Коледа 2021/2022

  • 90 957
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 11 825
И аз купих пудра захар на Захира.Тази на Сладея беше свършила.А по принцип ползвам на Сладея захарта.
И да кажа,че малката разфасовка на маслото с краварката е на промоция в Кауфланд и излиза изгодно.Чудя се дали е със същите качества като голямата.

# 331
  • Мнения: 375
Какви варианти за рисуване на сладки има без белтък?

# 332
  • Мнения: 2 836
Същото си е маслото в малката опаковка с краварката.

За рисуване директно върху сладки пробвах боя за шоколад на какаова основа на sugarflair и ми хареса. Допълних с още цветове в поръчка тези дни, неудобство е, че е скъпа и режа парченце загрявам да се втечни в микровълнова.
Гелова  на маслена основа пробвах, трябва да се внимава да се размазва първо другаде, че са много интензивни като цвят

В YouTube рисуваните/оцветените сладки karen Davis ги мажат с разтворена суха боя на rainbow dust

# 333
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 425
.....................
И да кажа,че малката разфасовка на маслото с краварката е на промоция в Кауфланд и излиза изгодно.Чудя се дали е със същите качества като голямата.

Защо не го видях снощи Thinking И малка и голяма "краварка" вземаме, зависи коя е на промоция - разлика не намираме. Но с тия нови цени нещо взех да се обърквам. Някой  не го препоръчват...

Не зная кое е по-истинско
 - дали това което е с: дистрибутор/еди кой си/...........в случая "краварката"
или:
 - произведено за /еди кой си/.........в случая с "монарх-а"

Иначе по препоръка от тук и аз грабнах две френски масла "Монарх" от Б. Ама то колко са...ако реша да правя вс. набелязани сладки ще ми трябват доста по 250 г.

# 334
  • Мнения: 559
С какъв мармалад стават хубави меденките и линцерите?

# 335
  • Мнения: 6 015
Вчера моят мъж беше рожденик и реших да изпробвам белите трюфели от блога на Кокона.

Добавих допълнително 50 мл. сметана, тъй като с посочените в рецептата не успя да се разтопи шоколада.
Хубави са бонбоните, следващия път мога да ги пробвам с някакъв аромат и със 150 шоколад и 50 мл. сметана.

# 336
  • Русе
  • Мнения: 5 291
Скрит текст:
С какъв мармалад стават хубави меденките и линцерите?

Лично аз предпочитам шипков, но по възможност домашен. Купешките нещо са ги развалили. Стоят повече като желе.

# 337
  • София
  • Мнения: 11 084
С какъв мармалад стават хубави меденките и линцерите?

Линцерите стават перфектни с малинов конфитюр.

# 338
  • Мнения: 3 290
Меденките слепвам с домашен шипков мармалад, линцерите с желе от дюли. Малко декорирани меденки.

# 339
  • Мнения: 2 553
Скрит текст:
С какъв мармалад стават хубави меденките и линцерите?

Лично аз предпочитам шипков, но по възможност домашен. Купешките нещо са ги развалили. Стоят повече като желе.

Да не се смята за реклама, но шипковият мармалад на Родна стряха от Лидл е доста приличен.

# 340
  • София
  • Мнения: 11 758
С какъв мармалад стават хубави меденките и линцерите?

Линцерите стават перфектни с малинов конфитюр.
+1! Класиката даже задължава да е с малинов конфитюр.

# 341
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 467
На мен линцерите най ми харесват с конфитюр от смокини. Моята рецепта има лешници в тестото и комбинацията е неустоима

# 342
  • София
  • Мнения: 11 084
И моята рецепта е със смлени лешници: Лешникови линцер сладки.

# 343
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
Скрит текст:
Аз преди 2 години правих едни шоколадово-ментови елхички от някакво британско списание. Чудни станаха. Ще се разровя за рецептата, но утре следобед, че преди това имам едно излизане.
Ето ги.

Много ми харесаха тогава, но не схванах завиването, мскар да беше обяснено подробно. Може ли пак рецептата с обяснение?
Зеленото тесто правиш на руло, а после го оформяш на триъгълна призма.

Разточваш кафявото тесто и с него обвиваш призмата. После режеш на филийки.

Докато се натутна и вече са ти обяснили. Точно по показания начин се прави. Много е лесно. А ментова есенция тогава поръчах от хитрини или аромахаус, вече не помня точно. Много е хубава комбинацията от мента с шоколад.

Аз днес запретнах ръкави и отметнах 3 теста: за рохлички, линцери и капучинови звезди. Утре мисля да ги изпека.
Набелязах още две рецепти - ирландски чаен хляб и минс пай. Просто се сетих, че за второто направих плънка още лятото и имам две бурканчета (бях забравила). За първа година смятам да минем без меденки, но ще потърся нещо джинджифилово. И от книжките ми харесаха някои неща.

# 344
  • In transit
  • Мнения: 12 075
Аз най-сетне се натутках да направя едно Пандоро. От една седмица му се канех, но днес станах много рано и реших да си уплътня времето с нещо полезно. Joy Вече е във фурната и цялата къща ухае.

Общи условия

Активация на акаунт