Лек крем за торта? и Как да желирам плодове?

  • 36 643
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 294
Цитат на: iskrica_nadejda

Да се кооперираме,ама аз съм в Плевен newsm08
Ти от къде си?

Абе аз съм от София, ама това не пречи - ще направим верига от сладкарници Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 10 311
Цитат на: ale_x_andra
Момичета, да ви се оплача - нещо не ми се получи тая работа със желатина  Cry  Cry  Cry
Спазвах указанията, обаче желатина се разтече около тортата, а плодовете - сега погледнах- са сухи Confused
Да правя ли втора порция желатин и да ги залея пак???

Саше, много късно ти видях темата Sad за да не се разтича желатина се прави гъст. Тоест разтваряш едно пакетче в 60-70мл. вода, оставяш 10ина мин. и пъхаш в микровълновата да се загрее. Не трябва да завира. Оставаш да изстине леко и мажеш обилно плодовете. Хубаво е да имаш форма така че и да потече, да не се разтича.

# 17
  • Мнения: 3 927
Цитат на: ale_x_andra
Момичета, да ви се оплача - нещо не ми се получи тая работа със желатина  Cry  Cry  Cry
Спазвах указанията, обаче желатина се разтече около тортата, а плодовете - сега погледнах- са сухи Confused
Да правя ли втора порция желатин и да ги залея пак???


Ако си спазвала указанията на гърба на опаковката, ясно защо ти се е разтекъл желатина. Нещо новото упътване на Др.йоткер не е както трябва, не би трябвало да се разтваря в 500 мл течност, а само в 3-4 с.л. както пишеше на старата опаковка......апропо, смятах да им пиша гневен е-mail на внисителите защо така заблуждават хората Imp , ама съм забравила.....

# 18
  • Мнения: 1 512
Всички гости бяха във възторг от тортата!!! Grinning  Grinning  Grinning
Да си призная, наистина стана чудесна, въпреки разтеклия се желатин... всъщност по- скоро сироп...
Снимчици ще видите утре, сега всички са преяли  и леко на градус и няма кой да се занимава да ги качва на сайта  Tada

Поздрави  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 3 912
Чакам, чакам.

Покрай твоята торта и аз се стегнах и спретнах едни сладки и един кекс. Пускам рецептата за сладките в нова тема, че и други да могат да им се порадват.

П.С. Ето рецептата за сладките.

# 20
  • Мнения: 2 000
Цитат на: Taneto

Ако си спазвала указанията на гърба на опаковката, ясно защо ти се е разтекъл желатина. Нещо новото упътване на Др.йоткер не е както трябва, не би трябвало да се разтваря в 500 мл течност, а само в 3-4 с.л. както пишеше на старата опаковка......апропо, смятах да им пиша гневен е-mail на внисителите защо така заблуждават хората Imp , ама съм забравила.....


Да бе. Аз до сега един единствен път пробвах да направя нещо с желатин. И както пишеше на пакетчето го разтворих в 0.5 л вода. Еми нищо не стана  Cry  От тогава не се престрашавам пак да пробвам.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 912
1 пакетче желатин - 10 гр., се разтваря в 1 кафена чаша вода/сок.

Ако се ползва за крем, който ще стои в чаша след подгряването се разрежда до 0,5 литра. Внимава се с количеството и мокротата на добавяните плодове.

Ако се ползва за желирана торта или за самостоятелно желиране в десертна чиния, се разтваря до около 300гр. течност. Тогава се вклщчва и теглото на плодовете. Например за две кофички кисело мляко (900гр.) - 3 желатина. Ако се добави и килограм плод, стават 5 или 6 желатина.

Ако искаш да "прикрепиш" плодове върху торта, не разреждаш повече, а с лъжица сипваш по малко върху наредените плодове, така че да ги облееш всичките. И пъхаш в камерата или фризера, за да не се стече много.

# 22
  • Мнения: 1 512
Фанфари и аплодисменти за снимките, които ще видите ТУК  Grinning  Grinning  Grinning

# 23
  • Мнения: 2 616

Ако искаш рецептата за крем от желирано кисело мляко кажи.
Цитат

Raya, би ли публикувала за мен моля те рецептата,защото ми се ще да изненадам половинката с нещо ново и вкусничко, а това ми се струва, че е точно по нашия вкус.
Ще ти бъда много благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт