Как да подобря взаимоотношенията с мъжа си и да запазя семейството си?

  • 6 105
  • 124
  •   1
Отговори
# 75
  • Сф
  • Мнения: 10 808
А?
Каква 2000, авторката е регистрирана 2019, а форумът според гугъл е от 2002.
Да , имам предвид  първото и мнение с което влиза във форума.

# 76
  • Мнения: 15 313
Не виждам нищо лошо в мнението, ако трябва да съм честна. На почти 35 и аз се замислям за такива неща. Писала съм и в други теми, смятам за психично отклонение човек да не ги мисли.

# 77
  • Мнения: 2 206
На мен пък ми е много странно, как си зарязвате бебетата така на мъжа и тръгвате в мола цял ден примерно да се забавлявате.
Много ми е странно да го прочета от жена. При положение, че си 24/7 с бебето, разходки, къщата да оправиш, всеки има нужда да разпусне и да си проясни главата. Аз за мола не, ама редовно съм го оставяла на бащата и си пиехме вино с приятелки на заведение. Мъжът ми може всичко да прави с детето, даже повече неща и от мен, само дето не го е износвал и кърмил. Ама това се прави от новородено още. Ако майката иска да се прави на герой и не включва бащата, си е нейн проблем. А на бащата няма да му окапят ръцете да смени един памперс, да го изкъпе и да му направи мляко/ядене.
Как пък мъжете по презумпция все имат хобита, било игри, риболов, да чоплят по колата, а жената няма право на такова.

Последна редакция: сб, 02 окт 2021, 19:46 от *JustMamma*

# 78
  • Мнения: 6 969
Защо пък да не оставя бебето на баща му? Аз като съм се женила и раждала не съм спала.
Това е една от основните грешки на много жени - той бащата е малоумен и не може и.. си опъват сами.

Авторката, давай му на твоя мъж конкретни задачи с детето.

# 79
  • Мнения: 8 362
В този живот никой не ни учи как да се отнасяме с човека до нас. Как да създаваме семейство или как да се грижим за децата си. Всеки има пример от семейството в което е израстнал и от там си вади изводи за правилно и грешно. И ако в едно семейство температура при детето е нищо, то в друго това е равносилно на атомна бомба. И как ще се отнесе към това -зависи с кой и къде си израснал. Доста време трябва докато човек се промени за дадена ситуация.
И тук същата работа като при повечето семейства. Ама акъл от далеч лесно се дава.

# 80
  • Сф
  • Мнения: 10 808
Ами аз си имам баба. На нея сме го оставяли. Не съм казала че мм не може да го гледа.  Но все пак работи тежка физическа работа и някак си не ми е удобно да му връча и бебето вечер. Само я е приспивал. Ако искаме да излезем, виках майка ми. Но ние по принцип си излизаме тримата с детето и си го влачим или при нея за събота и неделя като поотрасна. Помагала ми е много. Ся, който няма баба под ръка не знам , сигурно е кофти. Отделно колко имам къщна работа , не живея в палат, стигало ми е времето за всичко. Моя мъж беше на 45 когато се взехме, имаме голяма разлика и не съм и очаквала да се учи на татко тепърва с бебе. Вашите ако са по - млади да се учат. Simple Smile Не изпитвах и необходимост да ходя по ресторанти с приятелки. Само че , аз съм си направила сметката , даже мм се оправяше най добре с къпането , не съм и кърмила , памперс е сменял , но като цяло аз Simple Smile  Въпроса е каква сметка си е направила авторката и какъв е човека насреща.
И дали ще излезе верна сметката.
Това с неприбирането например за мен не е валидно .Има ли преспиване другаде за кеф, често води до усложнения. Но не винаги, а и всеки според принципите си .

# 81
  • Мнения: 2 206
С баби и баба знае, интересното е без тези екстри.

# 82
  • Мнения: 7 497
Никога не съм изпитвала необходимост да си оставя бебето и да излизам с приятелки да пия вино. За мен удоволствието е било да сме заедно. Имам спомени, че мъжът ми( бившият) ме е карал да излизам, той да гледа бебето, но не съм искала. Ако е да отида на работа е друго нещо, това се случваше по- късно често.

# 83
  • София
  • Мнения: 13 158
А сега си представете, че не всеки е като вас, че хората имат различни възможности и нужди, и не се чувстват ок само защото на някой, някъде си, му било добре някакси, по начин, който вероятно е насравним, а и да беше, пак същото Wink

# 84
  • Мнения: 6 969
То лесно да кажеш, че не ти се излизало, когато бебето ти било на месеци, особено като въпросното бебе е на 25+...... забравя се. То ако не се забравяше, хората няма да имаха повече от едно дете максимум 😂

# 85
  • Мнения: 131
Според мен прекаленото вторачване в грижите по детето са основна предпоставка за влошаване на отношенията в двойката : детето не може да спре да плаче , докато е в количката.... това вече отива в графа крайност -детето,  ще спре да плаче в количката,  повярвай ми стига да му се създават навици / аз също бих се ядосала/ , 2.  детето има температура - нормално от време на време децата да са с температура,  това не значи, че света се е сринал, не е необходимо 2-ма души да свалят температурата на детето.
Отпуснете се малко и помислете за себе си , бебето не може да бъде постоянно на пиедестал във връзката ви , бъдете вие щастливи,  за да са щастливи децата. В този смисъл няма да е лошо да си обръщате внимание един на друг дори и когато детето плаче в количката.

# 86
  • Мнения: X
Аз имах бебета розови еднорози. Честно, не зная какво е това нещо бебе да плаче и да не спиш нощем. Спяха като талпи, гушеха се нахилени, гукаха, абе...идилия. И насред тази идилия помня как един ден любовно бутах количката за пазаруване в Кауфланд и се чувствах все едно съм отишла на Виенски бал минимум, само защото в момента съм сама между щандовете и никой не се е увесил нито на ръцете ми, нито за крачола ми. Даже розов еднорог да е бебето ти, пак имаш нужда от глътка въздух, поне от време на време.

# 87
  • Мнения: 3 266
Хаха, после ще му се сваля температурата, сега дай да се гледаме любовно.
То верно, че някои имат по 10 чаавета и едно повече или по-малко, кой ще ги брои

# 88
  • Мнения: 3 179
Аз не мога да търпя да плаче. Изнервям се. Да плаче в количката, а аз да чакам възлюбения да лови риба просто не мога да си го представя.
Ако бебо вдигне 38 температура ММ ще извика националната гвардия да го откарат с хеликоптер до болницата. Той дори консултация при педиатъра не пропуска.

# 89
  • Сф
  • Мнения: 10 808
Разбира се ,че всеки си има виждания и за живота и за гледането на дете.Автрката явно е имала по друго очакване. Въпроса е какво да прави , за да се чувства по- добре. Така както не всеки има баби под ръка , не всеки има и допълнителни пари за детегледачки. Както казах, детето е на 10месеца някъде, нали рових, та какво ще кажете за ясла? Аз моята я дадох, най- вече заради мои здравословни причини,че ми беше тежко и за социализация. Но и моето беше най-щастливо там в градината, с кеф ходеше до последно и последна все искаше да я взимам. На година и 6 я дадох , доколкото помня.

Общи условия

Активация на акаунт