Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 75

  • 45 561
  • 757
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 23 340
И аз съм за
пердета и завеси, много ме дразни на един прозорещ перде, на съседния щора, защото бил в хухнята.Щом са в общо помещение трябва да е един стил, изключая когато се налага.
Иначе за такъв тип френски прозорци щора е крайно неподходящо.И естетически, и функционално.

# 421
  • Мнения: 5 944

Иначе за такъв тип френски прозорци щора е крайно неподходящо.И естетически, и функционално.

Нямам такива впечатления от личен опит.

# 422
  • Мнения: 23 340

Иначе за такъв тип френски прозорци щора е крайно неподходящо.И естетически, и функционално.

Нямам такива впечатления от личен опит.
Какви са Вашите щори?

# 423
  • Мнения: 5 944

Иначе за такъв тип френски прозорци щора е крайно неподходящо.И естетически, и функционално.

Нямам такива впечатления от личен опит.
Какви са Вашите щори?

Дървени с широк ламел, текстилни ден и нощ, римски. В различни апартаменти и помещения с ниски/френски прозорци.

# 424
  • Мнения: 23 340
Ще кажа защо не ми е функционално на мен.
Римски съм имала.Реално е плат като перде, поема миризма.После, за да отвориш крило на прозорец , трябва да може да вдигнеш щората над нивото на крилото, което невинаги е възможно.Няма как да пуснеш отново щората и да остане прозорецът/крилото отворено, а да има спусната щора(лятото).Особено важи за френските прозорци, моите зеят постоянно отворени като е хубаво времето.
Това важи и за всички щори с подобно захващане.
Тези, които се монтират за профила са ми неестетични също.Допустими са ми само японска стена донакъде.
Щори, които са закачени само на профила на дограмата не ми харесват, освен ако щората не е дървена ламелна и са в един цвят с профила.Но там зависи дали стилът на къщата и обзавеждането позволяват.

# 425
  • Мнения: 5 944
Всички щори, които цитирах са захванати за трегер или таван. И нямам абсолютно никакъв проблем да отварям прозорци, там където имам такива. Някои са неотваряеми.
Едните ден и нощ са в смесено помешение холо-кухня и нямам никакъв проблем с миризмите. Същото важи и за дървените. Само римски не съм имала в помещение в което се готви. Но пък те са далеч по-приемливи и лесни за обслужване от тежки завеси.

# 426
  • Мнения: 9 925
Аз пак да кажа, че харесвам щори плисе. Има ги и с 2 механизма, т.е. могат да се вдигат нагоре или да се спускат надолу. Естетически също ги харесвам, има различни десени, всякакви. Недостатък - цената.
Щори ден и нощ не харесвам естетически, също и японска стена, които са ми като вариант на вертикалните, по същия начин ми изглеждат. Но това си е личен вкус моето.

# 427
  • Мнения: 23 340
Аз римски съм имала в жилище с общи хол и кухня и никак не ги обичах заради връткавата история да нанизвам кукичките , в които вървяха отзад въжетата.
Нямах достатъчно разстояние между прозореца и тавана и щората никога не можеше да се вдигне над профила, за да се отвори лесно крилото.Ако исках прозорецът да е отворен - щората винаги вдигната, а слънцето пече.За балконските врати важеше същото.Докато с перде изнизваш от корниза, переш, закачаш мокро и готово.Говоря за масовите платове от изкуствени материи, които не се мачкат.

# 428
  • Мнения: 5 944
При мен нямам тези драми с обслужването на римски щори. Не коментирам кои са по-подходящи спрямо конкретното обзавеждане и помещение. Казвам, че на френски прозорец нямам проблеми с тях.

# 429
  • Мнения: 23 340
А аз казах защо имам проблеми с щори така и хората мохат да си премислят добре какво биха избрали, изхождайки от чуждия опит Simple Smile

# 430
  • Мнения: 5 944
А аз казах защо имам проблеми с щори така и хората мохат да си премислят добре какво биха избрали, изхождайки от чуждия опит Simple Smile

Аз също споделих от опит. Simple Smile

# 431
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 420
Titina, намери ли щората, която търсеше?

Ама какъв опит, всичко опира до вкус в случая. На теб ти харесва у вас да е с щора, друг не може да го възприеме.

# 432
  • Мнения: 23 340
Къщата с
щорите ми я обзаведе дизайнер и много си я харесвах.С римски щори с коприна, чудни, но крайно нефункционални за мен.Така че вече си знам и винаги гледам удобство пред визия. Казва се опит и се трупа с времето.

# 433
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 420
Е хубаво, ама за да ги сложи дизайнера те е питал, съобразява ги с вкуса ти. Аз щори не харесвам, с много малки изключения. Богат опит имам с тях, това е семейния бизнес на нашите и ме е изхранил, и изучил. Не мога да ги възприема за къща и това си е, явно имам изкривяване.

# 434
  • Мнения: 3 975
Аз не знам как да съчетая перде/щора в новата ни дневна. Помещението е общо - кухня/дневна, като в дневната част имам голяма френска врата/прозорец, с размери 3.60*2.60, като отваряемите врати са две - по дължината на целия прозорец, в средата. В кухненската част имам прозорец, който също е голям - 2.50*1.70, като той има само една отваряема част в една страна, която се отваря с плъзгане. Под него точно има остров, затова предполагам, че там ще е по-удачно да сложа някаква щора. Принципно обожавам пердета, но с това отваряне, не знам как да го исмисля.

Общи условия

Активация на акаунт