Родени през месец април 2021 - Тема 6

  • 17 578
  • 748
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 333
Майчета, от другия четвъртък в лидъл ще има дървена проходилка и сладурски коледни бодита за малчовци.

# 526
  • София
  • Мнения: 245
В края на октомври и ние с малкия изкарахме ковид , но влязохме в болница и по-добре,  понеже на слушалката нямаше нещо ,но на снимката излезе, че е с пневмония,  а едва се прокашляше.  Аз пък изобщо не кашлях и бях с още по-лоша снимка...мой съвет -водете го да му снимат дробовете и си пуснете кръвни изследвания.

Тези снимки не облъчват ли? И как е възможно снимката да е толкова зле, а лекарите да не чуят на слушалката? Нещо не ми се връзва...

# 527
  • Мнения: 73
Благодаря ви момичета Heart

За лекарите не ми се иска да коментирам, на късмет е на кой ще случиш. В болницата един чува, друг не какво слушат и как само те си знаят.
И моя съвет е да правите снимка и кръвни изследвания. Дори и да не го прекарват тежко влезте в болница. За тях няма пътеки и няма да ви държат за определен период. Докато бяхме там се смениха няколко майки, техните деца бяха по-малки но бяха по добре, едната мама стоя само 3 дни. Това ме наведе и на мисълта, че те са извадили късмет с лекаря, едното беше без симптоми с единично вдигане на Т, но за сигурно са ги приели, нас ни мотаха седмица. Всеки ми казваше нищо претеснително няма и аз вярвам, в крайна сметка ако на тях не може да вярваме на кой.

За мамите от Пловдив, дано не се налага, но ако все пак стане, водете ги в детското спешно на ВМИ, там е и детското ковид отделение.
Уж в Пълмед е другото. Водихме го там първия път, отношението без забележка. Минахме преди всички, взеха му кръв, смениха антибиотика, казаха ако нещо ни притесни пак да идем. Така и стана на същия ден рязко се влоши, спря да яде, отказва вода, вдигна над 39 Т пак отидохме, вече бяха други лекари и познайте, едната ни казва ние тук не преглеждаме деца с ковид, за инфекциозното сте. Мъжа ми почва да и обяснява как на обяд сме били тук и т.н. тя пак не, отивайте в инфекциозното. Дано не се налага да стъпваме пак там.

# 528
  • Мнения: 211
В края на октомври и ние с малкия изкарахме ковид , но влязохме в болница и по-добре,  понеже на слушалката нямаше нещо ,но на снимката излезе, че е с пневмония,  а едва се прокашляше.  Аз пък изобщо не кашлях и бях с още по-лоша снимка...мой съвет -водете го да му снимат дробовете и си пуснете кръвни изследвания.

Тези снимки не облъчват ли? И как е възможно снимката да е толкова зле, а лекарите да не чуят на слушалката? Нещо не ми се връзва...
лъчението е минимално , но лекарите обясниха , че ковид пневмонията  е по-специфична и се чува на слушалки чак когато вече е много зле  , но тогава вече повечето вече са с лоша сатурация и за кислород....освен това дори познати като им звъняха по телефона за съвет,  винаги питаха снимка имат ли.

# 529
  • Мнения: 15
Dani & Fire дано бебенцата ви се оправят възможно най-бързо и да изградят супер защита срещу ковид!!! 💖🤞

Ние още чакаме горните зъбчета да избият, но нещо много бавно пробиват.
На последния преглед бяхме 7.900 на 8 месеца, което беше преди 10 дена. Бяхме качили 280 грама май, но докторът казa, че това е достатъчно и да не се паникьосвам ако даже отслабне - било възможно, заради зъбите. За киселото мляко каза, че препоръчва активно да почваме да даваме от следващия месец, а сега да сме били въвели телешко и риба.
Взех и паста на Плазмон, защото никъде не намерих кус кус - хапна малко, но не съм сигурна че я приготвих правилно 😅
За килимчетата - аз съм много доволна от това от Али експрес. Топли ни на дупетата и имаме голямо поле за игра - бутаме холската маса, за да го разпънем, но не ми пречи. От Джъмбо пък взехме бебешко пиано и сега то ѝ е най-интересната играчка - голямо "свирене" пада. Взех и едни карти с животни от там, но съм извадила само 5 и я карам да вземе някоя на някое специфично животно - все още не мога да определя дали ме разбира или е чист късмет като вземе правилната карта🤣🤣🤣
За кашите от брашна аз по това се ориентирах: https://vkuhniata.wordpress.com/2015/03/01/homemade-baby-porridge/
Има и други интересни и лесни за приготвяне рецепти.
Иначе ние лазим из цялата къща, но лазенето продължава да не ни харесва особено. За сметка на това доста смело почна да се изправя на всякаква покъщнина - от кашона с коледни играчки до секцията и даже крак на стол. Положението е "Код: Червено". 🤣 Като се изправя шансът да падне по лице е доста голям или да се боцне в някой ъгъл - оказа се че имаме повече ъгли от колкото си мислех... Добре се справя с краченето или по-скоро при нея е маршируване и изглежда ѝ е много забавно, защото като я оставя на килимчето и отида в кухнята да пошетам след малко допълзява и почва да се набира по крачола на пижамата ми. Ако не я вдигна се почва едно мрънкане, фалшив плач, тръшкане и вирене на ръце. Подавам ѝ ръце да се изправи и сякаш е друго бебе. След като вече се държи за мен и е безстрашна и супер ухилена 🤣
От два дни обаче даже в количката не иска да седи. На земята е окей ако съм при нея, ако не трябва да е в ръцете ми. Иска да спи в мен, да я разнасям като стойка, са се храни в скута ми - като дъвка е 🤣 та почвам да обмислям раница / кенгуру. Някой ако има съвети или препоръки да казва, че досега не ми се беше налагало да я нося така, а ръцете ми не смогват да я разнасям по цял ден.
Не се оплаквам де, даже ми е благо да се глези така, че обичайно има по-интересни неща от това да се гушка, а сега е удобна за мачкане 😂😌
Днес ѝ взехме и много принцесешка рокля от Точици за Коледа и може би фотосесията ако някъде все още има места да си запазим такава 😂
А и най-важното - педиатърът ни даде направление за профилактичен очен преглед и днес ходихме. Прати ни в клиника Зора зад Дъ Мол, която се оказа много хубава. Лошото е, че може буба да е късогледа - докторката каза че им наченки за късогледство и да отидем пак след 6 месеца. ММ е с очила и било хубаво да се проследява, че можело да се наследи.

# 530
  • София
  • Мнения: 333
Мами, а как обличате децата като ги извеждате навън на студено време и количката е със зимен дебел чувал?

# 531
  • Мнения: 88
Мами, а как обличате децата като ги извеждате навън на студено време и количката е със зимен дебел чувал?
Ние сме със зимно чувалче и отдолу по клинче. Мисля като стане по-студено, че може и с ескимос и вътре в чувалчето.

# 532
  • Мнения: 1 206
С боди/блуза, зимно яке и клинче. Ако ще я водя на люлките, слагам и чорапогащник отдолу. Винаги е топла цялата, явно и самото чувалче успява да задържи топлината добре.

# 533
  • София
  • Мнения: 333
Titi_93, а якенце слагаш ли ?
Belle_ a самото чувалче, докъде го закопчаваш, като детето с е якенце?

Аз не знам дали правилно го поставям в чувала: Както е облечен вкъщи за игра, като го сложа в чувала, слагам му шал туба да му топли на гърдите и зимна шапка, закопчавам го почти до брадичката на бебето. Слагам и дъждобрана на количката, като отварям прозореца пред него да му влиза свеж въздух и да го духне малко студен вятър. Като се приберем вкъщи, главата му е вир вода, тече му пот от главата до вратлето, надолу телцето е топличко, не е потно. Ако му сложа яке в чувала  ще пръсне от жега, а пък за космонавт и чувал, не ми се мисли какво ще стане.

# 534
  • Мнения: 1 206

Така е засега, дъждобран не слагам. Ти щом го закопчаваш до горе то си става като яке 😃.

# 535
  • София
  • Мнения: 333

Така е засега, дъждобран не слагам. Ти щом го закопчаваш до горе то си става като яке 😃.


Така го извеждам, тук не съм сложила още дъждобрана. Шапка, шалче за вратлето и надолу си е с анцунг горнище, боди с дълъг ръкав, долнище и чорапки.

# 536
  • Мнения: 1 206
Изглежда си супер, той е направо като с космонавт. То зависи и от температурите. При нас в Пловдив си е сравнително топло, хубав сняг не е имало с години. Друго е в София, Смолян и т.н.
Поръчахме за Коледа шейна заедно с бебешка седалка за нея, но къде ще я водим на сняг не знам 😃.

# 537
  • София
  • Мнения: 333
Belle_, шейната с бебешката седалка още септември дядо му му купи и няма търпение да отидем на село да го вози из баирите. Два космонавта му е купила баба му, оплела му е ританки и жилетчица и го чакат с нетърпение за Коледа.

# 538
  • Мнения: X
Знаете ли от къде мога да намеря хубава дървена шейна? Или дори да не е дървена да е някоя готина. Нашия чувал е ужас и мисля, че му е студено и го слагам с космонавта вътре. Държа го като Беле. Като го извадя не е мокър, нито студен. Все едно си е бил вкъщи. Напоследък иска да ходи, та купих едни високи ботуши. Навън не е много смел и иска да си бута количката, а от време на време на някоя туфа сняк се пуска и отива. Сяда и се смее. Под космонавта е с боди с къс ръкав, блузка и  клинче или му слагам боди с дълъг ръкав и гащеризон тип клинче с торанти:



При нас е около 0, малко под, малко над и му е Ок. Съдя по това че като се приберем нито е потен, нито студен:

# 539
  • Мнения: 15
Така го извеждам, тук не съм сложила още дъждобрана. Шапка, шалче за вратлето и надолу си е с анцунг горнище, боди с дълъг ръкав, долнище и чорапки.


Sia, ние сме със същото чувалче само че е черно и се обличаме по същия начин - боди, суичър/пуловер, панталонки и чорапки. Ако знам, че ще я изкарвам на люлките слагам и клин. Винаги нося терлици и ръкавици оплетени от прабаба
за всеки случай и още едно одеало. Дъждобрана слагам ако духа само. Шапка слагаме, но шал нямаме. Ако я изкарвам да спи на терасата в количката я завивам с едно одеало вместо суичъра и си ѝ е добре.  А като я изкарвам от количката навън като е спала първо откопчавам малко по малко чувалчето та да се климатизира. Понякога нося вместо одеало взимам едно якенце за извън чувала.
Един от последните наистина студени дни пробвахме да я сложим в космонавта и после в чувала - пълен провал. Беше ѝ по-топло от колкото ѝ се нрави, нямаше място и мрънка супер дълго преди да заспи. Накрая заспа, но не мисля че космонавта и чувала са съвместими 😅

П.С.мъника е много сладък 💖

Общи условия

Активация на акаунт