваха силна светлина, сега трябва да сменям всичко, ако искам да се порадвам за затъмнени спални и бани. Не ми се повтаря същото за хола.

На помещение дълго 810 см две или три висящи тела бихте сложили? Сега са 3, клоня да ги редуцирам до 2. Колебая се и за какво да гоня като симетрия - на равно разстояние от стените или позиционирани спрямо дивана и трапезната маса?

# 295
  • Мнения: 18 562
Рос, точно там гледам,в този магазин ми допадат най-много.
Да, това за напрягането на очите не се бях сетила,хубаво го споменахте ще го имсм предвид.
Аз искам прави линии по-скоро. Ние отиваме в Крез сега, ще гледм и там какво има.

Последна редакция: сб, 23 окт 2021, 16:44 от Caroline_Bingley

# 296
  • Мнения: 23 070
Ами две на първо четене, но достатъчно силни и големи, за да вършат работа.Нвма ли и някакво допълнително да сложите
под формата на спотове?
Иначе центрираш спрямо мебелите, не равно от стените.

# 297
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 757
Ели, тоест стените са ти две розови и две капучино така ли? И искаш тюркоазен килим, който да включва и розово и капучино?
Мебелите бели ли са? Пердета какви сложи?
Ще е хубаво да са мента или тюркоаз.
Килим такъв търсих преди време. И много трудно намерих.
Но моето е по-скоро петрол и бежово.
Вариант е да търсиш фигурален килим,който да съдържа някои от цветоветв в стаята. Има килими тюркоаз с розово, на фигури. Другия вариант е едноцветен килим или в тюркоаз или в розово.
Въпроса е да решиш кой точно от цветовете ще е акцент.
Иначе тюркоаза(мента) лесно ще го включиш с текстил, някоя възглавничка или шалте, една малка табуретка, варианти има много.
То капучино трудно се определя. Ако не е до бяло ще кажеш, че е бяло. Две срещуположни стени и тавана са такива. Другите две са розови. Мебелите са бели и разположени на розовите стени. Е, бюрото е на бяла, но до прозореца и ще играя с пердета там. Аз колим в розово и тюркоаз не намирам. Да са пастелни Само това, устройва ме перфектно, но не го намирам да се продава.

# 298
  • Мнения: 1 208
Gebura, позиционирай основното осветление спрямо кътовете - дневен, за хранене, кухня. А помощно като лед можеш да сложеш в шлицове около прозорците( това ако тепърва ще правите таван).
Ако дадеш скица може да помогнем повече.
За дивана и столовете нашите и двете са от Белкаро. Визията им е подобна на показаната от теб и лична за нас бяха най-удобни.

# 299
  • Мнения: 787
Sisku, много ще съм благодарна на сътранично мнение. Имам цялостна идея за нещата, но някои от детайлите ми бягат. По-долу са точните размери и грубо разположение на мебелите в стаята Simple Smile
Диванът ще е 280 дълъг на 220 широк и ще е разположен точно срещу телевизора. Трапезната маса ще е за 6 или за 8 човека, точно до прозорците. По цялата стена 810 см ще има куфар от гипсокартон със слабо лед осветление.
Ако центрирам две осветителни тела, едното по средата на масата, другото над дивана, няма да са по "средата" на тавана. Като казвам среда, имам предвид основно по ширина, дължината не ме притеснява толкова. Средата е относително понятие в случая, защото помещението е със силно неправилна форма Joy, но правата част е разделена от неправилните с трегер:


В кухненската част ще има отделно осветление.

Последна редакция: сб, 23 окт 2021, 20:10 от Gebura

Общи условия

Активация на акаунт