Раждане във II САГБАЛ Шейново (4 тема)

  • 37 507
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 142
Привет момичета,
Исках да питам като ще раждам със следящия ме АГ ,трябва ли да уведомявам някого от болницата ,че ще съм с избор на екип,още повече че ще ползвам здравна застраховка и ще ми трябват и документи ?
И за припознаване на бебето и документи за отпуск по бащинство какво е необходимо да се направи ?
Благодаря ви предварително!

# 706
  • Мнения: 83
Привет момичета,
Исках да питам като ще раждам със следящия ме АГ ,трябва ли да уведомявам някого от болницата ,че ще съм с избор на екип,още повече че ще ползвам здравна застраховка и ще ми трябват и документи ?
И за припознаване на бебето и документи за отпуск по бащинство какво е необходимо да се направи ?
Благодаря ви предварително!

Доколкото знам, след като постъпите и установят, че започва раждане, казвате, че имате избор на екип съответния лекар и те му се обаждат от болницата, за да дойде. Защото представете си да му звъннете в 3 посред нощ и да се окаже фалшива тревога.

Иначе аз също съм с допълнително здравно застраховане. След като родите трябва да поискате документ за избор на екип, който да попълните и да се завери от болницата, защото обикновено не предоставят такъв. Другите документи и фактури за застраховката се взимат при плащането преди изписване.

За припознаване на бебето трябва копие от личните карти на майката и бащата, може и снимки, тъй като само диктувате информацията. За бащата се полага болничен, а не отпуск и се издава от регистратурата с информацията, която по принцип се иска за болничен - име на фирмата, адрес, длъжност.

# 707
  • Мнения: 26
Привет момичета,
При очаквано естествено раждане, кога се заявява отделна (вип) стая? На регистратура ли се звънни с дата за термин? Или при постъпването за раждане?
Благодаря.

# 708
  • Мнения: 1 333
Привет момичета,
При очаквано естествено раждане, кога се заявява отделна (вип) стая? На регистратура ли се звънни с дата за термин? Или при постъпването за раждане?
Благодаря.
След като родите акушерката пита каква стая искате и ако има към момента свободна ще ви настанят там. При нормално раждане, освен ако не е планирана индукция няма как да ви запазят стая.

# 709
  • Мнения: 26
Привет момичета,
При очаквано естествено раждане, кога се заявява отделна (вип) стая? На регистратура ли се звънни с дата за термин? Или при постъпването за раждане?
Благодаря.
След като родите акушерката пита каква стая искате и ако има към момента свободна ще ви настанят там. При нормално раждане, освен ако не е планирана индукция няма как да ви запазят стая.

Благодаря за споделеното Simple Smile Все се надявах, че мога да я заявя и после на късмет, ако има. Но поне да имат предвид. Simple Smile

# 710
  • София
  • Мнения: 813
Един въпрос който съм сигурна, че е обсъждан, но с напредването на бременноста започва да ме обхваща паника хах

Имам два варианта за багаж , средно голям куфар на колелца в който да сложа абсолютно всичко , или два сака.
Нещата са по-обемни този сезон и няма как да мина с едно сакче. Дали на средно големият куфар биха се нацупили ? Мисля в него да си сложа и храната/водата , както и да разделя багажа за родилното. До колкото знам акушерките взимат ( или ние си взимаме ) багажа за родилното с нас , и после след като родим ни водят в стаята при останалия ни багаж.
Можете ли да ми дадете съвет за най-адекватния начин как да се раздели багажа , как да е възможно най-удобен за всички.
Както и какво взехте за самото родилно ( аз знам за памперси , мокри кърпи , вода , шоколад, телефон, зарядно и със сигурност нещо пропускам ).
Документите предполагам трябва да са в багажа към стаята ..

# 711
  • София
  • Мнения: 4 713
Аз бях взела 3бр анцузи, 3бр блузи...... И въобще не ги извадих от сака.......
Храна
Вода
Памперси
Телефон (със зарядно)
ШОКОЛАД!
За 3дни д и престой съм изяла около 20 шоколада, като веднага след като ме преместиха в стаята изядох 3 шоколада за няма и 2 часа, но все пак родих голямо бебе 4,125 и 54см

# 712
  • Мнения: 26
Един въпрос който съм сигурна, че е обсъждан, но с напредването на бременноста започва да ме обхваща паника хах

Имам два варианта за багаж , средно голям куфар на колелца в който да сложа абсолютно всичко , или два сака.
Нещата са по-обемни този сезон и няма как да мина с едно сакче. Дали на средно големият куфар биха се нацупили ? Мисля в него да си сложа и храната/водата , както и да разделя багажа за родилното. До колкото знам акушерките взимат ( или ние си взимаме ) багажа за родилното с нас , и после след като родим ни водят в стаята при останалия ни багаж.
Можете ли да ми дадете съвет за най-адекватния начин как да се раздели багажа , как да е възможно най-удобен за всички.
Както и какво взехте за самото родилно ( аз знам за памперси , мокри кърпи , вода , шоколад, телефон, зарядно и със сигурност нещо пропускам ).
Документите предполагам трябва да са в багажа към стаята ..

Със секцио ли ще бъдете? Заради багажа за родилно питам.

Засега не съм с планирано секцио и приготвям моя в среден куфар на колелца, там ще е всичко. В една малка раничка ще сложа телефон, зарядно, вода, шоколад, документите, портмоне, за да са ми под ръка. И това е. За мен е неудобство разделянето на багажа на много парчета, защото нищо не си намирам Grinning

# 713
  • Мнения: 457
Аз да кажа за чехлите - някъде отгоре. Пред спешния кабинет ви карат да се преобуете задължително. Десетки пъти съм чакала за преглед там и съм се нагледала на майки, изкарващи целия възможен багаж докато стигнат да чехлите Joy

# 714
  • София
  • Мнения: 813
Със секцио съм да, планирано.

Вариант за чанта/раница в която да сложа някои неща също мислех. Въпроса е, че трябва да я купя ( тъй като ходя с мини ранички ). Какво реално трябва да има във багажа за родилното ( не за стаята ) ?
Предполагам, че след като ще съм от предният ден там , ще имам време да се преобуя и преоблека преди цялата процедура и ще мога да си взема някои неща, каквито ще трябват …

# 715
  • Мнения: X
Да,абсолютно-чехлите най-отгоре,документите ако са във Вас също,т.к. се дават и те в този кабинет при приема.Както са написали,шоколад,вода и дълга жилетка примерно,защото нощниците които дават са окъсани и не е комфортно да се носите с нея по коридорите. Simple Smile
Допълвам се,аз бях също с планирано и реално шоколада,водата и жилетката ми бяха най-важни.
Единственото,което ми липсваше беше лигавник и дрешки,защото малкото ядеше с цялата си моцунка и се случваше да намокри дрешката,а долу пред неонатологията,ако не успееш да хванеш като ги вадят трудно да се намери.
Другото е стандартно,телефон,памперси за стаята.
След като ще сте от предния ден-приемат ви,правят ковид тест,от там в приемния кабинет,преобличате се,документите, (преглед за разкритие,макар моя доктор да ме преглеждаше и предвид секциото,не знам защо ми го причини това),след това взимат кръв,отивате за тонове 1 час,след това се настанявате в стаята,вечерта в 18 пак на тонове,но само да ги чуят,след това към 20,като застъпи нощната смяна,казват ви на следващия ден в колко часа да отидете за клизма и тоалет и това е за този ден.
Аз бях в самостоятелна и за реанимацията си взех вода,зарядно и шоколад,заключвам и ключа в мен.
Другото по-специфично,че ако сте в самостоятелна е удачно да си вземете бельо и превръзка за раздвижването,аз не го бях направила,т.к. не ме бяха предупредили и при раздвижването в реанимацията бях по голо дупе с един лигнин м/у краката. Simple Smile

Последна редакция: чт, 27 яну 2022, 23:08 от Анонимен

# 716
  • София
  • Мнения: 4 713
Нещата за багажа са ясни вече.... После бебето ще ви води за всичко 💞

# 717
  • Мнения: 207
Бельо и превръзки за родилки са много важни, потрябваха още в реанимацията, еднократните подложки за бебо бяха много полезни също. Взех си и 2 нощници и жилетка, която облякох веднъж в коридора заради течението, други дрехи не потрябваха. Оказа се че е необходима влагоустойчива превръзка за секциото, но това си е индивидуално.

# 718
  • Мнения: 12
Момичета,а колко дни се стои при секцио,стига разбира се,всичко да е наред?

# 719
  • Мнения: 578
5 дена или 4 нощувки е при секцио. Ако има проблем с вас или бебето стоите повече. На мен ми се наложи да стоя 6 дена, тъй като бебето ми беше на антибиотик. Но аз бях болна по време на раждането. Когато раждах малко от децата бяха на антибиотик или лампа, а отделението беше пълно.

Общи условия

Активация на акаунт