Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 41

  • 19 488
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Paris, France
  • Мнения: 14 425
Астра, в почивните дни пробвай да ходиш когато КЗ е над 5 и да не ядеш преди да я свалиш. Другото е, че няма никакъв, абсолютно никакъв смисъл да ядеш масло при такава КЗ, особено знаейки, че скача. При висока КЗ най-ефективното за влизане в кетоза е яйчен пост, без допълнителна мазнина. В яйцата има достатъчно мазнина, а в шкембоората ти също 🥳. Махни и плодовете! Не за цял живот  а до събота, примерно. Целта е да влезеш в кетоза. След това можеш да ги ядеш преди ходене, но не и вечер, не и ако ще лежиш и седиш.

КЗ хич не ти е добра предвид това, което ядеш. Според мене няма смисъл да се бодеш на първи и на втори час. На твое място бих се бола само на втори час. Когато КЗ на втори час спре да се вдига над 5, което означава, че втора фаза е поправена, бих почнала да се бода на първи час.

Колкото повече усилия положиш сега, толкова по-бързо ще се измъкнеш.

Аз бих махнала всякакви млечни, всякакви ядки без бразилски орехи за селен (ако съм в дефицит), всякакви плодове. Бих изчакала КЗ на втори час да е под 5 всеки път поне 10 дена, КЗ на гладно да падне под 5 и да седи под 5 поне 10 дена, да сваля 10-12 килограма и бих тествана КЗ на първи час. Ако и тя е под 5 бих върнала малини и ягоди и бих тествала как ми действат на първи час. Ако няма КЗ над 5, след 10 дена бих пробвала малко кисело мляко, но само нисък процент, после бавно бих въвеждала храни.

След като ядеш бавно зеленчуците, изяждаш си ги бавно първо тях. Гледаш часовника  и мериш час след започването на останалото и 2 часа след започването на останалата храна. Не мисля, че в твоя случай има голямо значение, защото твоята КЗ не пада светкавично, че да я изпуснеш.

Дай си месец да поправиш КЗ на втори час! После останалото.

# 676
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
А, баш такава е моята, дето прави сърцата. Ще трябва да си поиграя с нея някой път като се завъртя вкъщи достатъчно дълго да ми се занимава. На какви градуси и време печеш тия фалшиви печива в еърфраера в такава форма?
На 180 за 5-7 минути, но си зависи колко е пълна формичката. Проверяваш с клечка. И понеже моя фраер е тип минифурна, слагам на най-ниското ниво, т.е. най-далече от реотана. Аз май в кауфландската тема се хвалих - уникално чудо е това! Дето винаги съм смятала еърфраера за ненужна вещ, този е топа! Откакто съм го купила, съм ползвала фурната 2 пъти за 2 месеца 😆

# 677
  • Мнения: 13 744
Благодаря, ще си поиграя със сигурност, то май само това не съм изпробвала още в еърфраера Grinning
През немалка част от времето готвя само за себе си и за много неща не бих се занимавала с фурната за такова малко количество, та наистина ми е много полезен уред. И време ми спестява, толкова по-бързо е. Ако не е той, всяко второ ядене ще ми е яйца, ако не и по-често Grinning

# 678
  • Мнения: 546
Благодаря, ще си поиграя със сигурност, то май само това не съм изпробвала още в еърфраера Grinning
През немалка част от времето готвя само за себе си и за много неща не бих се занимавала с фурната за такова малко количество, та наистина ми е много полезен уред. И време ми спестява, толкова по-бързо е. Ако не е той, всяко второ ядене ще ми е яйца, ако не и по-често Grinning

Аз пък, понеже готвя за двама, като направя месо с картофи на фурна, или пък ориз с месо, примерно, си ям само месото със салата. Не виждам причини да ядем през цялото време едно и също. Супите също са си един чудесен обяд, който хапваме заедно с мъжа ми. Отделно пържолки, наденички и пр. благинки също си се готвят чудесно във фурната, а за гарнитура всеки си яде различно - на него му правя печени картофи на фурна, или пък френч фрайз също на фурна, никога не ги пържа, той също не обича да са пържени. Или пък му правя ориз със зеленчуци. Като му правя спагети със сьомга, зеленчуци и бяло вино, за него спагетите със соса, за мен само соса. Китайско за него с ориз, за мен само зеленчуците с месото. Салати винаги ядем и двамата, така че, менюто може да си е съвсем разнообразно. Гуалкамоле много обичам, даже днес ще си направя и ще си намажа върху филийка от кокосовото хлебче. Правя кьополу, баба гануш, извара с малко майонеза, чесън, копър и сол, страхотна е върху всичко и с домати също. Бекон с яйца също е чудесно ястие. Рулца от шунка с домашна Снежанка, или пък с изварата, която описах по-горе е супер ядене заедно със салата от зелении и тревки. Печено сирене, яйца по панагюрски със сирене или с кисело мляко с чесън и заляти с масълце с червен пиперец... Човек има ли желание, има и решение. Аз днес съм още половин кило надолу.

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 12:53 от Lachesis

# 679
  • Мнения: X
Невена, благодаря за подробните съвети, бих могла да спазя всичко без проблем, но както вече написах правя опити за забременяване и не съм сигурна дали влизането в кетоза, тоталното спиране на ядки, плодове и млечни, отслабването с 15 килограма е добре да е точно сега.
Даже си мисля, че точно ти в една от старите теми обясняваше, че е вредно в първите три месеца от бременността да се правят крайни ограничения, защото тогава се изграждат органите на бебето. Извинявай, ако съм те объркала с друг потребител или не ти е била това тезата, четох доста неща за кратко време и може да съм се объркала.
Ако знаех, че имам такъв проблем, щях отдавна да съм взела мерки, но от една година ходя по лекари и нито ЛЛ, нито хирург, нито АГ, нито ендоклинолог ми казаха, че имам проблем, а изследвания съм пускала при всички. За съжаление нямам време да чакам още една година да се нормализират нещата, поради възрастови и медицински причини няма да отлагам опитите.
Така че ме е страх да мина на толкова строги ограничения. Доктор Сигридов също препоръчва спиране на тестени, ориз, картофи, но все пак не и тотално спиране на ядки и плодове, а само намаляване. За млечните нищо не е казал.
Ще гледам да се движа повече, но засега препоръките са да не се претоварвам и да не ходя много.
Честно казано съм объркана от толкова противоречива информация.

Астра, в почивните дни пробвай да ходиш когато КЗ е над 5 и да не ядеш преди да я свалиш. Другото е, че няма никакъв, абсолютно никакъв смисъл да ядеш масло при такава КЗ, особено знаейки, че скача. При висока КЗ най-ефективното за влизане в кетоза е яйчен пост, без допълнителна мазнина. В яйцата има достатъчно мазнина, а в шкембоората ти също 🥳. Махни и плодовете! Не за цял живот  а до събота, примерно. Целта е да влезеш в кетоза. След това можеш да ги ядеш преди ходене, но не и вечер, не и ако ще лежиш и седиш.

КЗ хич не ти е добра предвид това, което ядеш. Според мене няма смисъл да се бодеш на първи и на втори час. На твое място бих се бола само на втори час. Когато КЗ на втори час спре да се вдига над 5, което означава, че втора фаза е поправена, бих почнала да се бода на първи час.

Колкото повече усилия положиш сега, толкова по-бързо ще се измъкнеш.

Аз бих махнала всякакви млечни, всякакви ядки без бразилски орехи за селен (ако съм в дефицит), всякакви плодове. Бих изчакала КЗ на втори час да е под 5 всеки път поне 10 дена, КЗ на гладно да падне под 5 и да седи под 5 поне 10 дена, да сваля 10-12 килограма и бих тествана КЗ на първи час. Ако и тя е под 5 бих върнала малини и ягоди и бих тествала как ми действат на първи час. Ако няма КЗ над 5, след 10 дена бих пробвала малко кисело мляко, но само нисък процент, после бавно бих въвеждала храни.

След като ядеш бавно зеленчуците, изяждаш си ги бавно първо тях. Гледаш часовника  и мериш час след започването на останалото и 2 часа след започването на останалата храна. Не мисля, че в твоя случай има голямо значение, защото твоята КЗ не пада светкавично, че да я изпуснеш.

Дай си месец да поправиш КЗ на втори час! После останалото.

# 680
  • Мнения: 18 542
Астра, изобщо не е нужно да направиш всичко което се пише тук наведнъж, че даже и някои неща може да ги пропуснеш. Махни основните като начало, адаптирай се и после доизпипвай режима си, според твоите нужди и резултати.

# 681
  • Мнения: 13 744
Благодаря, ще си поиграя със сигурност, то май само това не съм изпробвала още в еърфраера Grinning
През немалка част от времето готвя само за себе си и за много неща не бих се занимавала с фурната за такова малко количество, та наистина ми е много полезен уред. И време ми спестява, толкова по-бързо е. Ако не е той, всяко второ ядене ще ми е яйца, ако не и по-често Grinning
Аз пък, понеже готвя за двама, като направя месо с картофи на фурна, или пък ориз с месо, примерно, си ям само месото със салата. Не виждам причини да ядем през цялото време едно и също. Супите също са си един чудесен обяд, който хапваме заедно с мъжа ми. Отделно пържолки, наденички и пр. благинки също си се готвят чудесно във фурната, а за гарнитура всеки си яде различно - на него му правя печени картофи на фурна, или пък френч фрайз също на фурна, никога не ги пържа, той също не обича да са пържени. Или пък му правя ориз със зеленчуци. Като му правя спагети със сьомга, зеленчуци и бяло вино, за него спагетите със соса, за мен само соса. Китайско за него с ориз, за мен само зеленчуците с месото. Салати винаги ядем и двамата, така че, менюто може да си е съвсем разнообразно. Гуалкамоле много обичам, даже днес ще си направя и ще си намажа върху филийка от кокосовото хлебче. Правя кьополу, баба гануш, извара с малко майонеза, чесън, копър и сол, страхотна е върху всичко и с домати също. Бекон с яйца също е чудесно ястие. Рулца от шунка с домашна Снежанка, или пък с изварата, която описах по-горе е супер ядене заедно със салата от зелении и тревки. Печено сирене, яйца по панагюрски със сирене или с кисело мляко с чесън и заляти с масълце с червен пиперец... Човек има ли желание, има и решение. Аз днес съм още половин кило надолу.
Всеки си намира начина за себе си, не търсех съвет какво да си сготвя и как а споделях защо този вариант работи толкова добре за мен. Аз не готвя само за себе си защото друг вкъщи яде друго. Аз готвя само за себе си защото през повечето време живея сама. Има лека разлика и организацията е различна.
Освен работата на пълно работно време и на смени, та си е малко екстра напасване така че да имам и нещо подходящо за вземане с мен за обяд и да не отделям по много време за готвене и последващото миене и чистене из кухнята.
Половинката ми яде същото като мен когато сме заедно (за момента няма как това да е през цялото време), там драма няма, харесва му такава храна. Храня се така от години и за себе си съм установила кои от подходящите храни ми харесват и кои не, по какъв начин приготвени и прочие, та повечето несполучливи (за мен) неща съм ги отхвърлила вече.
За фурната съображението ми е по-скоро финансово, за мен е разхищение да готвя 1-2 порции храна в нея и не виждам смисъл да го правя. А за сам човек рядко се готви нещо в голямо количество. Затова и си купих такъв уред, то си е мини фурничка. Идеален ми е. Печено пиле в количество за един човек не се сещам кога ще  тръгна да правя във фурната, примерно две бутчета. Съответно такова ядях много рядко, освен ако не си купех от някъде готово изпечено на  грил. Ето това е как ми помага да се храня по-разнообразно, не нещо друго.

# 682
  • Мнения: 2 275
Не разбрах защо 90 секундното в микровълнова хлебче го печете по 5-6 минути. Сигурно имате някаква логика.
Базовата рецепта
https://youtu.be/9CtcYWF5beQ
Тук същата
https://youtu.be/oBUwZnLlAaM

# 683
  • Мнения: 13 744
Таня, мисля че мернах рецепти които бяха с по-голямо количество продукти, та затова повече минути видях в тях. Признавам си че четох по диагонал от телефона де, с това впечатление останах поне аз.
И аз съм правила двойно количество когато съм искала по-големи филии, примерно за сандвич. Тогава естествено  и времето ще е 4 минути, а не 2. После се изучих да разстилам сместа в чиния и ми отпадна и това Grinning

# 684
  • София
  • Мнения: 6 022
Аз микровълнова нямам, та моето 4-дозово хлебче във фурната. 180 градуса, 30 минути. Имам хляб за цяла седмица.

# 685
  • Мнения: 546
Аз да се похваля с новата си реколта от кокосово хлебче, стана супер.



П.С. Натка, хубаво е, че си намерила за себе си решение. За съжаление на мен храната, приготвена в еърфрайера не ми допада. Имам съседка, която много ми го рекламира, хапвах у тях, но не ми харесва, безвкусна ми е.
Не ти давам съвети, опазил ме господ, просто споделям начин на организация ако единият не консумира това, което другият яде, какъвто е моят случай. Не мисля, че е редно да ограничавам мъжа си, който няма моите проблеми от храна, която му харесва. Ако някой в моето положение желае да се възползва от споделеното, ок, ако ли не, здраве.

Артемис, страхотен е! Супер си.

Допълвам се:
Аз пак с питане - 2 ч. след като обядвах курбан чорба, застроена с яйце и то с малко ориз вътре, КЗ ми е 2.9? А сутринта на гладно беше 6. Какво да правя? Взех да си зобна малко грозде, дали е правилно, че май и главата леко ме боли?

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 14:05 от Lachesis

# 686
  • Мнения: X
Астра, изобщо не е нужно да направиш всичко което се пише тук наведнъж, че даже и някои неща може да ги пропуснеш. Махни основните като начало, адаптирай се и после доизпипвай режима си, според твоите нужди и резултати.
Миоки, точно това ме плаши, че не мога да разбера кое е най-добре според моите нужди.
Ето тази сутрин на гладно меря 5.9, след като вчера за последно съм яла в пет краставици и сирене. Преди това в три един суров морков. Вярно, че морковът не е съвсем безобиден, но беше само един. Нямах апетит за сготвено, въпреки, че имаше пилешко.
Опитах да ходя малко, но нямах много време, защото трябваше да пия хапчета след ядене. Ядох половин краставица, две зелени чушки, две марулени листа, само посолени, две варени яйца.
На 2ри час 6.6 измерих.
Не мога да разбера защо става по-зле.
Обременяването го правих преди месец и още от тогава доста ограничих въглехидратите. Само половин филия хляб на ден, картофи и ориз не, плодове само веднъж на ден и малко и не сладки, много зелени салати преди всяко ядене.
През това време четях и се убеждавах, че съм на прав път. Обаче не разбирам защо съм на малко въглехидрати, а кръвната захар е даже по-зле и от преди.
Просто не мога да реша какво да направя. Явно бъркам някъде, но не мога да разбера къде. Ако е заради ядките, млечните и плодовете, дали да рискувам да ги махна точно сега. Страх ме е вместо да изпиша вежди, да не избода очи.

# 687
  • Мнения: 32 490
А мазнини приемаш ли въобще? Щото не видях с двете яйца и марулята да си приела някакви мазнини.
И защо още ядеш хляб, картофи и ориз? И плодове и млечни не си ли ограничила?
После питай пак що кз ти е висока.
Ти ли питаше защо обременяването е вредно?
Въпросът е меко казано глупав, не се обиждай.
Все едно да питаш защо алергичен към шоколад да  не може да яде шоколад.
Имаш още много да четеш.

# 688
  • Мнения: 13 744
Един месец е твърде кратък период за да се регулират тези процеси, според мен. Захарта в кръвта ти не идва само от храната, а тази която произвеждаш ти също се регулира от повечко фактори. Тялото ти още се нагажда, това са броени седмици и дори през тях не ти е било всичко едно и също че тепърва да се чудиш от кое от всичкото не ти е харесала захарта в еди кой си ден... Ако трайно се задържи висока, това е друго. Но не оставам с такова впечатление. Ако правилно си спомням какво беше споделяла в постовете си, прогресът ти не е никак малък до тук, просто не е стабилизиран още на такова положение.
Не знам дали е най-добрият подход, но ще ти кажа аз как бих постъпила.
Единият вариант е да държиш още някоя седмица както до момента и да видиш ще имаш ли още подобряване, защото може и просто само време да иска.
Другото е от изброените съвети да си заплюеш 1-2 неща или колкото сметнеш че ще можеш да въведеш наведнъж и пак да опиташ за известно време като ги добавиш тях към досегашния си режим. Ама мисли малко и за спокойствието си, че да се шашкаш и чудиш дали не си сбъркала също хич не ти помага. Избираш си начин, караш си по него известно време и съзнателно си мислиш че правиш нещо добро за себе си. От нерви никой не е прокопсал, от излишни такива пък съвсем. Ако се окаже че не е достатъчно, добавяш или махаш нещо и пак така.

# 689
  • Мнения: 18 542
Ами да ти кажа, нещата не се променят сериозно за няколко дни. Високата ти захар не е то храната, а от черният ти дроб по-вероятно.
Махни го този хляб изцяло. Никакви филийки и виж как ще е. Мери в продължение на седмица, за да си създадеш по-ясна картина. Не стават нещата от днес за утре. Отнема месеци ппри някои. Бъди малко по-търпелива и обръщай внимание повече на това как се чувстваш, а не толкова какво показва машинката. Следи се за промени в качеството на сън, енергията през деня и т.н.

Скрит текст:
Аз винаги предлагам, ама малко хора се навиват да пробват моят вариант - струва им се много рестриктивен. Само месо и животински продукти. Нищо растително за известно време поне. Нещо като рестарт на системата и след това постепенно да се добавят неща, от които човек не иска да се лишава. Аз си се храня така вече почти 3 години. Жива съм, не съм развила скорбут, нямам известни дефицити - най-малкото Д и Б12 са ми с добри нива.

Общи условия

Активация на акаунт