Детски коледен календар - 4 част

  • 23 773
  • 207
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 356
Коледните карти, до колкото виждам, са 54 броя, т.е. избор има. Но пък са само истории и легенди (според описанието) и няма задачки. Все пак мисля, че може да стане само с тях. Може да комбинирате история + награда. Или история + някаква задачка, свързана с текста. Примерно (измислям си, защото не знам съдържанието) ако легендата е за кукери, то задачата може да е да си направи маска; ако е нещо с традиции с храна, може детето да ви помогне с направата на тази храна. Така като материализирате текста ще може по-добре да го разбере и усети.
Задачите може и да са нещо за рисуване или украса вкъщи - виждам, че има елха на една от картите - може в този ден да украсите елхата вкъщи или детето да си нарисува негова елха. Може да прекопирате някоя картинка, но само очертанията и детето да я оцвети по подобие (или по собсвено виждане) на оригинала.
За малката госпожица може да сложите дрънкалки, чесалки за зъби, ластичета и фибички ако й слагате, дрешка с коледни мотиви, шапка, меки плодове, бисквити, плодови детски барчета или паучове, сокчета... Понякога и една топка за елха е достатъчна Smile

# 121
  • Мнения: 554
Коледните карти, до колкото виждам, са 54 броя, т.е. избор има. Но пък са само истории и легенди (според описанието) и няма задачки. Все пак мисля, че може да стане само с тях. Може да комбинирате история + награда. Или история + някаква задачка, свързана с текста. Примерно (измислям си, защото не знам съдържанието) ако легендата е за кукери, то задачата може да е да си направи маска; ако е нещо с традиции с храна, може детето да ви помогне с направата на тази храна. Така като материализирате текста ще може по-добре да го разбере и усети.
Задачите може и да са нещо за рисуване или украса вкъщи - виждам, че има елха на една от картите - може в този ден да украсите елхата вкъщи или детето да си нарисува негова елха. Може да прекопирате някоя картинка, но само очертанията и детето да я оцвети по подобие (или по собсвено виждане) на оригинала.
За малката госпожица може да сложите дрънкалки, чесалки за зъби, ластичета и фибички ако й слагате, дрешка с коледни мотиви, шапка, меки плодове, бисквити, плодови детски барчета или паучове, сокчета... Понякога и една топка за елха е достатъчна Smile
Чудесно наистина. Има точно такъв тип карти трябва да подбера. Има примерно снежен глобус и мислех тогава да е примерно подаръчето такова. Само се чудя дали тази възраст е подходяща 3 и половина или да ги запазя за по нататък.
Ще следя и с идеи за задачи☺

# 122
  • София
  • Мнения: 864
Аз искам някакъв с козметика, подходящ за тийнейджърката. Ако някой мерне нещо изгодно, моля да сподели.
Миналата година взех за моята дъщеря, на 13г тогава, от Bodyshop.Много се изкефи,а и козметиката е горе-долу читава;)
Следи ги, много често пускат 20-30% намаления.

Последна редакция: пт, 16 сеп 2022, 13:30 от Bunnie

# 123
  • Мнения: 189
От моя опит - деца на 8 и 2г. Картите няма да бъдат оценени - малко е детето още. Основното харесвано при нас са
Задачките -нарастваха по трудност с възрастта на каката.
Малката сега сефте ще има -но ще са елементарни.
Виж каката е трудна вече...мисля да заложа на Лего май, че цяла гигантска схема няма да имам време да измисля - пък отделни подаръчета май трудно ще напаснем.
Коледните карти, до колкото виждам, са 54 броя, т.е. избор има. Но пък са само истории и легенди (според описанието) и няма задачки. Все пак мисля, че може да стане само с тях. Може да комбинирате история + награда. Или история + някаква задачка, свързана с текста. Примерно (измислям си, защото не знам съдържанието) ако легендата е за кукери, то задачата може да е да си направи маска; ако е нещо с традиции с храна, може детето да ви помогне с направата на тази храна. Така като материализирате текста ще може по-добре да го разбере и усети.
Задачите може и да са нещо за рисуване или украса вкъщи - виждам, че има елха на една от картите - може в този ден да украсите елхата вкъщи или детето да си нарисува негова елха. Може да прекопирате някоя картинка, но само очертанията и детето да я оцвети по подобие (или по собсвено виждане) на оригинала.
За малката госпожица може да сложите дрънкалки, чесалки за зъби, ластичета и фибички ако й слагате, дрешка с коледни мотиви, шапка, меки плодове, бисквити, плодови детски барчета или паучове, сокчета... Понякога и една топка за елха е достатъчна Smile
Чудесно наистина. Има точно такъв тип карти трябва да подбера. Има примерно снежен глобус и мислех тогава да е примерно подаръчето такова. Само се чудя дали тази възраст е подходяща 3 и половина или да ги запазя за по нататък.
Ще следя и с идеи за задачи☺

# 124
  • Мнения: 554
От моя опит - деца на 8 и 2г. Картите няма да бъдат оценени - малко е детето още. Основното харесвано при нас са
Задачките -нарастваха по трудност с възрастта на каката.
Малката сега сефте ще има -но ще са елементарни.
Виж каката е трудна вече...мисля да заложа на Лего май, че цяла гигантска схема няма да имам време да измисля - пък отделни подаръчета май трудно ще напаснем.
Коледните карти, до колкото виждам, са 54 броя, т.е. избор има. Но пък са само истории и легенди (според описанието) и няма задачки. Все пак мисля, че може да стане само с тях. Може да комбинирате история + награда. Или история + някаква задачка, свързана с текста. Примерно (измислям си, защото не знам съдържанието) ако легендата е за кукери, то задачата може да е да си направи маска; ако е нещо с традиции с храна, може детето да ви помогне с направата на тази храна. Така като материализирате текста ще може по-добре да го разбере и усети.
Задачите може и да са нещо за рисуване или украса вкъщи - виждам, че има елха на една от картите - може в този ден да украсите елхата вкъщи или детето да си нарисува негова елха. Може да прекопирате някоя картинка, но само очертанията и детето да я оцвети по подобие (или по собсвено виждане) на оригинала.
За малката госпожица може да сложите дрънкалки, чесалки за зъби, ластичета и фибички ако й слагате, дрешка с коледни мотиви, шапка, меки плодове, бисквити, плодови детски барчета или паучове, сокчета... Понякога и една топка за елха е достатъчна Smile
Чудесно наистина. Има точно такъв тип карти трябва да подбера. Има примерно снежен глобус и мислех тогава да е примерно подаръчето такова. Само се чудя дали тази възраст е подходяща 3 и половина или да ги запазя за по нататък.
Ще следя и с идеи за задачи☺

Ако имате запазени какви задачи сте ѝ давали ще бъде много хубаво ако качите 🥰

# 125
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте.Може ли да споделите задачите, които сте давали на децата си. Замислям се за нещо такова тази година. А момичетата ми са на 8г и 14г и е важно да им грабна вниманието:)

# 126
  • Мнения: 179
Някой от нашите коледни задачки

Помогнете на мама и татко да украсят елхата


Направи чай с мама за всички в къщи!- За да бъдете гостоприемени домакини, ще получите пакет бисквити


Напишете писмо до Дядо Коледа!


Семейна игра на черен петър или домино!-по избор


Направете семейна коледна снимка!
Празнични одежди си облечете
и коледни шапки или рогца сложете!
Четиримата се гушнете
и семейни снимки направете!


Гледане на коледен филм- Джуджетата на Дядо Коледа - Анимация за деца !


Нарисувайте зимна картина!

 
 Днес купон ще има
с танците за четирима!
По двойки се гушнете,
музика пуснете
и веселбата започнете!
Домашно представление-Днес ще танцуваме до изтощение!
Рано от леглото станете и бързичко се облечете!
Мляко, яйца и брашно разбъркайте с мама!
Сложете на котлона тигана!
Палачинки си направете и си ги хапнете!


Гатанките отгатнете и наградата вземете


Послушен ти бъди и хартиени фигурки направи


Семеен фризьорски салон!
 Четка и гребен вземете,
фиби и ластици пригответе.
Зад мама и тати седнете
и нови прически им направете!


Весел ти бъди, картинка си избери и я оцвети!


На баба и дядо гостувайте, вкусна вечеря хапнете, пижамки вечерта облечете и при тях спинкайте!


 Днес играчките си съберете и награда ще получите!


Направете коледни картички за баба,дядо,леля...!

В мама и тати се гушнете и приказката слушайте!

От градината се приберете и през пощенската кутия минете! Изненадата вземете!




Разкажете за деня си в детската градина!


Разходете се семейно по тъмно!
 Мама и тати хванете
и по тъмно се разходете!


Помогнете за почистването у дома!

Добри деца бъдете и задачките си направете!


Семейна вечеря ! Тази вечер имате важна задача -да подредите красиво масата за цялото семейство!


  Помогни на баба да сервира вечерята!


 Направете снежен човек или снежни топки
или /ако няма сняг/
Хайде бързичко се облечете и на вън се разходете,гълъбите нахранете!


"Две калинки" научи и с чадърчето танцувай ти!


 - Цялото семейство събери и приказка ни разкажи!


3 пъти подскочи,
2 пъти с ръце плесни
Изтанцувай ти хорце


 Научи коледно стихче!
С мама и тати  книжка вземете
и стихотворения прочетете.
Най-хубавото си изберете
и  го научете!


Семейно посещение в сладкарница!

Ето и първата задача:
Открий коледния календар на Дядо Коледа!Ще играете на топло и студено.Тук съм написал къде са скрити и мама и тати  ще ви напътстват за да ги откриете.Приятна игра.


# 127
  • Мнения: 6 230
Здравейте.Идвам с едно страхотно предложение,дават го 4+,но всеки може да си прецени за детето дали ще го хареса.Аз лично си поръчах,много ми допадна,надявам се да има търпение и да чака всеки ден за нова книжка.


https://egmontbulgaria.com/iljustrovani-knigi-120/koleden-kalendar-p4266

# 128
  • Мнения: 2 188
Моята госпожица ще бъде на 3г и 5м по Коледа, но и аз поръчах от този календар от Егмонт, сигурна съм, че ще й харесат книжките Heart

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
И аз тук с хобити на 12 и на 9 и ½.
За 12 годишният търся препоръки за книги - от лятото още мрънка отново за адвент с книги.
Малката е лесна - тази година ще е на сребърна бижутерия - повечето неща вече са набавени

# 130
  • Мнения: 6 230
А какъв е бил миналогодишния с книги?В чудене съм на подарък за десет годишния ни племенник,обича да чете,постоянно взима разни книжки от библиотеката,майка му казва че предпочита приключенски.
Аз и тази година ще напълня този дървения от миналата,ще взема и с книжките.Обориха ме че бил бебешки и с малко текст сигурно,ще видим като пристигне,според мен ще му е интересен нищо че е на почти 5 г.

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
Смених устройството и нямам снимка в момента... Този е втори, който правих само с книги за него Simple Smile
Ще намеря снимки и ще кача довечера

Edit: обещаните снимки на вече подредените адвенти с книги (ако някой се интересува, ще изнамеря и списъците на книгите, но ще ми е нужно повече време)
Скрит текст:
Този е миналогодишният
Ето и този от 2019

Последна редакция: ср, 12 окт 2022, 22:23 от sweet_maniche

# 132
  • Мнения: 638
Включвам се да следя темата.  С девойка на 5, тя е лесна, на всичко се радва - играчки, дребни джунджурии, книжки и т.н. и батко на 14г. С него ще ми е предизвикателството. Ще им поставям задачки всеки ден, но ми се иска и нещо за него да има като дребни подаръчета. Някой ако срещне готов календар за момче 🤔😕 да сподели, моля!

# 133
  • Мнения: 6 565
Някой ако срещне готов календар за момче 🤔😕 да сподели, моля!
Аз поръчах от Дъглас мъжки коледен календар с козметика, чакам да дойде и ще дам отзиви, ако ви интересува. Но не знам дали на Вашето момче ще допадне.
Може също лего за неговата възраст - да разделите частите в 24 пакетчета и всеки ден да давате по едно.

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
Вкъщи играем много настолни игри и м.г. на малката адвента беше именно с такива. Голям хит се оказа!
Днес видях, че освен миналогодишният, са пуснали и нов, подходящ повече за двойки и понеже и на двамата вече календарите са ясни, си мисля, дали да не взема един такъв за нас с ММ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт