Въпросът "Защо са ме изоставили?"

  • 15 995
  • 241
  •   1
Отговори
# 60
emi ne az ne jiveq v takova semeistvo.nastoinicite mi sa mn rabotlivi i obi4livi hora.te davat vsi4ko za men,no za sujalenie az ne go ocenqvam i ponqkoga mnogo gi naranqvam.
ubedena sam 4e ako sedna da govorq s tqh te nqma da mi otkajat,makar da ne im e lesno.
a ako po tv-to pusnat film s takava tematika te ne smenqt kanala a az direktno izhvyr4am ot staqta i otivam da si go izgledam v moqta.predpo4itam da sam sama a ne s tqh po vreme na filma...
za sega tva moga da kaja.bye
 Wink

# 61
  • Мнения: 624
Хм.........не ми е работата ама тая тема ме хвърли така да се каже в тъч.
Познавам и оситовени и оситовители и вс. са си нормални хора , такива невероятни битиета нямат. Ама много започвам да си мисля ,като чета тука някои изказвания ,че някой и друг студент по психология ,а не дай си боже и завършващ си прави проучванията по форумите.
Факт е ,на др. места се е случвало и по някога докато ги хванем...........бая време минава.
На момичето ще кажа следното :Написала си ,че майка ти е потвърдила това"i re6ih da  popitam maika mi i sa sujalenie tq potvyrdi.".........е какво се случи като потвърди ,защо за съжеление ,с какво е тя по различна от БМ ,която някъде в съзнанието ти е издигната на пеидистал ......това е жената ,която те е отгледала ,тази  жена е осиновителка до влизането на решението за осиновяване в сила ,оттам натам ти е майка . С какво заслужава тая майка нападките на личност като мерипопинс и някои други ?

# 62
vijte kakvo ne vi karam da mi 4etete istoriqta nito da mi vqrvate.
otnosno tova za BM tq ne se e izdignala na oiedistal v suznanieto mi prosto se opitvam da ne q mrazq i da vqrvam 4e ne e iskala da me ostavi a prosto e nqamla drug izbor!!!!
.......................................

# 63
  • София
  • Мнения: 1 444
donna2
интересно ми е ти коя тема си чела и какво изобщо си разбрала от прочетеното? Първо, какво имаш ти против моята личност? Не ме познаваш, не знаеш коя съм, но това не ти пречи да пишеш догадките си за студенти по психология и т.н. Тук съм срещнала хора, които чувствам близки, разбираме се взаимно и затова споделям съкровени за мен неща, които не ми е приятно да бъдат разнищвани и опошлявани от хора, на които явно не им е тук мястото.
Второ, къде прочете, че аз нападам майката на момичето? Ако обичаш, бъди така добра и коректна и ми го покажи.Искам да го видя, защото до тук само опитвах да бъда полезна от висотата на опита и възрастта си на това объркано момиче.Никъде не нападнах майка му, напротив, дала съм съвсем друг съвет, а за написаното за моите родители нито ти, нито някой друг може да ме критикува, тъй като не е изживял това, което аз съм имала нещастието да изживея.Освен това тук пиша не за да ме нападат мнителни особи като теб, а защото съм срещнала разбирането от което имам нужда.За твое сведение, от един мой пост, в който разказвам нелекото си детство, ме беше познала бившата съпруга на братовчед ми, която има представа колко обичана и обгрижвана съм била.
Като завършек ще те помаля да четеш внимателно преди да пишеш, както мисля ми дължиш извинение за незаслужената обида.
Целият ми живот е бил и продължава да бъде една нескончаема борба за всичко, дори за трохата хляб, затова няма да позволя на никого да човърка в раните ми и да ме напада безпричинно.Независимо от детството ми, не съм се свила да се оплаквам и да чакам на нечий гръб, станала съм добър човек, постигнала съм много и се грижа и задоволявам нуждите и капризите на много хора около себе си, гледайки напред и осъществявайки мечта, след мечта.
Спирам, защото не искам да премина границите на добрия тон, от тук е твой ред, ако имаш уважение към себе си и околните.

# 64
  • Мнения: 3 674
Хм.........не ми е работата ама тая тема ме хвърли така да се каже в тъч.
Познавам и оситовени и оситовители и вс. са си нормални хора , такива невероятни битиета нямат. Ама много започвам да си мисля ,като чета тука някои изказвания ,че някой и друг студент по психология ,а не дай си боже и завършващ си прави проучванията по форумите.
Факт е ,на др. места се е случвало и по някога докато ги хванем...........бая време минава.
На момичето ще кажа следното :Написала си ,че майка ти е потвърдила това"i re6ih da  popitam maika mi i sa sujalenie tq potvyrdi.".........е какво се случи като потвърди ,защо за съжеление ,с какво е тя по различна от БМ ,която някъде в съзнанието ти е издигната на пеидистал ......това е жената ,която те е отгледала ,тази  жена е осиновителка до влизането на решението за осиновяване в сила ,оттам натам ти е майка . С какво заслужава тая майка нападките на личност като мерипопинс и някои други ?
donna2 ти малко се поизхвърли тука мила...  Whistling никой никого не е нападал.Следя темата  NaughtyОределено не си разбрала постингите по-долу. Thinking..пък особенно на  marypopins   и Tea  и други ....които са много дълбоки и смислени постинги....  bouquet

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 20:06 от roza66

# 65
  • Мнения: 3 674
Знаете ли каква е първата мисъл която ми хрумна, като отговор на въпроса "защо са ме изоставили" - за да те намерим ние!!!!
   Страхотно е  bouquet

# 66
  • Мнения: 171
Хм.........не ми е работата ама тая тема ме хвърли така да се каже в тъч.
Е само в тази първа част от изречението ти съм съгласна с теб.
Дано като юрист, се изказваш по подготвена, защото тук определено са изложи и когато не можеш да помогнеш, поне не пречи. И без това са малко хората като Хриси пишешти тук във форума, а ние повярвай ми имаме огромна нужда от тях, защото в нейно лице аз виждам моето още непораснало дете и бих желала тя да остане по дълго сред нас за да можем взаимно да се учим и помагаме.
Аз също съм на мнение, че дължиш по едно извинение на Хриси и marypopins, но това наистина е въпрос на съвест и достойнство.

# 67
  • Мнения: 144
Браво Тонни!Чудесна намеса!Абсолютно съм съгласна с теб и Мерипопинс. Ние само искаме да помогнем. Хриси има нужда от помощ ,а не някой да й се нахвърля по този начин и точно в такъв момент.А относно това как ние се включваме.....ами на който не му харесват нашите постинги да не ги чете! Peace

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 16:38 от iva_d66

# 68
Tonni,blagodarq mnogo z tova tvoe izkazvane.Ako pove4eto hora vyv tozi forum sa taka dobri kato teb povqrvai mi 6te ostana dosta dulgo vreme Simple Smile
A na tezi,koito ne sa mi razbrali istoriqta ili tezi koito nemogat ni6to smisleno da kajat po dobre neka da ne pi6at  newsm78
Dovijdane  Wink

# 69
  • Мнения: 2 722
 Xpucu DD добре дошла при нас. Повярвай ми, като прочетох писаното от теб си пожелах следващия нов човек който се появи във този форум да е твоята майка, също търсеща отговор на въпроса как да намерите пътя една към друга. С помощта на хора като Мерипопинс, Теа, Дарзамен и някои други вие най-малкото ще намерите пътя към себе си.
Винаги ще има хора с по-остри постинги, винаги ще има крайности в мненията ни, но това е нормално - въпрос на емоционалност.
Не зная дали ще мога да съм ти от помощ, но ако мислиш така ще се радвам. Самата аз сега се уча да съм майка и опознавам себе си, опитвам се да отгатна "неудобните" въпроси дълго преди да бъдат зададении да намеря правилните отговори.

# 70
Dobre zavarila Simple Smile
Emi da ti kaja sedva6tiq 4ovek vyv tozi forum nqma da e maika ti sys sigurnost.Tq ne e ot horata,koito 6te potyrsqt pomo6t v neta...  Naughty
Vse pak blagodarq i dovijdane za sega  Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 1 444
Момичета, благодаря на всички вас за подкрепата, трогната съм.
Ценя много вас и не мисля че има място за грубост точно тук, в нашите теми, които са сериозни, изразяващи болката, неувереността, страховете и изобщо хаоса от емоции на всяка една от нас.Трябва да си помагаме, да се подкрепяме, да преминаваме ръка за ръка през трудните периоди, които ни спохождат и да приласкаваме всяка нова, объркана и търсеща подкрепа душа.Поне в днешно време имаме тази възможност, да срещнем подкрепа и да получиме помощ, седейки в домовете си, без дори да се налага да излизаме навън, нещо което по мое време не беше дори мечта или фантазия.Нека използваме това разрастване на интелекта и техниката, да бъдем полезни.За това така остро реагирах на несправедливите нападки на donna2, която по моему изля негативизма си на неправилното място.Жалко е, че няма доблестта да признае грешката си и да се извини.Винаги ще бъде добре приета след това, защото човешко е да се греши иоще по-човешко е да се прощава.Мисля, че всяка една от вас би и подала ръка, стига тя да е добронамерена.
Пак се отплеснах.Като ученичка умирах да пиша есета, чак учителите ме освобождаваха от тези домашни, защото пишех няколко и нямаха време да ги прочетат, така и сега при вас-намерила трибуна-не може да ми се вземе думата........

# 72
Първо искам да кажа на Хриси, че се радвам много, че я виждам сред нас.

Второ искам искренно да благодаря на Мерипопинс и Мираета (свалям ти шапка) и на всички други осиновени деца, които споделят техния опит с всички нас.

Не мога да си позволя да ти дал съвет, защото не съм осиновен, а и детето ми още не говори така, че не съм получавал подобни въпроси:)

Въпросите на Хриси и най - вече отговорите на тях ме накараха да осъзная нещо, което усещах подсъзнателно. Нещо, което сме чували тук. Нещо, което сме чели. Наскоро обсъждахме Първичната рана. И въпреки всичко явно рационалното в мен е успявало да надделее.

Незнам дали на вас ви направи впечатление, но отговорите на въпросите на Хриси от осиновени и осиновители са много различни. Прекалено различни. Коренно различни.

Истината е, че никой от нас не познава Хриси.

Но лошото е, че само осиновени познават добре нейния свят и нейните проблеми.

Това не ви ли ПРИТЕСНЯВА?

Защото мен ме притеснява. И то много.

Осъзнах нещо много важно. Светът на осиновеното дете няма почти нищо общо с рационалния, логическия и подредения свят, който почти всички осиновители познават. И използват за си обяснят всичко, което им се изпречва на пътя.

Осъзнах още нещо много важно (бря, бря колко важна за мен вечер:)) - много от травмите са настъпили в ранна детска възраст и единствения начин да ги разберем и да помогнем успешно е да се върнем на тази детска възраст, да станем пак деца, своенравни, уплашени, егоистични, плачещи...

А не е тайна, че осиновителите са в по напреднала възраст и това си напълно обяснимо след дългите години прекарани в гоненето на Михаля.

Така, че тази доста голяма възрастова разлика определено не помага. Даже пречи. Изключително малко са възрастните хора, които с лекота стават деца (ПАЗЕТЕ децата в СЕБЕ си).

Така, че явно вече ще трябва да спра да се опитвам да обяснявам рационално всяко нещо.

Боби (нашият син) заспа много трудно тазьи вечер. И след това се събуди въртейки се и с крясък. И не можеш да го успокоиш. Блъска те и не дава да го докоснеш. Предполагам, че всички познавате добре тази случка.

Нормално е рационалното да излезе на преден план и да се запитате дали не е болно, дали не го боли нещо, дали храната е била лошо или много, да не се е наранил и ако имате късмет и говори да ви насочи.

Но някой от вас в такъв момент запитвал ли се е дали не му е много мъчно за майка му? Или за братята му? Или за баща му? Или?

Осъзнавате ли колко е далеч този свят от онзи, който се опитваме да създаваме и който всъщност познаваме - обясним, прост, логичен?

Заспа.


Явно трябва още доста да се променяме.

Мили родители бъдете ДЕЦА, бъдете много интуитивни и се вслушвайте в осиновените деца, които пишат тук.

Дано успеем да опознаем по - добре този свят.

# 73
  • Мнения: 1 249
Ако се случепе филм с такава тематика бях дресирана да скачам и да изклщчвам ТВ-то с бурни декларации, че няма никакво значение кой те е родил и че съм до гроб благодарна на тях.

Това изречение на Miraetta е на 100% изразяващо битието и житието в домът ми.Абсолютно същото се случваше,с разликата, че филма се гледаше до край, като през цялото време трябваше да плача и да заливам с възхищение осиновителите от филма, след което идваше ред на дългото рецитиране че важен е този, който те е отгледал, но за жалост осиновените деца са неблагодарни, гена им е лош, затова са изоставени от собствените си родители и не ценят доброто на осиновителите, на които трябва да са верни и благодарни до гроб и т.н. беше нещо ужасно, унизително, но за да епо-кратка драмата и да не прерасне в як пердах върху безчувствената ми персона, то циврех и изливах желаната тирада и получавах едно "браво" и "марш в леглото".Ех, как да не изпитвам носталгия по отминалото детство?
Не зная как е при теб положението Хриси, но ако е такова, по-добре не обелвай и дума, че лошо ти се пише.Ако обаче хората са свестни и имат правилно възприятие за любовта, всеотдайността и т.н. говори с тях, те сигурно също страдат и са притеснени да не те изгубят.
Разкажи нещо повече и питай каквото искаш да знаеш.

За Мерипопинс:

Сега плача и чета. слава Богу, че големите деца отидоха на училище.

Благодарна съм, че има и друг като мен, защото всеки ден се питах какво на мен не ми е наред, че така живях и продължавам да живея.

Не вярвах, че има и други като мен, все себе си упреквах и макар че и аз съм многодетна майка като Мерипопинс и миг не съм се почуствала горда или поне достойна жена.


Манипулациите бяха и са префинени и перфидни и са ужасно болезнени.

Питащата тъжна е доста малка и дано нашата искреност не и дойде в повече.

Ако родителите и са като нашите, по-благоразумно е да мълчи.

За жалост добрите и професионални психотерапевти не се срещат често, а да отбереш добронамерен  е голям късмет, но момичето е малко и може да няма и пари за това.

 Ако и  тръснат и вината и тежки манипулации, че пита, положението ще стане по-тежко.

Тя е малка и няма да понесе товара.

Моят товар ми изяде години от живота... нека това момиче не повтаря нашите грешки.


Момиче, успокий се, спазвай някакъв режим, не излизай "от релсите" на деня, не прибързвай, опитай да се успокоиш, разкажи, ако искаш на бележки, как реагираха у дома.

Запази най-добрите възможни отношения с родителите си, но не плащай с душата си.

Не споделяй излишно с непознати и недоказали себе си "приятели "  на вашето семейство.

Съжалявам, че си загубила детството, мал шанс да си от нашия отбор.

Имам деца на твоите години и мога само да си представям колко ти е тежко.

Не е невъзможно да намалиш болката и да контролираш страха, не си сама.

Гарантирам ти, че ще имаш и по-ведри дни.

# 74
  • Мнения: 1 249
Хм.........не ми е работата ама тая тема ме хвърли така да се каже в тъч.
Познавам и оситовени и оситовители и вс. са си нормални хора , такива невероятни битиета нямат. Ама много започвам да си мисля ,като чета тука някои изказвания ,че някой и друг студент по психология ,а не дай си боже и завършващ си прави проучванията по форумите.
Факт е ,на др. места се е случвало и по някога докато ги хванем...........бая време минава.
На момичето ще кажа следното :Написала си ,че майка ти е потвърдила това"i re6ih da  popitam maika mi i sa sujalenie tq potvyrdi.".........е какво се случи като потвърди ,защо за съжеление ,с какво е тя по различна от БМ ,която някъде в съзнанието ти е издигната на пеидистал ......това е жената ,която те е отгледала ,тази  жена е осиновителка до влизането на решението за осиновяване в сила ,оттам натам ти е майка . С какво заслужава тая майка нападките на личност като мерипопинс и някои други ?

Донче,

И някои други сме с дипломи по право..., а и с още .......

С влизане решението в сила за теб нещата приключват и завесата пада... и следват аплодисменти.

Тук присъствашите с две ръце гласуваме това да е хепи енда, ама животът е над нас..

Ако не могнеш да помогнеш - не вреди !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Това не са ти друг тип форуми, в които лесно игнорираш този и онзи, тук са майки и деца и най-парещата болка.


Аз за Евгения Раденкова и нейните кънки и стил на пързаляне не се изказвам - на лед едва съм се задържала и то преди 20 год.,
а ти  ?

Общи условия

Активация на акаунт