Какво е мнението ви за името Христо?

  • 5 416
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 149
Пред модерните вариации харесвам Христо повече, така че от мен положителен вот.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 132
Не бих го избрала за мое дете, но ми харесва (свързвам го със страхотен приятел, носещ името). Не е особено популярно сред новородените в последните 20-30 години, за сметка на това обаче е класическо, а не някаква префърцунена изгъзица тип Ивиан и т.н. съвременни измишльотини.

# 17
  • Мнения: 5 545
Нормално име е, мнението ми е индиферентно, но не бих го избрала. Галеното Ицо е ужасно. Християн не ми допада още повече, звучи като "християнин", прекалено религиозно. Най-хубаво и звучно според мен е модерното Кристиян, международно, но вече е прекалено често срещано.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 363
Христо ми харесва, бих кръстила така детето си. Няма много деца Христовци покрай мен, за разлика от Кристияновците, които са под път и над път.
Идеално е, ако искате да е хем традиционно, хем различно.

# 19
  • Мнения: 29 330
Кристиян е съвсем различно име от Христо и честно казано второто ми харесва повече.  Единственият недостатък е, че няма галено.

# 20
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз имам доста Христо наоколо и на нито един не му казват по име.

# 21
  • Мнения: 12 763
Ако вие с бащата харесвате името, няма какво да се колебаеш. Другите хора решават за себе си, нали? Wink Ето, аз не харесвам това име и мое дете не се казва така, но това не доказва, че не трябва ти да си кръстиш детето така.
А иначе - съвсем нормално и много разпространено българско име. Няма как да е гръцко, след като никога не е имало нито един грък, който да се казва Христо. Докато българи е имало и има. Да, българските евангелия са превод от гръцкия им вариант, но това не прави името Христо гръцко.

# 22
  • Мнения: 783
Не е лошо името. Принципно не съм фен на най-традиционните имена от типа на Георги, Иван, Ангел и т.н, но Христо ми допада. Вариантът с Християн също Simple Smile

# 23
  • Мнения: 339
С гръцки произход е, както и много други  имена в България - Димитър, Тодор/Теодор, Андрей, Стефан, Георги и т.н.

На мен името ми харесва. Свързвам го само с хубави хора и го предпочитам пред Християн и Кристиян.

# 24
  • Мнения: 1 367
Много от гръцките имена, които се използват в България, са леко изменени:
                    Андреас - Андрей
                    Александрос - Александър
                    Георгиос - Георги
                    Анастасиос - Анастас
                    Николаос - Николай
                    Христофорос - Христофор
                    ХрИстос (ударение на "и") - Христо
                    Хараламбос - Харалампи и още десетки.

Макар и леко видоизменени, това не прави произхода им български. Същото е и с Христо. Вижте тук: https://www.kakvo.net/oznachava-imeto-Hristo.html.

Новият завет е писан на гръцки. Името Христос идва оттам, и видоизменено, е навлязло в много езици.

Последна редакция: сб, 09 окт 2021, 16:55 от Radilena

# 25
  • Мнения: 1 580
Мисля че двамата родители трябва да решават без да се съветват по форуми и без да се плашат от мнението на бабите и дядовците.

Божеееееее, какви неща приказваш! Половината съфорумки заради тия теми влизаме😂

Христо ми харесва и на мен. 👍🏻

Последна редакция: нд, 10 окт 2021, 06:49 от Threemafan

# 26
  • Мнения: 2 032
Мисля че двамата родители трябва да решават без да се съветват по форуми и без да се плашат от мнението на бабите и дядовците.

Божеееееее, какво неща приказваш! Половината съфорумки заради тия теми влизаме😂

Христо ми харесва и на мен. 👍🏻

А другата половина влизаме за да дадем кураж на несигурните.     Simple Smile
Представи си колко ще е тъпо  след 20 години да кажеш на детето - първо мислех да си Христо, но после питах в Бгмама, и там ме разубедиха, предложиха Робеспиер и аз се съгласих.

# 27
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Чудесно име е Христо.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 755
На мен ми харесва.

# 29
  • Мнения: 5
Мисля че двамата родители трябва да решават без да се съветват по форуми и без да се плашат от мнението на бабите и дядовците.

Божеееееее, какво неща приказваш! Половината съфорумки заради тия теми влизаме😂

Христо ми харесва и на мен. 👍🏻







Попитах за мнение за самото име не как да се казва детето мисля че думата несигурна не е на правилното мядто

Общи условия

Активация на акаунт