Коледа 2021/2022

  • 88 845
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 744
Скрит текст:
Това с краварката не съм убедена, че е 100% краве масло. Някъде мернах тия дни мнения за него из форума. За мен тези дойче маркенбутер  масла, които са пакетирани/преопаковани в БГ не им е чиста работата.

При едно  сравнение преди години се пишеше за повишено съдържание на вода , немлечните мазнини и технологични добавки.
За маслата - ако след срока за годност не се появят бързо следи от плесен, значи има такива добавки, които забавят появяването им. Влагането им в хранителни продукти е абсолютно забранено.

При мен едно Deutsche Markenbutter без краварка от златната опаковка с големите сини букви миналата седмица мухляса. Не съм обърнала внимание на срока на годност и беше хванало плесен или на деня на изтичането му, или предния ден.

# 241
  • Мнения: 2 736
Това масло със синия надпис Deutsche Markenbutter е възможно най-гадно то всички, мирише независимо от годността.
От тези разфасовки,  маслото с двете кавички пасящи на поляна или краварката в левия ъгъл  по стават.
Мисля, че тази година май в мастър шеф готвиха с краварката в левия ъгъл, правеха му реклама.....

# 242
  • Мнения: 555
Ако имате възможност да си купите турско масло...няма такъв вкус и аромат, едновремешния. Препоръчвам това, вмомента кг излиза около 10 лева. Купувам си повече и го замразявам.

# 243
  • Мнения: 2 736
Някакви гелови боички  за декорация гледах в аромахаус





От къде е купено турското масло?
Ще го проверя следващите дни в турския магазин в Горни Воден, където продават повечето неща, които ги има и в Одрин.

Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 11:25 от Щефи

# 244
  • София
  • Мнения: 6 268
И от къде се купува това турско масло?

Мисля другия уикенд да започна със сладките. Може би ще започна с ванилените рохли, линцерите и локумките.

# 245
  • София
  • Мнения: 2 854
И аз получих от свекърва ми половин кг от това турско масло, замразено ми е, точно 10 лв ми каза, че било. От Одрин й го донесли. Но в нашия район, близо до границата, лесно може да се намери.

# 246
  • Мнения: 3 271
По коя рецепта правите локумки?!

# 247
  • Мнения: 555
Маслото купувам от Одрин, но знам че има доста магазинчета в България, които продават турска стока, ако откриете такъв попитайте, освен тази марка другата малко по-евтина и също добра е Torku, може ако нямат да ви докарат.

# 248
  • София
  • Мнения: 2 854
По коя рецепта правите локумки?!
Аз правя по тази рецепта, лесни и много вкусни, с коледен аромат: https://www.kulinarno-joana.com/2015/10/purichki-s-lokum-i-orehi-lokumki/

# 249
  • София
  • Мнения: 6 268
По коя рецепта правите локумки?!

По тази на Джема, много се котират в къщи, лесни са, трайни и ужасно вкусни.

http://djemmasvetlana.blogspot.com/2010/01/blog-post_6583.html

Аз ги правя на топчета, стават като снежни топки като се овалят в пудрата захар.

В София не знам къде има турски магазинчета, ако някой знае, моля да сподели.

# 250
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Цветните гел-щифтове на Йоткер ги има от години в Кауфланд, не са с добра покривност, като рисунката на опаковката са. Един път само взех, след това започнах да използвам боички на Уилтън. Но който ги търси за деца да си играят и да рисуват - има си ги.

# 251
  • София
  • Мнения: 2 854
Турски магазин видях близо до ул. Веслец, на гърба на ДЕКВР. Мисля, че и около женския пазар ще има, но не съм сигурна.

# 252
  • Русе
  • Мнения: 5 205
Скрит текст:
По коя рецепта правите локумки?!

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/08/blog-post_29.html

# 253
  • Мнения: 216
Цитат

mimi0585
По коя рецепта правите локумки?!
Рецептата е на моята баба.

Скрит текст:
Локумките на баба ми

   * 1/2 ч.ч. мас/масло/олио/маргарин
   * 200 мл. вино
   * 1/2 ч.ч. пудра захар
   * брашно (около 1 кг.)
   * локум
Замесва се тесто от продуктите.
Късат се топчета.
Във всяко топче се поставя парченце локум.
Може да се разточи на кръгла кора
и да се нареже на сектори.
Във всеки триъгълник се слага прченце локум
и се завива на кифличка.
Пекат се до порозовяване.
Топли се овалват в пудра захар и ванилия.

# 254
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Има ли опция да не виждам публикации и снимки за определен потребител?
i_peych, няма нещо, дето като го пуснеш, да не ми се дояде веднагически! Ми смили се малко, де! На мен като бременна не ми са се дояждали ястия така, както сега като видя нещо от теб ! ( особено късно вечер си е направо наказание Weary )
 Златни ръце имаш!

Общи условия

Активация на акаунт