майки на породени деца

  • 35 220
  • 304
  •   1
Отговори
# 135
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
сблагодаря
с каките е по-лесно - имаме съседка и тя просто е различна от ДАни
момченцата НЯМАТ интерес към бебетата... освен за игра и мачкане покрай нея

# 136
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
И аз ще се запиша тук, макар и напоследък да не ми остава хич време да бъда активна форумка където и да било.
Разликата между двете ми дъщери е година и половина. Баткото е на 6 и не влиза в сметката. Той е голям и разумен и всравнение с двете бебета си е направо песен, а и е грижовен и помага. Бебето също, за сега, Слава Богу е голяма кротушана и само спи, яде и стои послушно в шезлонга или креватчето. Каката обаче е някакво шило небивало. По цял ден, почти ежеминутно се налага някой да й обръща внимание. Ако случайно се закроти някъде, значи задължително прави беля и пак зле... Няма почти никакво чувство за страх и себепазене. Мятала се е от къде ли не, включително и от втория етаж на двуетажно легло. За сега майка ми много активно ми помага с нея (първите няколко седмици живееше почти нон стоп у родителите ми), но сега все по често ми се събират двете наведнъж вкъщи и ми идва доста нанагорно. Проблемни ситуации колкото щеш. Една от големите трудности ми е при кърменето на бебето, защото каката я кърмих до края на бременността си и престанах след раждането, но тя упорито си търси, иска, тръшка се и ревнува бебето заради това.

# 137
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
http://www.prodavalnik.com/ppc/showcat.php?cat=500&ppuser=925 това е количката, не е нова но е много здрава, абе аз бях много доволна, но сега гледам повече да го моря големия, така 4е лятото ще се разхожда повече  Mr. Green

Tan4o, тази количка за породени ли я ползваш? В смисъл, че аз имам такава от каката, много е хубава и маневрена наистина, но не се сещам как мога да ги инсталирам и двамата едновременно в нея.

# 138
  • Мнения: 3 089
здравейте ето пуснах многострадална тема - моля ви за идеи по нея че направо се побърквам
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170523.0
олее, настръхват ми косите.
нищо не мога да кажа по въпроса. струва ми се, че ако пратиш големия на ясла /което на първо четене изглежда разумно/, ще се почувства като наказан и още повече ще подивее. още повече, че ще е на ясла само няколко месеца и после след 3 като направи 2 и половина-3 години ще трябва да с епремести в ДГ - т.е. пак промяна. хеле пък че е и по-голям и кой го знае как ще интерпретира яслата или ДГ дали като наказание или като нещо хубаво.
при нас твърдо петра тръгва на ясла след 1-2 седмици /когато се натуткаме с документите/ още преди да съм родила, именно, за да не мисли, че яслата е някак свързана с новото бебе. но за всеки случай се подковахме и с гледачка за х 3 часа на ден /за сега/. 
не знам какво да кажа. а това дане викаш и да не издивяваш е само пожелателно - ясно е, че с 2 малко деца избушваш тотално; няма как да се избегне. който твърди обратното, значи е супер флегматична /в добрия смисъл на думата/ натура.
пиши какво става.
а, сетих се - сега, като се стопля времето, не се ли подобрява положението - повече време навън, голямото дете повече се измаря, повече спи, повече слуша  newsm78 или пак живея с разни мои си безумни фантазии  newsm78

# 139
  • Мнения: 4 551
catnadeen, и аз ти прочетох темата. Явно голяма лудница е при теб. Ако не ясла, единственото решение според мен е да ангажираш баткото на 100% - давай му да изхвърля памперсите, да носи шишето, да прибира играчки и т.н. Не  е толкова малък вече! Знам, че момчетата не си падат много по кукли, но му дай едно бебе в ръцете и си играйте на игри, които да го учат да бъде отговорен. Аз сега постоянно навирам разни кукли-бебета в ръцете на Стефан, за да свиква отсега - появата на малкото човече наближава. Пожелавам ти успех, че вече малко ми звучиш на черешата! Hug
fapua, добре дошла! Бях ти се изкефила в една друга тема, като каза с какво желание си родила три деца на мъжа ти! Hug
mama_Blue, радвам се, че засега при вас нещата са добре, надявам се така и да си останат! Hug и на теб!

# 140
  • Мнения: 2 821
Здравейте!
catnadeen , и аз ти четох другата тема...разбирам колко ти е трудно, но яслите може да му подействат добре..там сред деца ще си изразходва енергията. Като знам, че и на мен ми предстои да взема решение за даване на голямото дете на ясла, мога да разбера какво ти е. Яслите са нож с две остриета. Дано по-бързо отмине този период при вас.

Пожелавам ти успех, че вече малко ми звучиш на черешата! Hug
Joy освен да кръстим темата..."Ние - горе на черешата"...май всички сме в тази категория, а други са по петите ни Mr. Green
fapua, радвам се да те видя и тук Hug
Чакаме с нетърпение трайното затопляне да се шматкаме по улиците...и килца трябва да се топят  Rolling Eyes

# 141
  • Мнения: 3 089
...и килца трябва да се топят  Rolling Eyes
ти за килцата не бери грижа. сега като ни напъплят калинките и ще се видим в чудо. ще заслабнем - не, ами ще залинеем. предполагам, всъщност Blush

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 18:31 от majceto

# 142
  • Мнения: 4 551
...и килца трябва да се топят  Rolling Eyes
ти за килцата не бери грижа. сега като ни напъплят калинките и се видим в чудо. ще заслабнем - не, ами ще залинеем. предполагам, всъщност Blush
Ай дано, че такива дрешки ми линеят в гардероба.... Embarassed Боже, каква майка съм - да искам децата ми да са луди, че аз да отслабна! ooooh!

# 143
  • Мнения: 1 588
Знам, че момчетата не си падат много по кукли, но му дай едно бебе в ръцете и си играйте на игри, които да го учат да бъде отговорен. Аз сега постоянно навирам разни кукли-бебета в ръцете на Стефан, за да свиква отсега - появата на малкото човече наближава.

Мисля, че има логика в това и подкрепям.  Peace Преди малко четох в една друга тема, как съпругът на една наша съфорумка не може да узрее за елементарни грижи за бебето им, а й предстои още едно раждане и още бебета. А той не може да узрее според мен поради възпитанието, което му е дали в семейството. И на мен моят мъж не ми помага твърде, та съм имала доста поводи да се замислям за причините. Нашите мъже все още се "гнусят" от някои неща в бебеотглеждането и това идва от внушаваните много поколения неща за разделението на мъжка и женска работа.

Вие бихте ли се "погнусили" от мъж, който е нежен с едно бебе, който би го нахранил, би му сменил памперса и би го люлял, докато заспи? Вярвам, че точно обратното, бихте го обожавали за това! А защо тогава да не се даде кукла-бебе на момче? Ако сега му се внушава, че куклите-бебета не са за момчета, как след години да схване, че и той може да играе съществена физическа роля в бебеотглеждането, а не да ви оказва само логистична подкрепа?

На моята кака съвсем съзнателно й наврях в ръцете няколко играчки - коли още преди година. Какво като количките са предимно играчки за момчета? Нали и жените карат коли... Ролите са вече доста преплетени... Виж, танкове и пистолети не мисля да й купувам...  Thinking

Аз май изместих темата, ама ми се струва, че има връзка...

# 144
  • София
  • Мнения: 293
Здравейте,

Вече мога и аз да се присъединя официално към вас, макар и с много малко опит засега - от около 2 седмици сме вече мама и детски тандем.
 
До момента не съм оставала повече от половин ден сама с двете деца, но от другата седмица може и това да се случи. Скоро ще трябва да си поема отново и ежедневните домакински задължения. И при нас, както в повечето случаи, каката стана по-чувствителна към споделянето на общото внимание с бебето - прави бели, за да й се обърна внимание. Стараем се да се занимаваме повече с нея и се надявам положението да се подобри с времето.

Радвам се, че я има тази тема и това, че сте толкова много и сте се справили успешно ми даваше кураж през бременността и сега продължава да ми дава сили.

# 145
  • София
  • Мнения: 4 578
milenaire , честито бебе. Да е живо и здраво  bouquet. И добре дошла в отбора на лудналите. Макар че, аз вече съм по-добре. Напоследък колкото се бият, толкова се и търсят. Като се скарам на Вал тича да гушне батко си и му говори нещо неразбираемо, с тон оплакване. А аз съм много нервна от няколко месеца, много уморена; мислех, че е от грижите за децата и къщата, които се падат само на мен, но скоро се оказа, че имам струма, та сега почвам изследвания; явно децата не са ми виновни Crazy.

# 146
  • Мнения: 240
Здравейте,
имам една молба към вас--кажете ми моля ви се кака се справяте та двете деца да не боледуват винаги едно след друго--на мен за съжаление не ми се оттдава това нещо:((--ката се разболява първа и после и бебо:(( направо незнам, след последния грип луднах, а като гледам има шансове даповтори каката Cry , а Влади още не е оздравял съвсем--ако имате някакъв изпитан метод с радост ще го изпробвам:))

# 147
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте,
имам една молба към вас--кажете ми моля ви се кака се справяте та двете деца да не боледуват винаги едно след друго
А каката ви ходи ли на ясла?

# 148
  • Мнения: 136
Здравейте,
имам една молба към вас--кажете ми моля ви се кака се справяте та двете деца да не боледуват винаги едно след друго--на мен за съжаление не ми се оттдава това нещо:((--ката се разболява първа и после и бебо:(( направо незнам, след последния грип луднах, а като гледам има шансове даповтори каката Cry , а Влади още не е оздравял съвсем--ако имате някакъв изпитан метод с радост ще го изпробвам:))

За справяне с проблема не мога да те посъветвам само ако това ще те успокои не сте единствени. при нас илия само е записан на ясла , но не ходи-те и без това са много често болни, та тъкмо се наканя да го пусна и той се разболява,та се гледаме в къщи.
надявам се това да ни е последна толкова болна зима, че на моменти е наистина голям ужас  Shocked. наистина се надявам следващата зима да удържат повече на вирусите.
усепх на всички   bouquet

# 149
  • Мнения: 4 551
Milenaire, честито ти бебенце!  bouquet Успех с двете сладкишчета!
Таня, извинявай за невежеството, но какво е струма? Дано да не е нещо сериозно и бързо да се оправиш!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт