Падат есенни листа, а мамите от 'Искам бебе' очакваме нашите слънца ! /тема 34/

  • 33 418
  • 747
  •   1
Отговори
# 510
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 354
Докторката така му каза, чувала/чела съм го и тук май из форума. Ама то наистина на такова прилича в момента хаха. Не върви вече точка да му казваш Grinning

# 511
  • Мнения: 1 998
Честито АА, нека да си расте все така добре и всичко да е наред! Simple Smile

# 512
  • Мнения: 902
И аз минавам да се отчета с едно много, ама много шавливо и скачащо бебе… докторът едвам успя да види, каквото му трябваше. Всичко е наред и всичко си има - пръсти, органи и всичко. Потвърди термин 12 Юни и каза, че върви малко по-голямшко. Плацентата е предна и ниска, но засега не било проблем.

# 513
  • Мнения: 1 442
Литълче и АА много се радвам за вас, че влизате с добри новини Hug Все така да е до пухкавия финал Heart Eyes
Литълче и моята плацента е предна и ниска, още чакам да се вдигне и дано. 🤞Първоначално док ме наплаши с превия после не била превия, но все още е ниска Sad
Иначе с предна плацента по-късно се усещат движенията и всеки ден бях защо не усещам кога ще усетя Astonished Вече усещам разни пърхания и потупвания и нямам търпение да стигна до пухкавия финал People Baby Но пък имам време до края на април, а ти до юни и така ще се вънуваме до тогава Kissing Heart

# 514
  • Мнения: 1 998
Литълче, честито ти подскачащо човече. Нека да си расте все така и всичко да е наред! Simple Smile

# 515
  • London
  • Мнения: 580
Браво за хубавите новини, момичета 🍀🙏🏻

Аз съм с предна плацента, усетих я за първи път бебка към 18г.с, а след 26та стана редовно. При нас винаги казват, че след 28ма седмица предната плацента вече няма значение и бебчето е достатъчно голямо да се усеща редовно въпреки нея. ❤

# 516
  • Мнения: 3 208
И аз бях с предна плацента, но леко в дясно така че усетих бебето еднократно в ляво в 14та седмица. После чак в 17та, а според д-р Чачева - толкова рано (17та) защото вървеше голям.

# 517
  • Мнения: 776
И аз влизам с положителни новини.
Днес на прегледа за първи път АГ не успя да види нищо с коремния ехограф, мехурът ми е бил ужасно празен според нея. До сега коремният показваше изоставане с 4-5 дни, чрез вагиналният се замерва даже, че расте с един ден напред Heart Eyes
Вече се движеше мъничето, пулсът не ми казва колко е, но каза, че е хубав и силен. След 11 дни, живот и здрав, БХС и регистрация. Чувствам всичко все още толкова нереално...

# 518
  • Мнения: 2 161
Прекрасни новини Бабълз! Наслаждавай се на бременността и се радвай на всеки миг.

Вече чакам с нетърпение и аз да си го видя в понеделник. Дано докторът се съгласи да пусне доплер с ММ да чуем сърчице ❤️

П.с. За тези, които приемат вит Д. Прочете тази статия за витамин К2.
https://herbamedicabg.com/kakvo-tryabva-da-znaete-za-vitamin-k2- … tqIoaAoZHEALw_wcB

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 06:05 от fillme

# 519
  • Мнения: 1 151


Да ви се похваля Съботно! Нищо, че снимката е от вчера.... Ето го и моят "снежен човек" ( както казва мъжа ми)! Много мърда,бързо расте... И мама бързо расте! 😁 Сега чакаме следващия преглед, както каза АГ-то...когато преценя. Ако зависи от мен, сутрин ще го чакам,пред кабинета със сутрешно кафе...но ще опитам да съм по-търпелива. В момента съм в 8+3 г.с. Мисля да го посетя пак към 10-та. Вашите съвети какви са? 🤔👼

# 520
  • Мнения: 1 442
Чудесни новини, Шу Hug За прегледа по-често от 2 седмици май няма смисъл, освен ако нещо не те притеснява. Ти с тромбофилия ли си? Ако не, даже и на 2 седмици май няма смисъл...

# 521
  • Мнения: 1 151
Чудесни новини, Шу Hug За прегледа по-често от 2 седмици май няма смисъл, освен ако нещо не те притеснява. Ти с тромбофилия ли си? Ако не, даже и на 2 седмици май няма смисъл...

За сега, нямам и не съм имала никакви проблеми! Имах едни леки зацапвания, но те бяха изключително невзрачни и в самото начало. За това си останах у дома де... Работата ми е свързана с вдигане на тежко,и много психическо натоварване. Та док...ме поводи тази седмица в болница,за дълъг болничен. З Атова срещите ни са чести.Иначе сега ще гледам да не прекалявам. Blush

# 522
  • Мнения: 2 161
Снежен човек Grinning много готино. Нека расте мъничето. След 2 седмици поне бих отишла аз. Имаш 180 дни болничен. Ако ги изгърмиш сега ще ти се наложи да се върнеш на работа в напреднала бременност.

Shu34, мама на къде бърза да расте? Много рано още. Да не искаш накрая да се търкаляш до магарето? Не е вярно, че трябва да се яде за двама. Гледай да не ти лепнат диагноза гестационен диабет.

# 523
  • Мнения: 1 151
Снежен човек Grinning много готино. Нека расте мъничето. След 2 седмици поне бих отишла аз. Имаш 180 дни болничен. Ако ги изгърмиш сега ще ти се наложи да се върнеш на работа в напреднала бременност.

Shu34, мама на къде бърза да расте? Много рано още. Да не искаш накрая да се търкаляш до магарето? Не е вярно, че трябва да се яде за двама. Гледай да не ти лепнат диагноза гестационен диабет.


Мама расте нормално. Преди година свалих 12 килограма. А пък аз си качвам и свалям за добро утро +- 4 кг. Не се притеснявам. В крайна сметка,не се лишавам,но не прекалявам. Качила съм едни 3 кг. Относно болничния - имам останали около 15 дни платен отпуск, след НГ ще станат 35. И общо взето каквото стане. Работната ми среда изобщо не е за бременна жена - има много вредни неща около мен. Детето ми е най-важно. Ще го мисля в движение. А и мисля,като мина вече 3-ти, 4-ти месец да се върна замалко... да не се залежавам съвсем, да се сбогувам с колегите и да ми видят коремчето! 😁

# 524
  • Мнения: 1 131
Shu, честито Heart желая ти лека бременност! Както и на AA, и на всяка бъдеща мама, които е част от тази тема!
Иначе за болничния- 180дни непрекъснат е. След което можеш да се върнеш 1 ден на работа и броенето стартира отначало. Друг вариант е комисия за удължаване.  Варианти има, пази се и не го мисли. Бебе е най-важното сега.
Поздрави от нас!

Общи условия

Активация на акаунт