Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 5

  • 47 010
  • 1 144
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 8 571
Ако содата е била старичка, може и заради това да не се надигне и съответно да не се изпече. Иначе и на мен ми се случва тесто да не се пече точно колкото пише в рецептата - това зависи от толкова много неща, че... Но двойно времето по-скоро ми говори за някаква грешка с тестото (колко съм ги правила и аз). Интересно ще е какво ще стане със зеленчуците.

# 451
  • Мнения: 11 642
Това тесто се слага на предварително загрята фурна на около 200 градуса и в процеса на печене фурната се намалява. Колко ще е глетаво, зависи и от количеството сирене и брашно.

# 452
  • София
  • Мнения: 1 538
И аз залагам на 200 градуса, щом е без вентилатор, плюс предварително загряване.

Щом имате съмнения за работата на фурната, направете проба на горния и долния реотан дали изобщо се включват. Горният може да е двоен (с външна и вътрешна част), така че проверете и двете. Ако всички работят и все пак не пече, остава да се види термостатът.

# 453
  • София
  • Мнения: 1 488
Долните реотани по принцип са с по-малка мощност и загряват по-бавно, така че когато се пече без вентилатор наистина е препоръчително предварителното загряване. Аз съм пробвала дали нагряват реотаните с влажна гъба за маса, веднага се разбира дали се затоплят.

# 454
  • Мнения: 118
Здравейте. Какво ви е мнението за този плот за вграждане?
https://www.technopolis.bg/bg/Plotove-za-vgrazhdane/Indukcionen- … q4RhoCp2MQAvD_BwE

# 455
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Използвам го от 5 години, писала съм в някоя от темите. Нямам забележки, доволна съм много. Моя също беше с 5 години гаранция която май изтече, защото го купувахме по това време, лятото.

# 456
  • Мнения: 17 987
Много добре изгледжа, 5 години гаранция...кво повече се иска от един  плот не ми е ясно на мен.Какви глезотийки или ценни функции имат по-новите  и скъпи модели?

Моят е Уирлпул, тройка, вече 6-7 години го ползвам, супер доволна съм. Същите функции има

# 457
  • София
  • Мнения: 1 538
Здравейте. Какво ви е мнението за този плот за вграждане?
https://www.technopolis.bg/bg/Plotove-za-vgrazhdane/Indukcionen- … q4RhoCp2MQAvD_BwE

Плотът е супер, според мен.

Много добре изгледжа, 5 години гаранция...кво повече се иска от един  плот не ми е ясно на мен.Какви глезотийки или ценни функции имат по-новите  и скъпи модели?
...

Съгласна съм, че такъв плот е напълно достатъчен за нуждите на едно домакинство, но в интерес на обективността е редно да отбележим, че в по-скъпите модели съществуват наистина полезни „глезотийки“ и функции, които добавят реални възможности и удобства за домакинята, например:

- управление с „плъзгач“, позволяващо да избереш произволна степен с едно докосване;
- отделно управление за всяка зона - удобно при работа на повече от един „котлон“
- възможност за сдвояване на зони, позволяваща ползване на плочи и тави за скара, тепаняки и др.
- безжична връзка с аспиратора, чрез която плотът управлява включването и степента му на мощност
- вграден аспиратор, отвеждащ парите надолу
- уникалното управление на NEFF с въртящо копче, тип „джойстик“

Доколко тези неща си заслужават разликата в цената на плота е въпрос на лична преценка, съгласно приоритети, възможности и др., но е факт, че ги има и че вършат работа, поне за някои потребители.

# 458
  • София
  • Мнения: 245
Като казахте възможността за сдвояване на зоните. Ние взехме такъв, защото сме с 2ка и искаме да имаме възможност за различни по големина тенджери и тигани, но се чудя как се ползва плота (индукционен е) за тава например - специална някаква трябва да е предполагам (със специално дъно за индукция) или?

# 459
  • София
  • Мнения: 1 538
Става с всяка тава, която е от стомана - може да пробвате с магнит. Има емайлирани, има и от неръждаема стомана:


Досега не съм срещала тава с дъно за индукция, каквото слагат на алуминиевите тигани. Може и да има, не знам.

# 460
  • при него
  • Мнения: 1 230
Jalapeño, какъв ви е плота? В инструкциите пише ли нещо? Моята четворка, индукция АЕГ е на 6 години. Няма сводвояване, но взехме ето такава планча и ни казаха просто да пуснем 2 котлона едновременно. Още не съм я пробвала и не знам какво ще стане.
Скрит текст:

# 461
  • Мнения: 11 642
Като казахте възможността за сдвояване на зоните. Ние взехме такъв, защото сме с 2ка и искаме да имаме възможност за различни по големина тенджери и тигани, но се чудя как се ползва плота (индукционен е) за тава например - специална някаква трябва да е предполагам (със специално дъно за индукция) или?

Само за пример, но има и по-евтини тави, подходящи за индукция:
https://wmf.bg/sadove-za-gotvene/spetsialni-sadove-za-gotvene/ta … as-sil-kapak-6-5l

# 462
  • при него
  • Мнения: 1 230
Петя, аз от качеството на WMF съм потресена, мисля в темата за съдомиялните се оплаквах преди време. Моите тенджери са среден клас. Не, не и не, не бих ги препоръчала.

# 463
  • Мнения: 11 642
На WMF имам няколко тенджерки и разни щипки за скара, бъркалки. Нищо им няма. Помня, че беше показала остатъците от бялото по съдовете, ама на мен това ми се е случвало и с други иноксови тенджери. Това бялото го махам с едно просто Бинго на прах за1 лев и пак са си като нови.
Гледам да ми вършат работа и също така имам и на Хром-Силистра съдове за индукция. Много са добри.

# 464
  • Мнения: 41 046
И аз нямам оплаквания от WMF.  Специално тенджерите наистина хващат оксидация от пържене и някои други готварски дейности, но това е химична реакция между мазнините при висока температура и не е следствие на стоманата, която иначе е най-високото качество - 18/10. Иначе капаци, изолирани дръжки за да не се нагряват, разпределение на топлината и прочее са си супер.

Общи условия

Активация на акаунт