С какво ви дразнят мъжете /тема № 9/

  • 39 457
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 38 539
Ами аз познавам такава двойка. Мъжът ходи по командировки, носи пари, но като характер е супер чил, готин, лесен.

Има го момента, че в тази тема някои се оплакваме от мъжете, а други се опитват да се направят на много готини, като ни натрият носа, колко техните мъже или отношения са перфектни. Обаче точно така лъсва колко струват като жени и човеци. /Не говоря за Янтра/

# 586
  • Мнения: 1 585
Моят мъж е с нещо я счупено, я пукнато на китката на ръката и не ще иде на лекар, нямал време да се занимва с глупости, срокове гони човека.
Вбеси ме рано, рано, сега го чувам как се опитва пак да си стегне бандажа.
Да се оправя, не е дете да го хвана за ръката и да го водя в спешното.

# 587
  • Мнения: 4 714
Е в крайна сметка погледнато обективно идеалът за едни е постигнат с умението да си затварят очите за дреболии( ама то всеки има различно възприятие) , за друг да стисне зъби в даден момент( ама зависи от усещането за  силата ), за трети да получават  задоволяване на определени нужди ( материални или физически).
Аз не вярвам в идеали, но в идеално балансиране да.

# 588
  • Мнения: 1 950
Убедена съм, че на почти всяка жена тук, партньора й има с какво да заслужи хвалебствията по негов адрес, ама не си ги набиват в темата Wink
Дразним се на нашите силни половинки и нека оплакването от поведението на половинките ни започне сега. Готови. Старт! 😄

# 589
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Личните критерии за перфектен мъж са различни. Перфектният домакин и м-р "Уеs" не би задоволил емоционално интелигентна и развиваща се жена.

# 590
  • София
  • Мнения: 38 539
Моят не че някога е бил перфектен, но някак още 2017 започнах да виждам едно голямо разминаване в някои моменти. Пак ще използвам спортни термини. Все едно преди бяхме в един отбор, а тогава преминахме в различни спортове и аз тренирах по-интензивно. Просто в един момент се почувствах на различно духовно ниво.
Ама тогава си викам - може да ми се е сторило...

# 591
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 332
Убедена съм, че на почти всяка жена тук, партньора й има с какво да заслужи хвалебствията по негов адрес, ама не си ги набиват в темата Wink
Дразним се на нашите силни половинки и нека оплакването от поведението на половинките ни започне сега. Готови. Старт! 😄
Веднага ти казвам:
1. Способен е, и то много. Негативът му е, че предпочита да не се напряга, няма инициативност.
За чий чеп са му способностите?
2. Атлетичен и силен е по природа. Негативът му е, че не поддържа форма, т.е. пак не се развива.
Колко още ще се радва на хубава стойка и здраво тяло?
3. Красив е. Негатив не виждам.
Тук времето слага своя отпечатък.
4. Държи на семейството си и прави всичко за нас. Негативът му е, че не задава адекватен семеен модел. (виж т. 1 и ще се сетиш какво имам предвид) Освен това ме натовари с отговорността само аз да съм лошото ченге.
Излиза, че действията не покриват намеренията по най-адекватния начин.

Мога и още, но ще стане много лично. Затова пиша нещата, които се срещат почти навсякъде. И да, знам, че няма идеални неща, но пък не ми пречи да си помечтая. Вече съм уморена да търся път и подход. Знам, че не искам нещо невъзможно. Да ме усещат не е чак такъв хай левъл.

# 592
  • Мнения: 6 615
Е то хваленето не изключва и оплакването. Може хем да го хвалиш за някакви неща, а други да те дразнят и да се оплакваш. Перфектни няма, ни жени, ни мъже. Даже може едно и също нещо веднъж да е предимство, а после да стане недостатък.
На мен много ми беше интересно в началото, че е супер интелигентен и умен /повече от мен/, ама с годините понякога си мисля, че с някой по-глупавичък щеше да ми е по-лесно, защото сега все той е прав и знае най-добре /което принципно си е точно така и това най-много ме изнервя и като каже "ами аз нали ти казах, ама ти пак не слушаш" и е прав и ме побърква.

# 593
  • София
  • Мнения: 38 539
Вяра, все едно описа мен. Аз на твоя човек кусур не мога да му намеря.
Стил Дренка: Подходи с финес и го приеми такъв какъвто е.

# 594
  • Мнения: 1 950
Вяра, твоя мъж има ресурси, които ако бяха твои, би ги използвала по-по рационален начин, спрямо начина, по който той сега си ги ползва. И се дразниш, че не е като теб. Ако се пробваш (вероятно вече си пробвала), да създадеш някакъв интерес в него да си ги развива с желание тия ресурси, дали няма да има някакво раздвижване на пластовете? Той доволен понеже се осъвършенства, ти доволна от резултата. Макар и да знам, че така да се каже, дърто магаре трудно се учи. За мен, най - ползотворния начин е, когато се случи нещо, което да му промени мирогледа. Промяната да дойде от него за него, не от теб за него. На пръв поглед тези ти изказвания не изглеждат да го правят черен дразнител, но разбирам, че когато живееш с това и е ежедневие почват да стават трънче и да ти се набиват в обувката като стъпваш.

# 595
  • София
  • Мнения: 38 539
Ако съдя по себе си, няма да стане. Както казах, аз съм точно така и съответно промяната идва от мен, а не от външни фактори. Никой не може да ме бутне, ако аз не израстна и не получа моето си просветление.
Напълно съзнавам, че това подлудява някои хора, обаче това съм аз.

# 596
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 332
Не се дразня, че не е като мен, а че иска нещо нещо, но чака нещата да се случат сами или пък забива стрелата и после си рисува мишената, за да му е в десятката. Последното прави и не само за личните, но и за общите ни цели.
 

# 597
  • Мнения: 154
Всеки мъж си отговаря за себе си, и следователно за действията си! Simple Smile

Лично аз, никога не съм си позволявал да направя нещо с друга жена. Не мисля, че приятелският разговор, може да предизвика някакъв проблем. Само до там! В интерес на истината, не виждам проблем мъж да излезе на обяд, или на по кафе/чай с някоя дама. Дали ще бъдат колеги в работата, или близки приятели. Няма нищо лошо, само че на 80% от мъжете фантазията им започва да работи в друга посока, когато дойде време да излязат от заведението!
Самият проблем, идва точно от там, че тази емоция или тръпка от нещо, ако щеш го наречи но повлиява при мъжа. Особено, от срещната страна, ако мъжа получи чаканият сигнал, само това му трябва и се поддава, като куче на дресиране. Аз също съм излизал с жени с мои приятелки, познати и т.н.. обаче не съм се поддал на изкушението!
Във фитнес залата, също ми се е случвало да контактуваме с непознати жени било то за някакво упражнение, или да наглася някой уред в удобна за нея, позиция и до там.

Заради, едното моментно удоволствие в леглото... да се разпадне уюта, топлината и доверието в семейството, просто няма смисъл! Simple Smile

# 598
  • Мнения: 17 407
След като сама извади на показ собствения му ресурс във физически потенциал, не че съм се съмнявала в това, но - проблем на отношенията, съжалявам. С такъв подход, че даже и пренасяне към чуждите мъже - не очаквай (от него) повече. Държи на семейство, в което ти доминираш и няма как той да ти задава семеен модел - отново си в гредата, докато той си рисува сам мишените.
Радвай се на телесата му, и така.

# 599
  • Мнения: 1 950
Не се дразня, че не е като мен, а че иска нещо нещо, но чака нещата да се случат сами или пък забива стрелата и после си рисува мишената, за да му е в десятката. Последното прави и не само за личните, но и за общите ни цели.
 
Донякъде само, се припознавам в това ти описание за мъжа ти. И понеже в някои отношения съм така, понеже го осъзнавам, знам колко е гадно за околните в по-близък план, че и за мен самата също. Та разбирам те, а неговия маниер не ми е чужд. Той признава ли си, че чака нещата сами да му се случат, да му паднат от небето дори? Или не го отчита като такова. Някакъв напън от негова страна за промяна, поне устно да го заяви?

Общи условия

Активация на акаунт