Отговори
# 75
  • Мнения: X
може може Simple Smile Аз пия принципно Изпринозин ама виж той нее позволен .

# 76
  • Мнения: 156
може може Simple Smile Аз пия принципно Изпринозин ама виж той нее позволен .
Аз попринцип си смуча и коризалия. Днес изведнъж носа ми почна да тече и гърлото леко ми дразни

# 77
  • Мнения: X
ние всички обаче с тоя нос , за гърлото определено мога да кажа че може да си гаргариш с топла вода , сода и сол. Даже и няколко капки йодена тинкура е доре дошла.
За носа аз правя инхалации , морска вода спрей и физ раствор в носа, или ако ти се занимава домашни капки с морков.
И много топли напитки . МНОГО!

# 78
  • Мнения: 648
Инфлуцид на мен ми даваха за лечение на Ковид, карах го в 9-11 г.с. Тогава само това ми даваха, Лихенсед сироп за кашлица, Парацетамол и витамини. Тогава се води най-рискова бременността откъм прием на лекарства и си мисля, че щом тогава можех да го пия, значи сега за нас не би било проблем. Сега даже има и антибиотици, подходящи за бременни, но да не стигаме до там.

# 79
  • Мнения: 747
Инфлуцид ползвам за всички вкъщи и сега като бях няколко пъти болнава през бременността. Само, че му намалиха бройките на 40 в опаковка, преди бяха 60.
Миналата седмица съвсем случайно попаднах в една аптека и имаха опаковка 60 броя за 8лв и 40 броя опаковка за 10лв.
След като си купих опаковка от 60 броя, другите ги свалиха от стилажа и край. Малко ме хвана яд, че не се запасих с още.
Нашата педиатърка също винаги ги препорхчва в начална фаза на вируси на сина и първоначално много се ядосвах, че ни пробутва някакви захарчета. Но май наистина в моменти е оказвало добро влияние и сега сама си го ползвам всеки път.

# 80
  • Мнения: 780
Здравейте момичета.
Попитаха ме много интересен въпрос - няма ли да давам вода? Аз не съм против ако бебето иска ще давам обаче се оказа, че трябвало да имам задължително шишета за вода, за да можело след хранене да “изплаквам устата с вода”. Такова нещо прави ли се? Майката която ме попита не е кърмила, а е давала само АМ възможно ли е за това да е плакнела или просто тя така е процедирала и не е задължителен елемент от храненето.
Питам защото имам само едно шише купено. И не съм взимала и стерилизатор мислех си, че ако кърмя тези неща се обезмислят. Тоест да имам едно шише ако някога се наложи някой друг да я храни (мен да ме няма съответния час) и да стерилизирам помпа, залагалки в тенджера, защото няма да ползвам шишета постоянно. Обаче сега с този въпрос се закислям, че 8-10 кърмени я на ден живот и здраве, дано 🤞 и след тях шише с вода трябва да взема поне още 2 шишенца и стерилизатор ..

# 81
  • Мнения: 5 122
Ако бебето е изцяло на кърма, няма нужда от вода. Предвод, че стомахчето на бебето е миниатюрни, водата само ще заема ненужно място от него.Вече при захранване си е необходима.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 374
Преди въвеждането на твърда храна вода не е необходима.
Из Интернет има ужасно много информация по въпроса.

Ето от наръчника за захранване, публикуван от Министерство на здравеопазването. СЗО, естествено, са на същото мнение.




Като напишете в Google "water newborn", излизат наистина тонове информация.
Ето един от първите резултати.
https://www.healthline.com/health/baby/why-cant-babies-have-water

# 83
  • Мнения: 360
Момичета ще поръчвам спално бельо за кошарата и съм в чуденка, вие плика от спалните комплекти за какво ще го ползвате? Аз мисля да завивам с пелена, памучно одеалце, нещо от този сорт, но не мисля да ги обличам в плик, та да се налага да пера 2 неща ако стане фал. И сега се чудя изобщо за какво за ми тези пликове и какво да съдържа спалният комплект

# 84
  • Мнения: X
Има много теми по поводо водата , основно е че ако е на кърма вода не трябва. Но аз взех една лъжичка и смятам ако е на кърма просто да давам переодично една лъжичка вода ( бебешка говоря не супена ) и да си плакне устата Simple Smile

# 85
  • Мнения: 747
Пликът си го ползвам по предназначение и в него слагам олекотена завивка, а лятото само по него. Какъв фал да стане?
Ако изпусне памперса не значи, че всичко ще е мокро от до. Обикновено в началото са малки мокри петна по бодитата или долния чаршаф предимно. Така, че не се пере олекотената завивка непремено, а само калъфа чаршаф, ако е мокър въобще.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 374
Molly*, за мен са напълно излишни пликовете. Имам няколко никога неползвани.

Естествено, че зависи от детето, но с моето се стекоха така нещата:
- до 3мес- одеялце
- след това започна да шава като тасманийски дявол и единственото ми спасение бяха спалните чувалчета
- на 1год и половина- прехвърлихме я в нормално единично легло (тоест нужда от друг размер спално бельо), но тя продължи с чувалчета
- чак сега на 2год и 2мес изведнъж реши, че "МНОГО ИСКА" да се завива като мама и тати, та по спешност купих първата й завивка миналата седмица. Съответно, вече е в голям размер като за единично легло.

Та, до дете е.


Има много теми по поводо водата...
Да, това е един от големите дебати из майчинските групи. 😃
Естествено, че всеки прави каквото си иска.
Въпросът е, че е хубаво решенията да са информирани и да стъпват на нещо.

# 87
  • Мнения: 182
Кърмените бебета твърдо нямат нужда от вода, просто от по-често кърмене, ако е горещо. За тези на смесено хранене или само на АМ като че ли има някакви съмнения и педиатрите масово препоръчват и вода. Даже да се наложи да даваш вода, няма да сменяш шишето след всяко даване, а вероятно 2-3 пъти на денонощие.
Пликовете за чаршафи аз лично почти не съм ги ползвала, след 2 деца си изглеждат като нови (тези, които съм запазила). Често сменях одеалцата/пелените за завиване, а и всичко беше памучно, та просто не видях смисъл. Но в комплектите ги има, искаш не искаш ги получаваш.

# 88
  • Мнения: 209
Относно плакненето на устата на бебо след хранене, знам че се практикува, понеже при много бебенца се появяват гъбички в устата, т.нар. млечница. Та целта на плакненето, било то с шише или лъжичка вода е да отмива млякото/кърмата, което остава в устната кухина след хранене.

Моя позната, която само кърми, скоро имаше такъв проблем с бебето, някъде месец се бориха с тая млечница, накрая мазаха езика с нещо противогъбично, но проблем беше че гъбичките се бяха пренесли и по зърната.

# 89
  • Мнения: X
еми то оьщо взето кой знае какво няма да стане ако му дадеш вода:) Или ще повърне или няма да пие 😂за това ме посъветваха една лъжичка , колкото една капка е така , пък шишета аз си взех защото как така без шишета . Ами ако не сиане кърменето , няма да търча за шишета Simple Smile а и те така или иначе след определен месец ще са си нужни и без това

Общи условия

Активация на акаунт