Топъл, открит басейн сред красива природа

  • 16 166
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 507
Разгледах различните опции с открит басеин в с. Баня, Огняново, Белчин и Велинград, Хисаря…Във Вършец май няма топъл, за съжаление, гледах и АТА и Медикус.

Търся вариант, който да подхожда на 10г върла плувкиня, но и с възможност за разглеждане на забележителности и паркове и включване на 79г баба, наскоро оперирана от жлъчка. Бе нещо като три поколениева СПА почивка, в която да има за всички по малко.

…И да не е твърде далеч от София ..и да не е достъпен само с авто транспорт…Моля за идеи.🙏

Ами Терма вита Огняново, има голям закрит басейн (имаше и инструктор, който даваше уроци т.е. басейна става за правене на дължини), външно топило, горещо, и забележителности бол - останки от римски град, чинар на няколко стотин години, природа, Лещен, Ковачевица (много популярни напоследък).
Само не знам без кола как се стига до там наистина.

# 61
  • Мнения: 6 353
Разгледах различните опции с открит басеин в с. Баня, Огняново, Белчин и Велинград, Хисаря…Във Вършец май няма топъл, за съжаление, гледах и АТА и Медикус.

Търся вариант, който да подхожда на 10г върла плувкиня, но и с възможност за разглеждане на забележителности и паркове и включване на 79г баба, наскоро оперирана от жлъчка. Бе нещо като три поколениева СПА почивка, в която да има за всички по малко.

…И да не е твърде далеч от София ..и да не е достъпен само с авто транспорт…Моля за идеи.🙏

Ами Терма вита Огняново, има голям закрит басейн (имаше и инструктор, който даваше уроци т.е. басейна става за правене на дължини), външно топило, горещо, и забележителности бол - останки от римски град, чинар на няколко стотин години, природа, Лещен, Ковачевица (много популярни напоследък).
Само не знам без кола как се стига до там наистина.
Автобус до гр. Гоце Делчев и от там автобус до с. Огняново, но нямам идея на какъв интервал е. Или пък такси до Огняново, не е далече, така че едва ли ще излезе скъпо. Може да се попита по тел. в автогарата на Г. Делчев за междуградският превоз. В Огняново без кола няма как да разглеждаш забележителности. До с. Баня има влак, но мисля, че е далеч от селото, а пък до хотел Римска баня още повече. Може да се пътува до автогарата в гр. Банско или до гр. Разлог и от там също с такси или пък ако хотелът предлага трансфер да се заяви такъв.

Последна редакция: пн, 13 мар 2023, 12:56 от fatalina

# 62
  • Мнения: 14 507
Чинарът и Никополис ад Нестум са на пешеходно разстояние, ние бяхме с кола де, но според мен за 20-30 минути пеша максимум се стига.
До Лещен също може пеша според мен, природата е уникална!

# 63
  • Мнения: 1 753
Благодаря за съветите. Остава резервен вариант заради логистиката. Ще погледна Велинград и Кюстендил като опции.

Bella ciao, нямаше как, първото нещо в понеделник сутрин ти е да се включиш с “през зъбите” коментар, как някой си още не бил открил “топлата вода” и си “плицикал” в басеина😀. Явно си станала нещо на криво, дано цялата седмица не си я караш така.

# 64
  • Мнения: 6 968
А , ти си плувай където искаш ... аз само се зачудих .

# 65
  • Варна
  • Мнения: 3 962
Търся вариант, който да подхожда на 10г върла плувкиня, но и с възможност за разглеждане на забележителности и паркове и включване на 79г баба, наскоро оперирана от жлъчка. Бе нещо като три поколениева СПА почивка, в която да има за всички по малко.
…И да не е твърде далеч от София ..и да не е достъпен само с авто транспорт…Моля за идеи.🙏

Пропускате  горещата мин.вода на Костенец и наоколо , не е твърде далеч от София - СПА хотел Костенец , Хотел, Ресторант, СПА Езерото , Балнеохотел "Констанция"

# 66
  • Мнения: 8
Близо до София е Сепарева баня, където има топъл открит басейн, с хубав двор, има различни температури в различните басейни. Мсиля, че бяха пет на брой в Котвата. Има басейн и специално за малки деца. Много хубаво място, но често е пълно, за това е по-добре да се ходи в работни дни.

# 67
  • Мнения: X
Поинтересувайте се от цените и условията в Котвата, да не останете неприятно изненадани.

Пропускате  горещата мин.вода на Костенец и наоколо , не е твърде далеч от София - СПА хотел Костенец
За този хотел прочетох ужасни отзиви и моя приятелка ми каза същите неща, които прочетох, но нейният отзив е от 2019 преди ковид. Потърсете инфо, ако се насочите натам. Не знам дали е така сега, но последния отзив е от преди три седмици и не е никак ласкав.

# 68
  • Мнения: 1 753
Мнения за Кюстендил?

# 69
  • Мнения: 6 353
Мнения за Кюстендил?
Грозен град с много манги. Въпросният 5* Спа хотел но Първанови е между къщи, няма пространство и с лоши отзиви.

# 70
  • Мнения: 6 968
Не е грозен град и в него видях съвсем нормални хора. Имаше много деца и млади семейства по улицата и много хубави музеи, забележителности и манастири в града и околността . За басеините не знам.

# 71
  • Мнения: 13 632
В Кюстендил сме били в 5* хотел и не ми хареса външния басейн, няма топла връзка с него, само топилото е с приятна вода, големия басей е студен. Спато не съм ползвала, но темата е за топъл външен басейн и не го препоръчвам като такъв. Мястото е и със свободен достъп за външни посетители.
Бяхме и в Парк хотел Кюстендил, там има външен топъл басейн, но гледката е към хотела и борова гора, чак гледка уау не е. Спа има на думи.

Последна редакция: пт, 17 мар 2023, 16:12 от Пролетно цвете

# 72
  • Мнения: 1 753
Пролетно цвете, понеже основният ми критерии е открит топъл басеин, (не е задължително уау природа) близо до София и достъпен по възможност с влак или автобус, какво ти е мнението за външния басеин? Имам предвид чистота, температура, пренаселеност?

# 73
  • Мнения: 13 632
За кой от двата хотела питаш?

# 74
  • Мнения: 1 753
Ами, Парк Хотел доколкото разбирам е със студена/хладка вода, може и да не е оворен в началото на април, когато планирам да ходим. Стримон е с открития топъл басеин, който отговаря на това, което търся мисля.

Общи условия

Активация на акаунт