Хранене с играчки и как да отучваме?

  • 1 030
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 270
И аз се тревожех за това, но отмина. Явно на детето му се е виждало скучно в тази възраст да стои на едно място и да отваря уста. Като почна да се храни сама й стана значително по-интересно и сега няма нужда от други занимания.  Peace

# 16
  • Мнения: 1 446
Аз пък не намирам нищо смущаващо в това детето да яде с играчка с изключение на факта, че непременно трябва да е нова.

Peace
В нашия случай към 1г.6м. се отказа сам.
Не насилвай детето , то само ще се откаже.  bouquet

# 17
  • Мнения: 11 004
Аз като малка се бях научила да ям с книжки - гледам картинки и хапвам. Кофти навик, но ми мина от само себе си.

# 18
  • София
  • Мнения: 16
Проблемът не е толкова в това, че  иска да се храни като се занимава с нещо, по-скоро е в това, че не иска да се храни, ако не намеря нещо достатъчно интригуващо и остава гладна. През деня не е особен проблем, но вечер спи неспокойно или се буди гладна. Когато се хранеше без занимавка този проблем не съществуваше.
А го и ма и другия проблем: не мога да я усетя кога се е нахранила-винаги съм се ръководила от нейното желание да яде: колкото иска-толкова без да я насилвам, когато се нахранеше сама отказваше да яде повече. А сега вече 1-2 пъти преяде, защото когато и е интересно отваря механично уста и не спира, когато се е нахранила.
Та за мен в това е проблема /дано сте ме разбрали,че стана малко объркано/.

# 19
  • Мнения: 256
Сама си го написала-2-3 дни глад и няма да му пука има ли играчка или не.
право да си кажа сърце не ми дава да постъпя така. Но когато понякога през кухнята не може да се мине от нахвърляни играчки по пода, просто издивявам smile3511 и се чудя на него ли да се сърдя или на себе си.
Защо ли не яде просто така... feeding

Общи условия

Активация на акаунт