Август 2021

  • 10 572
  • 236
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 977
Първия опит за захранване се оказа пълен провал. С пюре от пащърнак на Хип. Към няколко лъжички пюренце добавих малко кърма. Близна лъжицата и се потърси горкото, такава гадна физиономия направи 🙄 опитах още няколко пъти, но стоеше с отворена уста и не искаше да преглътне, всичко изтече навън. Следващ опит с картоф ще бъде  да видим.
Да ви кажа това пюре е такава гадост, че го разбирам горското. Да знаете, че чистия картофна хип е същата работа. Моя съвет (непоискан, дано не се сърдите) е или да дадете първо тиква и после да давата микс пюрета тиква с картоф, тиква с морков или вие си наоравете картофеното пюре, за да е по-вкусно.

# 151
  • Мнения: 71
Първия опит за захранване се оказа пълен провал. С пюре от пащърнак на Хип. Към няколко лъжички пюренце добавих малко кърма. Близна лъжицата и се потърси горкото, такава гадна физиономия направи 🙄 опитах още няколко пъти, но стоеше с отворена уста и не искаше да преглътне, всичко изтече навън. Следващ опит с картоф ще бъде  да видим.

Моето момче много хареса пащарнака, сладкия картоф и тиквата, но аз вс си правя в къщи единствено броколите и карфиола ги взех от бебешка та борса, но броколите са много водни и не ги харесва и вчера сложих сладък картоф вътре и с желание го изяде цялото борканче от 140гр 😁🙂

# 152
  • Мнения: 354
Аз също съм чувала, че купено пюре пащърнак е кофти. Мойта дрисла купените не ги харесва. Аз й правя вкъщи всякакви комбинации, по гъсти с малки псрченца и яде всичко. Тиквата е сладка нея всички я обичат. Започнах с картоф първия ден и тя плюеше, все едно не знам какво й давам. Нормално, не знаят още какво да правят с тая лъжица милите. Но не се отказвай хетера, няма как да са ввчно на мляко. Ще намериш нещо което му допада на бебешора и ще го ползваш него за основа.

# 153
  • Мнения: 1 259
Първия опит за захранване се оказа пълен провал. С пюре от пащърнак на Хип. Към няколко лъжички пюренце добавих малко кърма. Близна лъжицата и се потърси горкото, такава гадна физиономия направи 🙄 опитах още няколко пъти, но стоеше с отворена уста и не искаше да преглътне, всичко изтече навън. Следващ опит с картоф ще бъде  да видим.
На бурканчета на пащърнака пише,че е от 5 месеца нагоре, а тиква,морков, картоф, дори ябълка и сливи са от 4+ месеца. Може би изборът на пюре от пащърнак не е ОК за първо захранване. Пробвайте с картоф или морков.

# 154
  • Мнения: 1 117
Да си изкажа и аз моето мнение. Просто може децата да не са готови още за захранване. Моето отначало не искаше да яде повече от 3-4 лъжици пюре, след 1 месец вече лапаше по цяло бурканче. В момента за обяд давам трико поне тно зеленчуково - тиква + морков + пащърнак/броколи/сладък картоф/картоф + жълтък, изяжда голямото бурканче 190г, огладнява след пет часа. В нашия случай тази любов към тиквата и моркова я отдавам на цвета на пюрето, харесват й оранжеви, зелените (броколи, тиквички) и жълтите (картоф, пащърнак) не ги иска. Затова тези зеленчуци влизат в по-малко количество засега.

След няколко дни по съвет на педиатърката ще вкарвам попарка, както и обезсолено сиренце някъде, вероятно в зеленчуковото пюре, обясни ми, че след 6ти месец калцият е много важен и аз слушам, макар че ми се вижда раничко, тя още не може да свикне на следобедната каша...

# 155
  • Мнения: 71
Да си изкажа и аз моето мнение. Просто може децата да не са готови още за захранване. Моето отначало не искаше да яде повече от 3-4 лъжици пюре, след 1 месец вече лапаше по цяло бурканче. В момента за обяд давам трико поне тно зеленчуково - тиква + морков + пащърнак/броколи/сладък картоф/картоф + жълтък, изяжда голямото бурканче 190г, огладнява след пет часа. В нашия случай тази любов към тиквата и моркова я отдавам на цвета на пюрето, харесват й оранжеви, зелените (броколи, тиквички) и жълтите (картоф, пащърнак) не ги иска. Затова тези зеленчуци влизат в по-малко количество засега.

След няколко дни по съвет на педиатърката ще вкарвам попарка, както и обезсолено сиренце някъде, вероятно в зеленчуковото пюре, обясни ми, че след 6ти месец калцият е много важен и аз слушам, макар че ми се вижда раничко, тя още не може да свикне на следобедната каша...



На колко месеца е вашето дете? Питам понеже моя е на 5м и ми каза педиатърка та му да му давам вече изкиснато сирене на обед и пюрето и слетобед и сутрин плод като следобед да давам и кисел, но ние с мъжът ми не сме съгласни мислим, че още е раничко а и кисел не искаме да му даваме и сега на обяд яде 130гр пюре а сутрин слетобед и вечер яде АМ като след като вкарам всичките зеленчуци мисля да започна да му замествам слетобедното с плод.

# 156
  • София
  • Мнения: 1 977
Моята е на пет месеца само на кърма, наддава чудесно и е с атопична кожа и на нас педиатърката ни каза захранване на шест месеца. Като слушам сирене на пет и ми е много странно Нашата педиатърка каза, че кърмените бебета, които наддават добре, няма смисъл да се бързат със захранване.

# 157
  • Мнения: 1 117
Моето на 07.02. ще стане на 7 месеца. Захранването го започнах от 5++, защото кърмата ми свърши. Сиренето е от 6ти месец, попарата от 7ми, месото от 8-ми. Не говорим за кърмени бебета, кърмените въобще не знам защо търсите от сега да захранвате

# 158
  • София
  • Мнения: 374
Гледах онлайн лекция на д-р Ирина Владимирова за захранването. Според нея трябва да започне между 5и и 6и месец. Моето бебе е на 5м.и 17 дни, изцяло на кърма. Препоръката беше захранването за не започне със по-сладките зеленчуци (тиква, морков) защото после ще откаже останалите. Тя препоръча за начало по-неутралните - пащърнак, тиквичка, грахово пюре, броколи ако е необходимо да се добави кърма или мляко за да им е по-познат вкуса. И след около 2 седмици ( на навършени 6м.) и достигнати 130-140 мл.пюре се добавя 1/4 твърдо сварен жълтък. Месото също се включва след 6и месец, като то трябва да е не повече от 10 % от пюрето.
Та затова подходих с пащърнака  но явно ще трябва да го въвеждам заедно с друг зеленчук.
По нейната схема кашите първо са безглутенови и се въвеждат 30 дни след достигане на пълна порция зеленчуци на обяд. Т.е.в 7ми месец. Попара в 8ми месец. Чак след това плодовете.

# 159
  • Мнения: 802
Моята госпожица я захранвам от около две седмици, изцяло на кърма е, като днес за първи път заместих обедното хранене. Имам горчив опит с баткото, до една година нямах заместено хранене само кърма. Наддаваше чудесно, ама те растат и нуждите им се променят. По-добре захранване, докато имат интерес към храната, отколкото като мен, още се моля на 4-годишно да хапне нещо и му броя хапките. Ако е изял пет лъжички, го броя за нахранен.
 Малката е на 5 месеца и половина, седи стабилно, има два зъба и май мина осемте кг. Захранвам, докато тя има желание, после е мъка. И моите пюрета са по-зърнисти, нищо й няма. Плодове не съм предлагала.

# 160
  • Мнения: 1 221
И аз захраних преди седмица с пюре моркови. Малкия е с Абкм и много разхлабен стомах по принцип. Този морков така му затегна стомаха, че едва изкарва храната. Едни пълни оранжеви памперси. Днес нагъвам круши и дано има резултат. Ще трябва втори зеленчук да вкарам броколи, че морков и картоф биха разказали играта.

При нас сънят е все още мираж. По-миналата нощ 7 пъти се събуди, като единия път беше за час и половина взиране в тавана и тропане по кошарата. Вчера за първи път загасихме през нощта лампата и сложих одеало над чаршафа, за да му пази топло. Сякаш по-добре беше, но то от една нощ не може да се съди. А как ми хареса да си поспя на загасена лампа.

Някой беше писал за колики след захранването. Ние от Омнибиотик Панда сме много доволни. Чак преди месец го дадохме за първи път, страх ни беше, че е с оризово брашно. А така добре му се отрази на стомаха.

# 161
  • София
  • Мнения: 1 977
И аз захраних преди седмица с пюре моркови. Малкия е с Абкм и много разхлабен стомах по принцип. Този морков така му затегна стомаха, че едва изкарва храната. Едни пълни оранжеви памперси. Днес нагъвам круши и дано има резултат. Ще трябва втори зеленчук да вкарам броколи, че морков и картоф биха разказали играта.

При нас сънят е все още мираж. По-миналата нощ 7 пъти се събуди, като единия път беше за час и половина взиране в тавана и тропане по кошарата. Вчера за първи път загасихме през нощта лампата и сложих одеало над чаршафа, за да му пази топло. Сякаш по-добре беше, но то от една нощ не може да се съди. А как ми хареса да си поспя на загасена лампа.

Някой беше писал за колики след захранването. Ние от Омнибиотик Панда сме много доволни. Чак преди месец го дадохме за първи път, страх ни беше, че е с оризово брашно. А така добре му се отрази на стомаха.
Тери, били ли сте пфи гастро? Какви са препоръките за захранване при АБКМ? Имаш ли идея кога се израства това нещо. Много ме е страх да не остане с постоянна алергия към млечни☹️

# 162
  • Мнения: 1 221
Хетера, захранва го акушерката ни, която има и специализация при най-добрия гастроентеролог в Пловдив. Тя следва неговите схеми.
Захранването е: 1-2-3 л пюре, 4-5 л, 1/2 бурканче, 2/3 бурканче, 1 цяло бурканче, 7ми ден въвеждане на нов зеленчук
Когато имам въведени 4 зеленчука, следобед добавям десерт плод. 1-2л, 2-3л, 50-60гр плод (повече не)
Безопасни зеленчуци:
Моркови, картофи, тиква, броколи, карфиол, тиквичка, спанак и миксове от тях
Безопасни плодове:
Варени(ябълки, круши, дюли, сливи), суорви (банан, може с малко канела, авокадо, може с малко магданоз)

Мазнини: зехтин, кокосово масло (силен антибактериален ефект), ако детето понася и масло (Матей не понася)

Алергични реакции: задух, разстройство, отпадналост, пресипнал глас, температура, кожни прояви

Захранване 11-12 часа, за да се реагира, ако има реакция

Алергени:
Краве мляко
Риба, скариди
Цитруси,
Какао
Целина,
Пшеница
Мед,
Фъстъци, бадеми
Соя
Чай от лайка
Копър
Целина

След въвеждане на прясно мляко (доста по-късно), uht млякото много засилвало алергията, само преварено

Мисля към 10-12 месец ще пробваме да въведем кисело мляко, прясно можело и до три годинки да не успеем, но каза че това е непоносимост, алергиите било със сериозен задух и подуване на дихателните органи. Нямало нищо притеснително и ще го израсте

# 163
  • София
  • Мнения: 1 977
Скрит текст:
Хетера, захранва го акушерката ни, която има и специализация при най-добрия гастроентеролог в Пловдив. Тя следва неговите схеми.
Захранването е: 1-2-3 л пюре, 4-5 л, 1/2 бурканче, 2/3 бурканче, 1 цяло бурканче, 7ми ден въвеждане на нов зеленчук
Когато имам въведени 4 зеленчука, следобед добавям десерт плод. 1-2л, 2-3л, 50-60гр плод (повече не)
Безопасни зеленчуци:
Моркови, картофи, тиква, броколи, карфиол, тиквичка, спанак и миксове от тях
Безопасни плодове:
Варени(ябълки, круши, дюли, сливи), суорви (банан, може с малко канела, авокадо, може с малко магданоз)

Мазнини: зехтин, кокосово масло (силен антибактериален ефект), ако детето понася и масло (Матей не понася)

Алергични реакции: задух, разстройство, отпадналост, пресипнал глас, температура, кожни прояви

Захранване 11-12 часа, за да се реагира, ако има реакция

Алергени:
Краве мляко
Риба, скариди
Цитруси,
Какао
Целина,
Пшеница
Мед,
Фъстъци, бадеми
Соя
Чай от лайка
Копър
Целина

След въвеждане на прясно мляко (доста по-късно), uht млякото много засилвало алергията, само преварено

Мисля към 10-12 месец ще пробваме да въведем кисело мляко, прясно можело и до три годинки да не успеем, но каза че това е непоносимост, алергиите било със сериозен задух и подуване на дихателните органи. Нямало нищо притеснително и ще го израсте
Извинявай , че те тормозя, а месо кога и жълтък?

Последна редакция: сб, 29 яну 2022, 09:57 от AnMary

# 164
  • Мнения: 1 221
Нещо с месото не съм схванала кога. Пише ми бяло пилешко и заешко като първо месо. Другия месец сме пак на консултация и сигурно тогава ще говорим за месото
Яйце може отсега, но само жълтък, белтъкът е алерген, пропуснала съм го в списъка. Аз ще пробвам и с белтък по-нататък, защото аз ям яйца цели и детето няма реакции.
Това ми е захранването за 5-6 месец. Като навърши 6 месеца, ще ходя пак и ще говорим за месото, попари, каша. Имам спомен, че десертът ще стане плодова каша.
Другият метод за захранване е с каши, но аз предпочетох със зеленчук.
Ако имаш някакъв въпрос, пиши ми, ще питам акушерката, тя ни е близка и си пишем постоянно по Вайбър с нея, не само за бебето

Общи условия

Активация на акаунт