Сто и първа есенна плетаческа тема

  • 39 497
  • 760
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 444
Здравейте на всички.
АРТЕМИС, аахи жилетка е плетена на машина.
А по проинцип за равно плетиво трябва контрол. Правилно  номер на  игли. Но и зависи от прежда, някоя красиво се слага в бримки, разбира се пак контролираш еднаково да е упъната нишка. Лично при мен, опакови винаги са хлабови, затова повече ги стягам. А има прежди колко и да контролираш, много трудно. Дори ако поетеш някакъв проект и след това на известно време го оставяш и след време продължаваш, пакможе да се промени плътност на плетене и пак рецепта - конртрол на ръцете. Има някои които вообще на това не обръщат внимание, всеки си приценява сам.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 459
Анджи, благодаря. Аз самата не плета, но майка ми е голяма майсторка. Ако мога, ще ви кача каква жилетка ми изплете. Харесах си модела от един филм и тя я пресътвори.

# 17
  • Мнения: 444
Моят дълъг процес. Започнах някъде април, но след това жегите накарали да го спра. И сега го довърших. Направих голям микс от прежди : лембсвул, мохер на ПА и мохер с коприна, мерино с кашмир, кашмир с памук и еластан, коприна Buret. Общия метраж стана ~175 м/100 гр. обръч 4,5.  Тегло почти 1400 гр. Размер ОВЕРСАЙЗ.  Заради времето фотосесия ще е по-късно. Сега само на закачалка.

# 18
  • Мнения: 3 042

Момичета,  някой ползвал ли е това " нещо" ?
За шапки си мислех , защото на ръка не плета равно. Кофти ревюта има, предполагам от по-несръчни.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 982
Това ,май, е за плетене в кръг, макар че моите са само рингове, а поставката тук има и някаква функция- нещото да се върти....Аз си купих такива рингове и пробвах само най-малкия , за да изплета шапка  за една кукла. Получи се добре, но така и не дойде ред да плета шапки за внучки и за техните родители. Става хубаво. Като поразгледах снимката, струва ми се, че тук се плете автоматично, /според черното триъгълниче горе до плетката/. А с моите обикновени рингове, всяка бримка трябваше да я "изплитам" с кукичка.
https://alexanderyarn.com/produkt/%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B5 … 0%BE%D1%80%D0%B0/

# 20
  • Мнения: 9 894
По-добре повишете техниката си. Всичко е въпрос на практика.
Тези машинки са по-скоро забавни, отколкото практични, а и изискват дебела прежда.

# 21
  • Мнения: 552
И от мен нещо топличко:

# 22
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 929
и от мен топличко  Simple Smile



Скрит текст:
Плета си аз и както си се забавлявам... Закуската ме зове



значи от плетене се отслабва.
Следвайте ме за още диетични кОлинарни съвети Wink

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 170
То и от бгмамма имаше такъв ефект, преди, сега вече не Laughing

# 24
  • Мнения: 6 348
Попаднах на симпатичен клип за плетене на различни варианти шнурове, подходящи за дръжки на чанти и не само :
https://fb.watch/8CAMLu2ggU/

# 25
  • Мнения: 444
Днес успех да разводя моето палто. знам, че за много плетачки бобина прежда не е позната, притесняват се, че е тънка. Този микс направих от 6 вида прежда, но плетох от 8 бобини. Съгласна, има свои минуси в бобина прежда, но за мен повече плюсове- със същия или подобен състав прежда на кълбенца по-скъпа. Но това, на което държа лично аз, да използвам натурални състави, защото, не зависимо дали плета на игли или на машина, това е труд и искам да бъде оправдан.
Моят ОБ 96 см - на пальто 140 см обиколка.


# 26
  • Мнения: 6 348
Харесвам стила ти, Анжи. И нивото ти харесвам, вниманието към детайла, материала, цвета, линията и представянето. Топ ниво!

# 27
  • Мнения: 444
Харесвам стила ти, Анжи. И нивото ти харесвам, вниманието към детайла, материала, цвета, линията и представянето. Топ ниво!
Благодаря много! Приятно ми е! Аз копирам нещата, не умея да фантазирам. Вдъхновявам се от руски плетачки. А и пинтерест голяма помощ.

# 28
  • Мнения: 1 232
Имаше едни схеми за плетене на чорапи в зависимост от размера на крака и дебелината на преждата.
Има ли ги някой?
Laughing
Първо си питам, после си намирам това, което търся.
Ето какво търсех:
https://echeap.2021bestsale.com/content?c=%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0% … BF%D0%B8&id=2
Имаше и други таблици при различна дебелина на преждата и други таблици.

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 22:08 от ябълка

# 29

Общи условия

Активация на акаунт