Ще живея ли нормално след този резултат .

  • 3 063
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 726
Хистеректомия заради ендометриоза??????
А сега след хистеректомията ендометриоза имате ли?

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Хистеректомия заради ендометриоза??????
А сега след хистеректомията ендометриоза имате ли?
Ами нямам идея.
Ходих лятото на скенер с контраст.
Уж не се вижда нищо.
Не пия естроген,противопоказно е в моя случай.Вероятно са заспали или изсъхнали огнищата,но в корема ми е било мазало,може и затова да имам големи проблеми...
Да,цялата матка е била в ендометриоза,аденомиоза го наричат сега.И е била според думите на лекаря на пихтия.Аз не мога да пия обезболяващи (не ме питайте как изтърпях след операциите,все отворени).Лекарят каза,че съм имала възможно най-болезнената и мъчителна форма на ендометриоза.И каза,че е започнал процесът да се изражда в предрак на ендометриума.
Дали ме е спасил или ми е направил най-голямото зло...никой не може да каже.
За да се види обаче има ли ендометриоза,трябва хистология.
Поради това,че любезните лекари ми рязаха корема два пъти от пъпа надолу,лапароскопия не може да се направи...
Дано не се налага да ме режат пак.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 726
А не, ендометриоза и аденоминоза са 2 различни диагнози Simple Smile За рак на ендометриума (понеже и аз съм съм била с таква диагноза от един салат професор) не можа да я потвърди, но се потвърди ендометриозата. Като цяло ендото не спира да се разпространява дори и чрез хистеректомия. Дано е изчистил всичко и сега сте по-добре, но лично на мен ми е много краен случай това.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,и аз чета,че не спира да се разпространява,дори след хистеректомията.
Махнати са яйчници,всичко.
За добре,не съм.За съжаление.
Еми може и аденомиоза да е друго.Уж така я наричат.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 726
Не я наричат така. В следствие на ендометриоза може да се появи и са понякога свързани, но не винаги.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не я наричат така. В следствие на ендометриоза може да се появи и са понякога свързани, но не винаги.
Обяснението на онкогинекологът беше,че е вследствие на ендометриозата и нещата са тръгнали на зле.
И тъй като преди това бях на лечение със Золадекс,а нямаше никакъв ефект,е решил да направи тази крайна интервенция на...много млада жена.

# 21
  • Мнения: 34
Щом имам чпв и раничка видя жената на Колпосколопа ,какво да направя .

Общи условия

Активация на акаунт