Коледа 2021/2022

  • 89 806
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 6 286
Днес опекох доза  Zimtkugeln Канелени топчета с лешници на нудел33 и доза и половина меденки на Джули. В хладилника ме чакат 2 дози ванилени рохлички  и доза линцери по рецепта на Нудел33.

Линцерите ги слепвам с кисело сладко някакво. Не помня преди какво съм вземала, честно казано. Но ако препоръчате хубаво сладко от малини, ще съм много благодарна.

# 346
  • София
  • Мнения: 11 739
...........................

Линцерите ги слепвам с кисело сладко някакво. Не помня преди какво съм вземала, честно казано. Но ако препоръчате хубаво сладко от малини, ще съм много благодарна.
Точно заради линцерите си правя сладко от малини и тази година направих, важното да е гъсто, така че всяко сладко, конфитюр, ще ти свърши работа, има по магазините много видове.
Аз най-сетне се натутках да направя едно Пандоро. От една седмица му се канех, но днес станах много рано и реших да си уплътня времето с нещо полезно. Joy Вече е във фурната и цялата къща ухае.
.............
Ще правя и аз и днес си получих формите за пандоро, две си поръчах, а защо две,  защото не са за 750 г, а за 500 г , вършат ми работа, тези от 750 г вече не се предлагат. Ще го направя по - късно, рано ми е още за него.

# 347
  • In transit
  • Мнения: 11 967
Марчева, моята е 800г и стана огромно. А е само с 360г брашно.

# 348
  • софия
  • Мнения: 2 920
Днес първите сладки от списъка-меденките на Джема. С помощници бях. Всяка година меденките са ми по Джема.

# 349
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 767
Направих днес линцер сладките. Обикновено ги слепвам със сладко от вишни. Към края на следващата седмица планирам какаовите звезди на Димитрана и меденки.

# 350
  • София
  • Мнения: 11 785
Лулумба жива да си,че ме подсети,че мога предварително да си замеся тестото.И без това рохличките престояват в хладилник.
В тази връзка да попитам по-опитните дали мога предварително да замеся тесто за меденки и да преседи  в хладилник 1-2 дни?Досега винаги съм ги правила наведнъж от замесване до декорация?

Последна редакция: сб, 04 дек 2021, 21:37 от Ali97

# 351
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Наскоро правих меденки, които слепих с шипков мармалад. Купувам шипков мармалад с петмез от цвекло на Хармоника, страхотен е. Слепвала съм и с по-гъсто сладко от кайсии. А миналата година линцерите ми бяха с ябълково сладко.
У дома обожаваме сладко от сини сливи, но тази година и моето, и на мама са по-редички.

# 352
  • Мнения: 2 821
Момичета, здравейте,

как мислите - тези ок ли ще е да ги направя другия петък?
http://fedorcka.blogspot.com/2016/12/Cookies-with-Cookie-Stamp.html
Меденки мисля да направя тези, те май е добре да се направят 2-3 дни преди Коледа (с тази плънка)?
http://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2015/12/best-filled-honey-cookies.html
И качвам снимки от миналогодишните ми творения Simple Smile Мисля, че най-добре от сладките ми се получиха лебкухените на Йоана https://www.kulinarno-joana.com/2020/12/lebkuchen/.



# 353
  • Мнения: 6 885
......................
В тази връзка да попитам по-опитните дали мога предварително да замеся тесто за меденки и да преселди в хладилник 1-2 дни?......
Али, действай смело. Дори е желателно да престои, за да поеме хубаво ароматите. Аз съм го държала и по седмица.

# 354
  • София
  • Мнения: 11 785
Оооо супер,много ти благодаря!Така ще мога по-добре да си разпределя времето.

# 355
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Лулумба жива да си,че ме подсети,че мога предварително да си замеся тестото.И без това рохличките престояват в хладилник.
В тази връзка да попитам по-опитните дали мога предварително да замеся тесто за меденки и да преседи  в хладилник 1-2 дни?Досега винаги съм ги правила наведнъж от замесване до декорация?

Може. Аз съм държала и цяла седмица, поради липсата на време. По принцип правя меденките на Джули (Наталина), но и такива по една стара търновска рецепта. Та и двете съм ги пробвала с дълъг престой - все са си супер след това.

# 356
  • Мнения: 1 329
С какъв мармалад стават хубави меденките и линцерите?
Линцерите стават перфектни с малинов конфитюр.
+1! Класиката даже задължава да е с малинов конфитюр.

+1 И аз съм за малиново сладко особено след първия ден като омекнат стават разкошни.

Сега да ви разкрия какво правя - още през ноември започват да ме сърбят ръцете за коледни сладки и забъркам, тествам различни рецепти.
От тестото запазвам 1/3 и замразявам.
Преди празниците изваждам няколко вида тесто и пека пресни сладки Simple Smile

От мен днес едни коледни джинджифилови човечета и пуловери.
Роял айсинга тук е готов, но правих и с домашен и стана много хубав, бял и наситен.


Sweaters
by Daniela Dineva, on Flickr

Отново имам видео, абе яки пуловерчета се получиха Wink
Вътре съм описала и рецептата.
https://www.instagram.com/p/CW5sYF_ouH1/

# 357
  • София
  • Мнения: 11 785
lulumba  точно същите на Джули/Наталина/ правя и аз.
@hey.Daniellaa благодаря за идеята!Страхотно джинджифилени човечета си показала.

# 358
  • София
  • Мнения: 6 286
lulumba, може ли да споделиш тази стара търновска рецепта, че ме заинтригува, нали съм си от този край?

Ох, меденките ми на Джули станаха страхотни, пу-пу. Не искам да ви казвам колко ометоха децата. Ароматите си го правя аз - канела, джинджифил на прах, кардамом, малко карамфил и анасон. Ще украсяваме с йсинг по-към Коледа, тогав аще сглобим и къщичката (ама тази година не мис е правеше, та купих заготовки, да видим дали няма да съжаля).

# 359
  • Мнения: 360
lulumba, може ли да споделиш тази стара търновска рецепта, че ме заинтригува, нали съм си от този край?

Ох, меденките ми на Джули станаха страхотни, пу-пу. Не искам да ви казвам колко ометоха децата. Ароматите си го правя аз - канела, джинджифил на прах, кардамом, малко карамфил и анасон. Ще украсяваме с йсинг по-към Коледа, тогав аще сглобим и къщичката (ама тази година не мис е правеше, та купих заготовки, да видим дали няма да съжаля).

https://bg-mam.ma/p/801685/29108487 тук я има рецептата на лулумба.

Днес ги правих за първи път. ММ каза, че такива си ги спомня от детството.

Общи условия

Активация на акаунт