Объркана

  • 14 986
  • 509
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 136
Не си тръгвай, не може да те изгони докато детето не стане на 18 г. дори жилището да е негово.

# 16
  • Мнения: 2 619
Каквито и изпълнения да ти поднася, ако ти не искаш и не решиш, не тръгвай. Игнорирай го.

# 17
  • Мнения: 3
Пълен игнор, така прецених че е най-добре за мен, не знам инат ли е или не. На първо четене е да си намеря работа за сега няма къде да отида. А по нататък ... не знам.

# 18
  • Мнения: 3 021
А чие е жилището?

# 19
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 162
Ох, ти и работа нямаш....
Не каза имате ли брак.

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 489
Най-вероятно е негово жилището... Жена, която притежава 50% няма да си зарови главата в пясъка и да се остави да я изгонят, при положение, че не иска тя да прекрати брака. Или поне жена, която има един грам уважение към себе си.
Прилича ми на поредна връзка, в която жената няма една стотинка и се е оставила да зависи изцяло от мъжа си.

# 21
  • Мнения: X
Ама ти и работа ли нямаш?! Майчинството е 2 г, какво прави тогава цели 5 години до сега чак?
Иначе да, след като има и невръстно дете, имаш право да останеш в жилището му до навършване на пълнолетие на детето. Ако господина не го устройва, да се омита той и да търси друго място, където да си води новата тръпка.

# 22
  • Мнения: 41 677
Прилича ми на поредна връзка, в която жената няма една стотинка и се е оставила да зависи изцяло от мъжа си.

То това е станало класика - стои си вкъщи, играе го само домакиня и майка, стеснява си кръгозора, не се развива, не може да разговаря с мъжа си на интересни теми и така бавно и полека става неинтересна. За разлика от интересните колежки. Много пъти съм писала - момичета и жени, никога не си зарязвайте кариерата, защото тя ви носи равенството в брака - равенство и имуществено, и интелектуално, и социално, и като самочувствие, и като привлекателност. А която си стои само домакиня, тя се запуска я интелектуално, я физически, я и двете и със сигурност професионално и материално.

Последна редакция: пн, 04 окт 2021, 19:12 от Черна станция

# 23
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 162
Имайте предвид, че семейното жилище се предоставя на родителя с детето само когато е имало брак и жилището е общо или собственост на единия от съпрузите. Но само когато е имало брак, при развода. При раздяла, с деца, без брак, жилището може да бъде предоставено на родителя, който упражнява родителските права, само ако това жилище е съсобствено на двамата родители.
В техния случай за сега не е ясно как стоят нещата. Авторката казва в първия пост "мъжа ми", но може така да си го нарича, а да нямат сключен брак.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Пълен игнор, така прецених че е най-добре за мен, не знам инат ли е или не. На първо четене е да си намеря работа за сега няма къде да отида. А по нататък ... не знам.
Игнор, в смисъл?
Дете на 7 г. и нямате работа?! Не искам да ви нападам, но сте се поставили в положение на зависимост от съпруга си. С игнор няма да го задържите, само ще търпите още унижения. Намерете си работа и му посочете вратата.

# 25
  • Мнения: 118
Ами че да си ходи той! Я! Виж го ти! Освен ако жилището не е на майка му и/или баща му, или други негови роднини, приятели, познати, фирми. Ако сте без брак и жилището не се води на двама ви, пак може да се опита да го прехвърли на някого и т. н. Заради това ти първа разиграй сценария с добър адвокат в областта на семейното право. Ти и детето имате ли адресна регистрация на адреса на жилището? Гледай го ти! Не стига, че те е лъгал, ами и да му правиш живота лесен за сметка на твоя живот и на детето! Не му се давай лесно! Но не заравяй главата си в пясъка, а час по-скоро се консултирай с ПОДХОДЯЩ адвокат (това е изключително важно!!!). За скатаване на пари и намиране на работа няма да съм подробна - предвид ситуацията е задължително да си ги осигуриш. Относно другото - този човек не е твоят човек и е по-добре, че се освобождаваш от него, но си оплети кошничката възможно най-добре за себе си и детето. Успех!

Последна редакция: пн, 04 окт 2021, 20:04 от Fortuna Spirit

# 26
  • Мнения: 20 224
Без значение какво се е случило.
Ако не е тотален ла@няр, ще намери начин да сте добре с детето, па той да си шета по пениса. Случват се такива неща. Просто човек трябва д ае пич в живота. Този ми рилича на плюнка, ма кат гледам и ти не си помагаш много. Щяла да го игнорира?!
Какво ще игнорираш? Да стоиш на улицата с детето освен?

# 27
  • София
  • Мнения: 12 947
Жена без работа, в чуждо жилище... е на. А ни се чудеха в темата за домакините. За такъв вариант трябва дебела подплата. А сега,  10 години дала, и за награда улицата.

Авторката мълчи обаче.

# 28
  • Мнения: 768
Все едно удоволствие получавате, като я порицавате, че не работела. Станалото станало, кофти ситуация, дори и за работеща жена.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 947
Тц, много е тъжно даже... колкото повече жени го осмислят, толкова по-малко ще изпадат в такива гадни ситуации. Или ще им се налага да търпят отвратителен брак, защото сами не могат да се справят. Поредна такава история тук.

Общи условия

Активация на акаунт