Газ или стъклокерамика?

  • 4 674
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 202
Във вкъщи готвим на газ вече 12 години и не мога да си представя да готвя на ток . Но може би на стъкло керамиката се готви по-добре отколкото на обикновените котлони . С една бутилка заредена за 10 лева караме 2 месеца. Така , че за мен е икономично готвенето на газ.  Peace

# 16
  • Мнения: 513
Не съм съгласна, че единствено на газ е икономично готвенето. 15 години готвих на газ, а от 6 месеца си купихме печка със стъклокерамичен плот - индукцион. Незнам как работят обикновените стъклокерамични плотове, но за този съм готова да се обзаложа, че се готви по-бързо и по-икономично отколкото на газ. Сравнявах за колко време ми завира водата на газовия котлон и в същия съд на котлона-индукцион и определено газовия котлон губи първенството, а що се отнася до коригирането на температурата и другите екстри, които предлага керамичния плот не бих ги сменила за газовия котлон. Така че аз съм твърдо за стъклокерамиката, дори и мъжът ми, който много държеше на поне два газови котлона и доста се карахме по този въпрос докато проучвахме каква печка или плот за вграждане да си вземем. Тъй като мъжът ми цепи сотинката на две и когато продавачката му обясни,че керамичен плот с котлони индукцион са по-икономични от газовите моментално се отказа от тях и решихме да взмем стъклокерамиката.

# 17
  • Мнения: 3 164
Нели,  а каква е цената на тези индукционни??
Аз също съм изправена пред тази дилема и не мога да реша каква печка да си купя??
А някой дали може да пусне линк с разните му там печки Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 041
Аз пък си избирах новия плот по външен вид Embarassed! Почти 6 години ползвах керамичен плот и съм много доволна, че бързо загряват котлоните, лесно се почиства. Сега го сменихме, защото се управлявше с копчета от фурната/ при нея беше наложителна смяната/ иначе пак бих си го ползвала. Преди години като готвех на газ, се получаваше някакво замърсяване на съдовете. Ставаха  малко черни /или печката беше проблем, или самата газ/. Имала съм и случай туристическа бутилка да изпуска газ и все още имам страх от газови уреди. Пък и не ми се мъкне пълна бутилка. Вие ако сте газифицирани, действително си заслужава да вземеш газови! Още едно ме възпираше - копчетата ми пречат! Колко по-лесно се чисти гладък плот със сензорно управление!

# 19
  • Мнения: 513
Нели,  а каква е цената на тези индукционни??
Аз също съм изправена пред тази дилема и не мога да реша каква печка да си купя??
А някой дали може да пусне линк с разните му там печки Rolling Eyes

Ами нашата е с транспортен дефект т.е. леко е одраскана от лявата страна, но като махнах облепващото фолио рочти не остана следа - струва 520 лева. Инъче на нормалните магазини почти ги няма да не кажа, че гиняма защото нито в Техномаркет нито в Технополис съм виждала  индукцион. Доста съскъпи , но немога дати кажа някаква цена . Потърси такива магазини за уреди със транспортни дефекти.

# 20
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194


Моите са комбинирани газ и стъклокерамика.Единствените случаи в които ползвам другите, е когато газта свърши.
[/quote]

 Peace

# 21
Поддържам мнението за керамичен плот Индукцион. Това е нова технология на принципа на променливия ток на Фуко /за специалистите/, не че аз съм толкова наясно, но котлоните се включват само ако съдът е с дъно, което го лови магнит. В противен случай печката се чуди какво става или по-точно изобщо не се чуди, ами не се включва. Съдържанието на съда е горещо, а съдът не е. Можеш да накапеш плота. Ако той е обикновен керамичен, може да се пукне,защото е горещ, но индукционният е студен. Само в средата на съда след като го махна усещам температура. Има един бутон, който аз наричам космически, защото за четири минути развива невероятна температура и всичко завира на мига. Искам да похваля и фурната. Вчера сготвих едновременно кекс и пиле с картофи. Не само че миризмите не се смесиха, ами печката започна да свири, когато кексът беше готов. Извадих го. Печенето продължи и когато и яхнията беше готова, отново ми подаде сигнал. Аз съм смаяна. Но върхът е самопочистващата функция на фурната; това може да бъде оценено от домакините. Определено керамичен плот индукцион!!!

# 22
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
kamen 75,a каква ти е фурната?

# 23
Фурната ми и котлоните са в самостоятелна печка с марка Шолтес - немска. Не са вградени. Продава се само в магазини с козметични дефекти. Клас А плюс, което означава супер икономична. Дефектът й е, че дръжката на фурната е леко одраскана, но изобщо не личи, защото е черна. Мисля, че всички модели са в черен цвят, поне такава е снимката й в интернет, когато проверявахме показателите й преди да я купим.

# 24
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Ние сме с керамичен плот, много удобно и практично.

# 25
  • Мнения: 513
Фурната ми и котлоните са в самостоятелна печка с марка Шолтес - немска. Не са вградени. Продава се само в магазини с козметични дефекти. Клас А плюс, което означава супер икономична. Дефектът й е, че дръжката на фурната е леко одраскана, но изобщо не личи, защото е черна. Мисля, че всички модели са в черен цвят, поне такава е снимката й в интернет, когато проверявахме показателите й преди да я купим.

Ще коригирам kamen75 - печката не е немска, а френска защото фирмата Шолтес е френска фирма и  е в обединение с Аристон, Индезит и още една фирма под шапката на Индезит.
Julyy моля те почисти си пощата на лични искам да ти пратя още едно писмо, но дава че ти е препълнена.

# 26
  • Мнения: 513
Забравих да добавя - печките Шолтес не са само черни, защото моята е бяла, а съм виждала и различни други модификации на Шолтес и все бели., но мисля че това не е от особено голямо значение/ поне за мен/.

# 27
  • Мнения: 513
Фурната ми и котлоните са в самостоятелна печка с марка Шолтес - немска. Не са вградени. Продава се само в магазини с козметични дефекти. Клас А плюс, което означава супер икономична. Дефектът й е, че дръжката на фурната е леко одраскана, но изобщо не личи, защото е черна. Мисля, че всички модели са в черен цвят, поне такава е снимката й в интернет, когато проверявахме показателите й преди да я купим.

Продават се и само отделни плотове и отделни фурни пак на Шолтес в тези магазини.

Общи условия

Активация на акаунт