Раждане София - Токуда или Вита?

  • 2 512
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!

Бих искала да ви помоля за съвет, коя болница бихте ми препоръчали за раждане - Вита или Токуда?

В момента се следя във Вита при доктор Илиева, но все повече познати ми препоръчват Токуда.

Моля мамите, които са раждали в някоя от двете болници да кажат минусите им, защото за сега само за плюсове чувам, а съм сигурна че има и минуси Simple Smile

Също така бих искала да ви попитам дали във Вита има опция за избор дали детето да е при теб през нощта или не, защото за Токуда знам, че има такава? Както ако може и за препоръка за добър проследяващ АГ в Токуда?

Много ви благодаря и прекрасен ден ви желая Simple Smile

# 1
  • Мнения: 770
Ето активна тема за Вита https://m.bg-mamma.com/?topic=1164325.855

Във Вита бебето може да е при Вас през ноща, стига състоянието му, както и Вашето да го позволява.

При мен детето бе на термо легло (ходех аз при него), после пък аз вдигнах Т и кръвно (горна над 160) и въпреки, че ми предложиха да го оставят при мен, аз отказах, защото не се чувствах достатъчно в кондиция (второ дете е и сърцето ми се късаше , но в такива моменти действам с разум, колкото и болезнено да е)

Леко раждане където и да изберете 🍀

# 2
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз съм раждала в Токуда за Вита не мога да ти дам мнение. За добър проследяващ мога да ти предложа д-р Апостолова. Д-р Атанасова и д-р Нашар не приемат нови пациенти по спомен и е доста натоварено да знаеш.
Ето тук има цяла тема за Токуда: https://www.bg-mamma.com/?topic=1358516.msg43632899&utm_sour … Mails#msg43632899

# 3
  • Мнения: 261
В началото на бременността се следих във Вита. Наложи ми се да постъпя заради кървене и други проблеми и на мен лично не ми допадна много. Бях при д-р Гагова. Чаках доста за прегледи, които после бяха много кратки. Преди мен влизаха хора, дошли след мен. В самото отделение не се чувствах много добре, защото не можех да излизам от стаята си. Лекарите и акушерките бяха учтиви, но не ми допаднаха безкрайно много. Понеже бях в началото на бременността реших да сменя болницата и реших Токуда.

Нищо общо. Уж плащаш повече, ама всъщност само първия преглед беше по-скъп, после и на двете места ми взимаха само 50лв за ехограф. Има си ред и влизам, когато е моят, въпреки че пак чаках много - просто за мен беше важно, че поне знам кога ще съм аз. Отделението беше уникално! Прегледите по поне 20-тина минути. А когато се оказа, че бебка може да има проблем, бях невероятно щастлива, че там има висок клас неонатология и не дай си боже, ще е в добри ръце, ако има нужда. Раждането ми беше много приятно преживяване и бих го повторила таммопределено (секцио - по сериозни медицински причини). А за парите - самостоятелна стая и секцио във Вита сега са 2900лв, а на мен самостоятелна стая в Токуда и секцио ми бяха 2990, тъй че не е кой знае каква разлика.

Това е само моето впечатление. Имам приятелки, които са много доволни от Вита. За мен обаче няма база за сравнение.

# 4
  • Мнения: 1 600
Аз родих във Вита, но се наложи бебока да постои в нионатологията в Токуда след това и с ръка на сърцето казвам, че ако имам възможност, живот и здраве второто ще го раждам именно там ( Токуда! )

Не знам нито един проследяващ лекар, но базата е страхотна, неонатолозите са ..
НЕВЕРОЯТНИ СПЕЦИАЛИСТИ ( по-голям шрифт нямам), а това е адски важно!

За Вита... Еми окей е, но аз някакси не съм много очарована от медицинските сестри и акушерките. Много дръпнати ми се сториха... Базата за тези пари категорично не е Уау! Раждах там единствено и само заради моята АГ, която е страхотна, но до там.

# 5
  • Мнения: 481
Родих във Вита и съм много доволна от цялостното отношение на персонала. А и лекуващият ми лекар е там и не бих сменила да съм на друго място. За Токуда и Надежда чувам все хубави неща. 💖

# 6
  • София
  • Мнения: 540
За условията за майката и двете болници са еднакви, добри лекари и тн. Но имайте предвид, че ако не дай Боже при раждането има някакъв сериозен проблем с бебето, всички спешни случаи се прехвърлят в Токуда или Майчин дом. Така че лично аз и преди 12 години (когато родих), и сега бих избрала Токуда.

# 7
  • Мнения: 1 600
За условията за майката и двете болници са еднакви, добри лекари и тн. Но имайте предвид, че ако не дай Боже при раждането има някакъв сериозен проблем с бебето, всички спешни случаи се прехвърлят в Токуда или Майчин дом. Така че лично аз и преди 12 години (когато родих), и сега бих избрала Токуда.

Именно!

Аз раждах във Вита, но бебока се наложи да бъде транспортиран в Токуда след раждането. Невероятни неонатолози има там!

Второто, живот и здраве, ще е в Токуда.
За Майчин дом не съм се интересувала, но има време..

Рязко си смених приоритетите след това раждане...

# 8
  • Мнения: 11
Здравейте момичета,
Малко извън темата.
Искам да ви попитам какво е положението в Токуда в АГ сектора в момента?
Октомври не съм ходила, имам час при др. Нашар за началото на Ноември, но се чудя с тоя Ковид какво е положението.
От позната, която работи в Токуда разбрах, че има 4етажа с Ковид отделения Sad ….Ако може да споделите как е положението в момента..

# 9
  • София
  • Мнения: 540
Аз имам час на 02.11 и засега не са ми се обаждали да го отменят. Надявам се, че ще си работят както обичайно.

Общи условия

Активация на акаунт