Телевизия в детската градина и Ковид ситуацията в страната

  • 5 834
  • 151
  •   1
Отговори
# 30
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 350
Има клипчета по 5 минути, не е задължително да е дълго. При нас знам, че пускат, но е рядкост. Учат доста, особено в последната група. Детето даже се оплаква. Но пък всеки ден са навън и играят, без значение времето.

# 31
  • Мнения: 29 640
Пускат детски, когато чакат родителите да вземат децата, а времето е лошо, т.е. стоят вътре. Това е след приключване на учебните занятия, обикновено след 17,30 ч. На мен никога не ми е било драма това.

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
А кое налага да им пускат филмчета като децата могат да играят заедно? По две-три деца си намират манимания, дори се сърдят като им се развали играта заради тръгване.

# 33
  • Мнения: 29 640
Като искат, да играят. Днес ще играят, утре ще гледат, вдругиден ще рисуват..... Все тая. Детските не са отровни. Все пак не ги гледат по цял ден. Пускат се за половин-един час.

Все едно вие вкъщи изобщо не гледате телевизия?

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
Вкъщи може и денонощно да е включен телевизорът, но като изпращам детето си на градина не искам да гледа телевизия там. Нали затова го изпращам, за да играе с другите деца и да научи нещо, а не да гледа телевизия.

# 35
  • Мнения: 5 401
Мисля, че Andariel не говори за вредата от детските.
По-скоро иска да подчертае, че колегите и в градините не си вършат работата и мързелеят, пускайки филмчета на децата. Всичко в отговорите и се върти около това, а не от вредата от ТВ.

# 36
  • Мнения: 29 640
Доколкото разбирам желанието на авторката е изобщо да не се пуска/да няма телевизор в градината.

Аз лично не намирам нищо лошо в 1/2 час филмчета. Още повече, че се пускат след занятията.
Всеки си знае обаче и може да си намери градина, която му е според предпочитанията.

# 37
  • Мнения: 5 401
Абе щом в споменат и COVID, мен повече ми изглежда, че авторката се притеснява да не се пуска "пропаганда" на децата свързана с вируса.

# 38
  • Мнения: 6 688
То връзката с ковид така и не стана ясна Joy

# 39
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 779
Хммм, добре аз като родител не съм против  целесъобразното и  в разумни граници, използването на телевизор или друго средство за обучение и развлечение т.е. против съм налагането на подобни излишни и строги забрани.Тогава какво правим? Защо моето дете трябва да бъде лишено от един съвременен обучителен процес, поради странни залитания и крайности?

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 13:57 от Мамзел Нитуш

# 40
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 350
Сякаш някой ни пита, та да си задаваме този въпрос. Аз бих била много против гледане на филми, които не са с образователна цел, освен в някакви извънредни ситуации. Но от друга страна, ако в градината ги пускат, едва ли щях да ходя да се карам с ръководството. Малко шах и мат е ситуацията, каквото такова.

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Хммм, добре аз като родител не съм против  целесъобразното и разумни граници изполването на телевизор или друго средство за обучение и развлечение т.е. против съм налагането на подобни излишни и строги забрани.Тогава какво правим? Защо моето дете трябва да бъде лишено от един съвременен обучителен процес, поради странни залитания и крайности?

Точно от кой съвременен обучителен процес ще бъде лишено? Какво си представяш, че ще гледат филми по ядрена физика на МИТ ли? Или телевизорът ще им проговори като жив?

# 42
  • Мнения: 29 640
Със сигурност няма да ги ухапе.

# 43
  • Мнения: 2 379
Andariel, наистина ли сте толкова против технологиите или просто за спорта спорите? Много крайно защитавате мнението си, което ме навежда на мисълта ,че е по-валидно второто. Имате по-изявено позиция от авторката, която дори не отговори на въпроса, който се повтаря през пост, а именно връзката с Ковид. Тя всъщност не отговори на нивото един въпрос като се замисля.
Аз също не мисля ,че гледането на телевизия в яслата е редно, в градините няма много време за това. Но факт е ,че технологиите са голяма част от живота ни. Няма как децата ни да имат нашето детство. За мен е лицемерие да искаме от другите да спазват нашите убеждения , а самите ние да ги нарушаваме.

# 44
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Andariel, наистина ли сте толкова против технологиите или просто за спорта спорите? Много крайно защитавате мнението си, което ме навежда на мисълта ,че е по-валидно второто. Имате по-изявено позиция от авторката, която дори не отговори на въпроса, който се повтаря през пост, а именно връзката с Ковид. Тя всъщност не отговори на нивото един въпрос като се замисля.
Аз също не мисля ,че гледането на телевизия в яслата е редно, в градините няма много време за това. Но факт е ,че технологиите са голяма част от живота ни. Няма как децата ни да имат нашето детство. За мен е лицемерие да искаме от другите да спазват нашите убеждения , а самите ние да ги нарушаваме.

За спорта. Съдейки от впечатленията ми от други дискусии, за дамата има "черно" и "бяло" и нищо по средата. Както в конкретния случай - премерената и качествена употреба на каквито и да е технологии не би навредила никому.

Общи условия

Активация на акаунт