Как бихте се почувствали ?

  • 4 740
  • 98
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 13
заемите както пишеше по-нагоре се отпускат от ДСК и др.банки,проучих ,но са само за таксите ,а и не се дават лично на мен,а на един от родителите -говорих туко що с една от банките . За издържка единствено се дават на бременни жени . стипендия за отличен успех имам ,но нека не се лъжем ,тя не може да покрие никакви нужди . 60 лв месечно е ,давам я на баба си ,за да може да преживява, тъй като пенсията и е в размер на 230 лв и има много лекарства за купуване ,подпомагам я. Колкото до една от потребителките -мога да прикача линк към коментара ,в който пишете ,че родителите ви гласят специално графиците си спрямо децата ви и живеят в съседното жилище . Както беше писала Как'Сийка в една тема , лелите в този форум не са за майтап,но явно важи и за по-наблюдателните .

# 61
  • Мнения: 1 999
заемите както пишеше по-нагоре се отпускат от ДСК и др.банки,проучих ,но са само за таксите ,а и не се дават лично на мен,а на един от родителите -говорих туко що с една от банките . За издържка единствено се дават на бременни жени . стипендия за отличен успех имам ,но нека не се лъжем ,тя не може да покрие никакви нужди . 60 лв месечно е ,давам я на баба си ,за да може да преживява, тъй като пенсията и е в размер на 230 лв и има много лекарства за купуване ,подпомагам я. Колкото до една от потребителките -мога да прикача линк към коментара ,в който пишете ,че родителите ви гласят специално графиците си спрямо децата ви и живеят в съседното жилище . Както беше писала Как'Сийка в една тема , лелите в този форум не са за майтап,но явно важи и за по-наблюдателните .
Няма смисъл да коментираш другите, тук става дума за твоя проблем и хората ти дадоха доста съвети и мотивация. Уж си зает пък имаш време да гледаш кой какво прави...

# 62
  • София
  • Мнения: 35 195
Как банка ще дава пари на родителите на 21 г мъж Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 14 939
Родителите са гаранти на студентските заеми.
А самите пари се превеждат директно на ВУЗа.
Темата става все по-забавна. Пачкарите нямат пари за бабата, та безработният стипендиант ù донажда за лекарства.

# 64
  • Мнения: 25 707
Както беше писала Как'Сийка в една тема , лелите в този форум не са за майтап,но явно важи и за по-наблюдателните .

Ти сигурен ли си, че си мъж?
Защото нещо започна да ме съмняваш... Не, не се съмнявам в сексуалната ти ориентация, а в пола и че май някой пак се преструва на нещо, което не е...
Уф, прекалено съм дърта да се пързалям. Ще взема да си счупя нещо...

# 65
  • София
  • Мнения: 35 195
Гарант да, ама на родителите не се дават парите кеш….

Този добре запознат потребител с хабитата на форума, какво точно цели с тази тема, какво очаква? Да го/я галим я по главата или по егото с внимание?

# 66
  • Мнения: 1 036
От опит ти казвам, че работата е много по-важна от образованието. В момента, ако живееш по този начин, ти е приоритет да се изнесеш. Съответно приоритет ти е да си намериш работа, а може да вземаш лекции от твои колеги. Когато бях студентка, се разкарвах до УНСС за всяка безсмислена лекция или упражнение. Щях да завърша и без тези излишни старания, ако бях по-хитра и се комбинирах с колеги за лекции и записки. Съответно изгубих 2 години в миткане до университета нонстоп, вместо да си хвана някаква работа, която да ми осигури нещата, от които се нуждая. На мен тогава седмичният ми бюджет беше 40 лв, които ми стигаха само за закуски. Не си позволявах почти нищо тогава. Ако можех да върна времето назад, щях да приоритизирам работата. И без това от образование файда няма, не искам да те разочаровам, но това е българската действителност. Работа и пак работа му е майката. Така ще си имаш самочувстие, ще си по-пълноценен и няма да допускаш да те третират като роб. А един ден, ако имат поне малко акъл в главата, ще съжалят, че са се отнасяли така с теб. И съм сигурна, че ще си по-успешен от разлигавения ти брат.

# 67
  • Мнения: 2 002
Пързалка или не - няма как дете израсло в постоянно мачкане, обиди и без одобрението на родителите да израсне като деен, самостоятелен и инициативен човек.
  Съвет към автора: Както потребителка писа - свържи се с Л. Стефанов (щом четеш форума, няма начин да не си виждал темата му). Той отговаря редовно и е много полезен. Или с друг психолог - да ти помогне да се откъснеш от родителите, да отработиш ниското самочувствие и стремежа да те признае и приеме майка ти. Намери книгата Отровните родители, ще ти е полезна.

# 68
  • София
  • Мнения: 993
Narayanan Цялата работа е в това, доколко ти е силна мотивацията да си хванеш живота в ръце.
Ако не смееш да "излетиш" от вкъщи, ще търпиш отношението към теб, нали ти е ясно. ..
п..п. Подобен случай стана с един приятел на сина ми, още докато беше ученик - тормозен от семейството си.
Към днешна дата работи и учи самостоятелно.

# 69
  • Мнения: 14 939
Гарант да, ама на родителите не се дават парите кеш….
Аз хубаво едитнах горе, че се дава на ВУЗа, но сега се сетих, че трябва първо да си платиш ти таксата, да представиш документите на банката, пък тя да ти възстанови сумата. Така че не е баш на ВУЗа... Поне не първата такса.

Пързалка или не - няма как дете израсло в постоянно мачкане, обиди и без одобрението на родителите да израсне като деен, самостоятелен и инициативен човек.
Права си, но той не е неинициативен, а некомпетентен...

Скрит текст:
От опит ти казвам, че работата е много по-важна от образованието. В момента, ако живееш по този начин, ти е приоритет да се изнесеш. Съответно приоритет ти е да си намериш работа, а може да вземаш лекции от твои колеги. Когато бях студентка, се разкарвах до УНСС за всяка безсмислена лекция или упражнение. Щях да завърша и без тези излишни старания, ако бях по-хитра и се комбинирах с колеги за лекции и записки. Съответно изгубих 2 години в миткане до университета нонстоп, вместо да си хвана някаква работа, която да ми осигури нещата, от които се нуждая. На мен тогава седмичният ми бюджет беше 40 лв, които ми стигаха само за закуски. Не си позволявах почти нищо тогава. Ако можех да върна времето назад, щях да приоритизирам работата. И без това от образование файда няма, не искам да те разочаровам, но това е българската действителност. Работа и пак работа му е майката. Така ще си имаш самочувстие, ще си по-пълноценен и няма да допускаш да те третират като роб. А един ден, ако имат поне малко акъл в главата, ще съжалят, че са се отнасяли така с теб. И съм сигурна, че ще си по-успешен от разлигавения ти брат.
... и мързелив.
А също и мръднал леко.
Ако въобще е истинска темата, де. За мене се стопи пързалката още на двайспетте леа и ежедневното шофиране в първия пост, ама днес съм гръмпи и гледам сеир 🍿

# 70
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Няма смисъл да коментираш другите, тук става дума за твоя проблем и хората ти дадоха доста съвети и мотивация. Уж си зает пък имаш време да гледаш кой какво прави...
Дават съвети, но не са съответни на питането на автора...
Здравейте ,пише ви един човек,който може да се каже е в безизходица .
<.....>
Не съм тук да търся съжаление,а единствено съвети бих искал да знам как бихте се почувствали вие на мое място . Надявам се след години да не съм зависим от тяхи да имам право на избор  ,защото на този етап наистина образованието ми е изключително важно и искам да се реализирам като добър учител ,не мога да загърбя мечтите си в цената на това да напусна родителите си и да се издържам,затова търпя ..

Той иска да знае как бихме се почувствали на негово място - нищо друго. Вие го назорвате да прави промени, а той иска СЛЕД ГОДИНИ да е независим, не сега, затова ТЪРПИ.

Не мога да разбера защо сте разочаровани, че не приема съветите Ви. Все едно аз да ви питам как да сготвя яйца на очи, а вие да ми предложите рецепта за бьоф строганов.

# 71
  • Мнения: 5 832
Жален, с 25 лева на седмица, но пък с автомобил, с който пътува всеки ден до съседния град на лекции. От тези 25 лева ли зареждаш? Кой ти плаща ГО, винетка, поддръжка? Сигурно пак от тези 25 лева. А това със стипендията, която даваш на баба ти, направо пресоли манджата. Доколкото разбрах учиш някаква педагогика, която има и задочна форма на обучение, така че спокойно можеш да минеш в такава, да започнеш работа и да се изнесеш от тея токсични родители, дето не те обичат. Пързул, пързул.

# 72
  • София
  • Мнения: 13 429
Мила, нима не е съответно, че пълнолетен и с нормално развитие индивид, следва да работи, да учи, да е самостоятелен и да не чака на 20-те лева джобни от родителите си, които го отглеждат буквално, срещу единственото изискване да помага в домакинството, което лирическият герой отказва?

Друг е въпросът след колко години очаква да стане самостоятелен лирическият герой.
А за яйца на очи и за бьоф строганов рецепти има в интернет и всеки инициативен човек може при желание да си направи и двете. Същото е и с живота. Само дето едни чакат някой да им разбие яйцата, а другият се бори с някоя засукана рецепта.

Няма как нормален човек да се чувства нормално, когато го играе Пепеляшка и го унижават и бият. Вдига си шапката и се бори с живота.

Стрина Калина, с учителската заплата, жални адвокатката и доктора, които са захвърлили бабетката с 230 лв. пенсия да чака на 60-те лв. стипендия на Пепеляшка.

# 73
  • Мнения: 5 832

Стрина Калина, с учителската заплата, жални адвокатката и доктора, които са захвърлили бабетката с 230 лв. пенсия да чака на 60-те лв. стипендия на Пепеляшка.
Ама направо пуснах сълза и даже се замислих дали да не си разбия касичката да му я купя тая чанта на раздора.

# 74
  • София
  • Мнения: 993
Цитат
Няма как нормален човек да се чувства нормално, когато го играе Пепеляшка и го унижават и бият. Вдига си шапката и се бори с живота.
Има как Fever Ray - колко случаи на домашно насилие виждаме ежедневно, м?
*Мила* е точно по темата - а именно как бихте се почувствали на мястото на автора - човекът все пак иска да си свери часовника и може би да получи тласък.
НЕма нужда от ритане по кокалчетата, както някои се увлякоха тук ...
Освен това, толкова ли ви е трудно да повярвате, че има хора, които третират близките си, като втора ръка, м?
За което не е нужно физическо насилие, а психическо такова.

Общи условия

Активация на акаунт