Да питам за името....

  • 2 403
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 96
Между двете имена няма нищо общо, така че спокойно, можеш да го кръстиш Александър.
Много хубаво име сте избрали  Peace
Peace

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Не се тревожи,кръсти си го така ,както сте си решили.

# 17
  • София
  • Мнения: 35 957
Кръсти го Александър без никакви угризения и суеверия!Наистина двете имена нямат нищо общо.По тази логика трябва да избягваш всички букви които може да се дублират в двете имена.
И ако това те притеснява , просто немисли че е кръстен на този човек.

# 18
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз не бих го кръстила Атанас Naughty, но Александър е съвсем по-различно и става! Peace

# 19
  • Мнения: 6 461
Атанас и Александър нямат нищо общо.Така че няма за какво да се притесняваш.
Сега ще ти дам един пример бях го описала в една друга тема--за смешните имена:"Значи дядото се казвал
Пройко и казал на родителите така Ако не го кръстите Пройко все едно че на мен не сте го кръстили (и те горкичките го кръстили така)Смисъла е дори да бяха го кръстили с друго име то все едно щеше да не е на него ,защото името му няма нищо общо  с другите които започват  с "П" 
Така че смело кръщавайте детето без да се притеснявате.

# 20
  • Мнения: 888
Кръстете детенцето както ви харесва!Стига с тези суеверия и предубеждения!Повече положителни емоции...! Heart Eyes Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 1 043
Ами, ако вземете само първата буквичка, това за мен не е никакво кръщаване на никого. Не кръщаването на починал роднина, щото видите ли на детето ще му се случи нещо са си бабини деветини. Ако на теб името Атанас ти харесва и искаш да уважиш свекъра си кръстете си го направо Атанас. Аз не виждам проблем. Иначе личното ми предпочитание е за Александър  Peace, но това няма значение в случая, де.

# 22
  • Мнения: 1 951
Мен пък изобщо не ме притеснява да кръстя детето си на починал роднина. Какво може да му стане? Това, че сте решили да го кръстите на него показва дълбокото ви уважение към този човек.
Когато имам дете смятам да го кръстя на баба ми, която за съжаление не е между нас. И не виждам нищо лошо в това.

Ако ставаше дума за моя баща бих си кръстила детето на него, но не Александър, а точно Атанас  Peace

# 23
  • Мнения: 2 616

А мислила ли си какво ще правиш ако се роди на някой църковен празник, с други думи си дойде с името ? !  Thinking

Той ще е мартенско бебе, така че надали ще удари някой църковен празник!!!

Благодаря за милите думи и окуражаването, най-сетне да си отдъхна малко.
Винаги ми е било смешно като започнат едни такива спорове и сръдни около името на бебето, ама като ми дойде на главата хич не е забавно. Пък и много обичам и уважавам както съпруга си,  така и свекърва си, а и за съжаление дядото не успя да види нито снаха, нито внуче, а съпругат ми е единствено дете и исках да му отдам поне това "уважение", заради прекрасния син, който в отгледал, както и на тях-дори да е само буквичката.
Още веднъж благодаря за милите думи!!!!

# 24
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Въобще не вярвай на подобни суеверия. Дъщеря ми се казва Теодора и е кръстена на дядо си - баща ми. Той беше жив, когато тя се роди, но почина два месеца и половина след това. Беше неизлечимо болен и знаехме, че умира. И въпреки това кръстихме детето на негово име. Просто името е прекрасно.

# 25
  • Мнения: 136
След като отсега те притеснява този въпрос, не е ли по-добре да го кръстите на свекърва ти или на таткото или просто да изберете друго име и буква?

# 26
  • Мнения: 619
не вярвам на такива работи,
както ви харесва така си го кръстете.

# 27
  • Мнения: 869
мисля че това е само суеверие  bouquet

# 28
  • Мнения: 295
Това са пълни глупости, да ме извините.
Човек не кръщава децата си някой - умрял или жив, а със символиката че този човек е бил или е някой който уважаваме и искаме дацата но да приличат него. Така че ако храниш добри чувства към човека, въобще нямай задръжки. 

Брат ми например кръсти дъщеричката си на татко(Бог да го прости!) три месеца след като той почина. И съм убедена,че нищо лошо няма да си навлече детенцето, напротив ще носи добротата и положителния заряд на дядо си!

# 29
  • Мнения: 516
Както ви е на сърце така си кръстете детенцето. Мисля че тези поверия са пълни измишльотини Peace

Общи условия

Активация на акаунт