Зима май ще идва вече, аз очаквам малкото човече!/29.10.- 05.11.06/

  • 5 611
  • 157
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 320
Лекси, мисля, че подуването ти е добър знак. Дано съм права Simple Smile

Таня, Sad, сигурна съм, че ще я преборите хламидията!

Шошка, много се радвам за вас! Браво! И още песнички да има, по други поводи Simple Smile

# 91
  • Мнения: 7 716
Лекси, подуването е добър признак! Wink
Таня, съжалявам. Опитът ми показва, че различните лекари тълкуват по различен начин един и същ резултат за хламидия, затова аз лично отдавна се отказах изобщо да се изследвам.
Аз не бих се наела еднозначно да тълкувам твоя резултат.
Но по-скоро клоня, за прекарана инфекция.

# 92
  • Мнения: 861
Ако теста е положителен за антитела, това ознава, че организма си е изградил имунитет към прекарана инфекция.
Ако теста е положителен за антигени (както е написала Таня), значи инфекцията е текуща.

# 93
  • Мнения: 415
Съжалявам Таня  Sad
Лекси  fingerscrossed
Шошка, много Ви се радвам  Hug

# 94
  • Мнения: 9 110
Танче, щом тестът е с цервикална проба, става въпрос за антигени (при кръвния тест говорим за антитела), а щом резултатът е положителен значи в момента има инфекция. Резултатът не предполага различно тълкуване, положителен си означава положителен. Затова този тест се предпочита по принцип.

# 95
  • Мнения: 7 716
Да, ама четейки из интернет последните години често се случва положителен резултат за антиген в ендоцервикалната проба, пък отрицателен кръвен. И започва едно чудене какво, защо и как.
Едни лекари казват цервикален секрет, други казват кръвен. И започват противоречията. Разбира се, не казвам, че при Таня е така. Само коментирам наблюденията си, защото често пациентите се усъмняват и правят и други изследвания и започва колебанието кое е истината.
И познавайки животът на Таня /който изключва в последните години инцидентни вързки/ мисля, че е възможно да е имало инфекция, но сега едва ли, независимо, че резултатът е положителен.
Разбира се, възможно е да има действаща инфекция.

# 96
  • Мнения: 9 110
Аз пък си мислех, че този начин на тестване е най-точният и не предполага чуденки и въпроси... Confused
PCR ли остава най-надеждния?
Лали, благодаря че се включи с обяснение, не го знаех това - че може да има + при антигена и - при антителата...

# 97
  • Мнения: 7 716
Е, казват че цервикалното изследване е най-точно, но има лекарли, които не са съгласни с това твърдение, макар, че от общите ми наблюдения вторите са по-малко.
А бе, една мъгла си е хламидията.
А, и друго, което съм забелязала от наблюдения  - прави се изследване, започва продължително лечение и после пак положителен контролен резултат. Shocked

# 98
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз да вмъкна още мъгла за хламидите - защото и на мен ми е чудно - преди години имах хламиди и трябваше и партньора ми да има - но при кръвно изследване нищо не откриха при него...
а аз си имах защото дори ставите ми бяха засегнати...
та това с хламидите наистина е голям проблем май напоследък

# 99
  • Мнения: 9 110
Ами това с липсата на хламидия при единия и наличието на хламидия при другия партньор се обяснява с факта, че някои хора са с по-силна имунна система и елиминират инфекцията. Други не са...

# 100
  • Мнения: 4 328
Говорих вече с д-ра - ще се лекуваме и  двамата 15 дена.

# 101
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Успех, Таня  Peace

Лекси, стискам много палци за теста  Praynig

# 102
  • Мнения: 2 120
Силно стискам палци на Лекси.

Зарадвах се на коремчето на Ая, защото знам колко дълъг беше пътя и към бебоците, чувствам я близка.
Бих се зарадвала на всяко момиче, което пише тук, в този форум, а причината е, че ги познавам виртуално.
Ако на улицата видя бременна и в същото време с друго дете под ръка - ще се натъжа. Това не ме прави злобна, нали.
Ако някой в съседния форум пусне тема, че има две черти,  а е влизал само веднъж - ще се ядосам доста.
Новините от пишещите в този форум, биха ми донесли само увереност, че и при мен е възможно да се случи почти невъзможното.

P.S.
Аз лично не бих си пуснала такава снимка от суеверие. Винаги, когато някое момиче си покаже бременната снимка, подсъзнанието ми го свързва с Тея/повечето от вас я познават/. Но това си е моя позиция.

Чета ви , но рядко пиша тук, защото съм изплашена. Това състояние не е приятно за околните и по-добре да чета простотийки/в добрия смисъл на думата/ в съседния форум, поне на този етап. Иначе знам какво става при вас  и силно стискам палци на всяко момиче. Hug
 

# 103
  • Мнения: 235


  Здравейте,


  Лекси, малко остана. Искаме хубава новина и стискаме палци!  Praynig

  Таня, ще я преборите тая гадина. Ако се опъва, викай ни на помощ.  #2gunfire
 
  Шошката,  чакаме  втора песен -  preggo

  Надявам се при всички нещата да са добре.

  Аз съм се запътила към месечната ми депресийка и отчаяние, породени от поредния М.   Не че има на какво да се надявам, но все си живея с мисълта, че може да стане нещо. И после - хоп - право в дупката. Абе, смотана работа.

# 104
  • Мнения: 1 950
Ей ме на върнах се Laughing
Всичко мина много добре, имало е полип и беше отстранен. Правилно е било да я направя тази хистероскопия. Очарована съм от грижите и вниманието в клиниката. Чувствах се прекрасно, снощи спах там и днес вече съм в офиса. Още веднъж разбрах, че съм избрала верния екип Hug
Благодаря ви за стиснатите палци момичета Hug
Другата седмица пък ще се разбере кога почваме ИКСИ-то. Искрено се надявам да е още със следващия цикъл.

Таня, съжалявам за хламидията Sad, успех и бързо трепане Hug
Шошката супер е това с песничката, още много такива и все по хубави поводи Hug
Лекси палците са стиснати нали знаеш Wink
Be_Lie_Ve, никакви депресии. Продължаваш напред дори и да дойде гадната лелка Hug

Хубав ден момичета. Още веднъж благодаря ви Hug

Общи условия

Активация на акаунт