Наказателно дело и развод по исков ред. Моля за помощ...

  • 4 138
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здрасти, за пръв път публикувам тук и не знам дали имате ограничения от към това кой може да публикува тук, защото не съм майка 😅. Аз съм синът й, на 18, също сестра ми е на 14.
Баща ми е пълен изрод. Алкохолик, жалък и много страхлив човек. Та преди около 4 месеца, още юни. Положението стана нетърпимо. Беше изрязал всички кабели на електроуреди, заключил всички врати(също беше прибрал ключовете. Беше заключил банята, на майка ми ателието и т.н.) на всичкото отгоре проявяваше огромна агресия и злоба. Консултирахме се с локална адвокатка, която в последствие ни изигра огромна шега... В смисъл, че не само, че не ни каза, че по молбата, която тя заведе ще има дело. А още по - малко не знаехме, че тя е била срещу нас. Един месец мъки, нерви, притеснения и тормоз по - късно дойде време за делото. Първо адвокатката ни обесняваше как ще спечелим и ще имаме малко спокойствие. След това дори ни казваше как няма да можем и вещите да си вземем без да му наплатим. Заради цялата ситуация, притеснението и тревогата, която изпитах за малко не изперках... Делото се отложи. Намерихме друг адвокат, който когато дойде времето за делото отново ме успява да се появи.... И делото не беше отложено. Пред съдебната стая от притеснението бях на косъм от припадък. На делото бяхме аз,мама и баба ми като аз и баба бяхме свидетели за майка ми. А от на баща ми страната бяха брат му и адвоката му. Баща ми не може да изтрезнее, той е кръгъл жалък алкохолик. И няма да посмее да се появи. Та някак си, с помощ на господ съдията се вслушва в мойте думи, а не в лъжите на чичо ми. Решението от делото беше, че съдията иска да изслуша и сестра ми, на 18 октомври ще се свърши първото дело.... А през всички тези месеци не получихме никакво съдействие, нито помощ. Законите в България са меки казано ужасни и направени за насилници.... Преди 2 седмици получихме призовка за развод по исков ред. Забравих да спомена, че баща ми има предупредителен протокол да не заплашва мен, сестра ми и майка ми, но той не се спира.
В исковата молба са писани пълни лъжи. Абсолютно всичко писано от него е лъжа. Не спира всяка вечер с психически тормоз. За да говори, по - точно вика и крещи, трябва да е пияни иначе е по - нисък от тревата. Та в призовката, която мама получи е писал, че не иска никакви родителски права, но в същото време иска семейното жилище, което е придобито по време на брак, но е по наследство.  Със сестра ми и майка ми сме технически на улицата. Въпроса ми е, има ли шанс мама да му плаща на наем? И ако на делото другата седмица, дай боже, го изгонят (под формата на ограничителна заповед) има ли как да изиска да му се плаща наем? Надявам се съм успял да дам достатъчно детайли. Няма как да дам всички детайли без да напиша есе от 5000 думи...

# 1
  • Мнения: 11 984
Наследено от него или от майка Ви?
Доколкото ми е известно, но не съм юрист, майка Ви може да живее със сестра Ви в семейното жилище, докато сестра Ви стане пълнолетна, т.е навърши 18г.
Също така баща Ви ще дължи издръжка на Вас и на сестра Ви докато не завършите училище и дори университет, ако учите редовно.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 132
В рамките на съдебното решение за развода съдът ще се произнесе кой има право да ползва семейното жилище - в общия случай, дори жилището да е собственост само на бащата /какъвто е случаят с придобитите по наследство имоти/, съдът ще присъди ползването на семейното жилище на майката, на която са дадени родителските права, докато малкото дете стане на 18 години. Също така може да присъди майката да плаща наем на бащата, защото поради съдебното решение той няма да може да ползва собствеността си в следващите 4 години /докато малкото дете стане на 18/.

# 3
  • Мнения: 738
Налага ти се да пораснеш бързо. Успокой се и бъди сигурен, че правдата е на ваша страна. Много добре, че съдията иска да чуе и сестра ти. Трябва да е спокойна и уверена, че трябва да разкаже всичко относно тормоза на баща ви. Не се плашете от съдията, вероятно е на ваша страна, но му трябва обосновка за делото и затова вика и сестра ти.
Преди делото за развод е добре да отидете в Отдел за закрила на детето и да подадете сигнал срещу баща ви.
На развод по исков ред се отговаря с Насрещен иск от майка ви. В срок от 1 месец. Не съм юрист, но това е от опит. Подгответе си свидетели.
Помислете трезво дали оставането ви в тази къща ще е за добро или тормозът ще продължи и след развода. С пияни хора не се излиза лесно на глава.

# 4
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 850
Аз пък, понеже съм юрист, нищо не разбрах. Нищо не беше представено нормално, абсолютни глупости...
Имате си адвокат. Той надявам се знае какво да прави, как да действа. Това е негова работа, а не ваша.
А за наказателното дело нещо?

# 5
  • Мнения: 3
Аз пък, понеже съм юрист, нищо не разбрах. Нищо не беше представено нормално, абсолютни глупости...
Имате си адвокат. Той надявам се знае какво да прави, как да действа. Това е негова работа, а не ваша.
А за наказателното дело нещо?

Извинявам се, ако не съм представил нещата като хората. Опитах се да сбия случки от 4 месеца в 4ри реда. Наказателното дело е заради неговите изпълнения. Адвокатката, която ни набута се опита да направи така, ше делото да бъде подсигурена загуба за нас. Като не беше описала почти нищо от същинския тормоз и е за дата, която ние не знаехме че е. А баща ми е пълен ненормален психар. След като се образува дело за незабавна защита в следствие от подадената жалба, те(баща ми и чичо ми) подадоха насрещен иск, в дело за незабавна защита. Където искаха психически експертизи на майка ми и сестра ми, също и парично обезщетение. Впоследствие на делото, което де проведени те се отказаха от експертизите. На делата той не смее да се яви, защото в момента, който го видят ще разберат за какво става въпрос, а ако си отвори устата.... Забравих да попитам, при развод от исков ред той е задължен да се появи лично нали?

# 6
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 850
Ама какво е наказателното дело?
Такива несвързани неща пишете, че честно казано изобщо не мога да се ориентирам.
Как ще иска адвоката Ви, Вашият адвокат, да ви набута?! Какви са тези глупости?
Аз съм адвокат. Не ми е понятно как и защо ще искам да си набутам клиентите...
Делото за домашно насилие ли е било? Приключило ли е? Дело за домашно насилие НЕ е наказателно дело.

# 7
  • Мнения: 3
Ама какво е наказателното дело?
Такива несвързани неща пишете, че честно казано изобщо не мога да се ориентирам.
Как ще иска адвоката Ви, Вашият адвокат, да ви набута?! Какви са тези глупости?
Аз съм адвокат. Не ми е понятно как и защо ще искам да си набутам клиентите...
Делото за домашно насилие ли е било? Приключило ли е? Дело за домашно насилие НЕ е наказателно дело.

Честно казано си нямам на идея какво точно е делото. А за въпроса с адвокатката... Малко е като турски сериал, по - скоро селски сериал. Доста е абсурдна ситуацията... Майката на баща ми е говорила с родителите на адвокатката и от там явно са се споразумяли помежду си, не знам дали са й платили, но не ме интересува.
Делото не е приключило. На 18 октомври мисля, че тогава ще приключи. Адвоката ни отново няма възможност да се появи, така че наистина не знам..

# 8
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 850
То бива глупости, ама чак пък толкова... Само един адвокат ли има в България? Този, на който баба ти е платила? Айде малко по-сериозно.
Ми хванете си друг адвокат.
Изобщо не сте наясно. Айде ти си на 18 години, но майка ти знае ли какво е делото и как се движи? Не може да е турски сериал. Най-вероятно на теб така ти ги представят нещата. Не са чак толкова сложни. Има си процесуални правила, по които се развива едно дело. Не си мислете че един адвокат може да определя как да се развие делото. Това са пълни глупости.

# 9
  • СИ
  • Мнения: 4 406
"... Консултирахме се с локална адвокатка, която в последствие ни изигра огромна шега...".

Това с Гугъл ли е превеждано? Повече старание трябва...!        Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 10
  • Мнения: 12 752
След като в момента нямате адвокат, намерете си, говорете с този нов адвокат, изложете му в подробности какво се е случило, кой какво притежава и какво иска. Сами няма да се оправите, а на сегашния не може да разчитате. И не се бавете, няма за кога.

# 11
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 187
Наследено от него или от майка Ви?
Доколкото ми е известно, но не съм юрист, майка Ви може да живее със сестра Ви в семейното жилище, докато сестра Ви стане пълнолетна, т.е навърши 18г.
Също така баща Ви ще дължи издръжка на Вас и на сестра Ви докато не завършите училище и дори университет, ако учите редовно.
задължението за издръжка е до навършване на пълнолетие - т.е.  до 18 год. възраст.
след това е с условия.



Coin  нак.дело за какво е ?  нямаш представа, а знаеш че е наказателно. Smiley
при развод по исков ред ответника не е длъжен да се яви. за това той си е назначил защитник (адвокат).

Общи условия

Активация на акаунт