за медът

  • 2 102
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 619
Знам, че е полезен, но рядко се сещам за него.
Между другото, медът си губи много от качествата, когато се загрее над 30-40 градуса.
Добре е да се взема сутрин на гладно /по една лъжица/. Ама аз и това не правя.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Само такова сладко за сега ядем вкъщи........много го обичаме всички

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
В чая го слагам. Като захлади, изпивам бая чай - значи едно 3-4 ч.л. на ден ям поне, може и до 6-7 да стигна. Предпочитам го пред захарта в чая.

Медът сам по себе си е алерген заради цветния прашец, но то важи ако си примерно като мен със сенна хрема (която се активизира от полен - т.е. цветен прашец). Но на мен от мед не ми се активизира хремата, не е чак толкова алерген медът (освен ако си бебе под годинка, което ти не си).

По-голям алерген би бил цветният прашец, който се продава за укрепване на имунната система (смесва се с мед до разтваряне и се консумира по 1-2 ч.л. на ден за целта).

Обичам умерено мед, не ям по много. През топлите сезони практически не консумирам.

# 18
  • София
  • Мнения: 35 957
Много обичам и много ям мед, но все по-трудно си намирам хубав мед.
Моят дядо беше пчелар и съм добре запозната с вкуса на меда /в нашият род аз съм спеца по меда  Wink/ има ли примес или ако е преработен от захарен сироп /или тем подобни въглехидрати/ а не е събиран от пчелите - веднага го разпознавам.А и не от всяка билка меда е хубав - например този от слънчоглед, който масово се произвежда напоследък - не го харесвам.
Много обичам билков/смес/ и от акация.
Като малка съм яла по 1/2 кг. на ден. А когато се вадеше меда - неможех да му хвана количеството.
Меда от магазина няма нищо общо с натуралният мед.

# 19
  • Мнения: 686
Хапвам мед, но не го купувам от магазина!
Меда от магазина няма нищо общо с натуралният мед.

denis_d е абсолютно права!
Иначе медът също може да предизвика алергии, затова не трябва да се прекалява с него![/color]

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Много се радвам, че има толкова почитатели на меда.

Противно на някои мисли, оказва се, че в България се консумира 10 пъти по-малко мед на глава от населението сравнено с Германия например.
Трябва да се популяризират и другите пчелни продукти - млечице, прашец, клей - чудеса вършат, ако се използват правилно.

От личен опит да ви кажа например за един прополисов лосион за коса - безумно еветин и страшно ефективен, няма нищо общо с парфюмираните козметики с неясен произход.
Използвам и един спрей за гърло - антисептичен, пак с прополис, няма грешка...и още много неща има, които само ако придобият малко по-търговски вид и се рекламират достатъчно, ще са полезни за много хора. Peace

# 21
  • Мнения: 239
и ние си употребяваме по 1 буркан на седмица

# 22
  • Мнения: 1 384
Баба ми и дядо ми са пчелари и мед колкото щеш при нас, но аз не го обичам Sick
Употрбявам го само в чай като съм болна и когато съм на диета с ябълки  Joy

# 23
  • Мнения: 527
свекарми е п4елар и мед колкото щтеш .но само в чая и то рядко  Thinking

# 24
  • Мнения: 1 986
  Много обичам мед,но домашен Peace-няма нищо общо с купешкия Naughty
  Обикновено си го слагам в чая PeaceНа палачинки-също Wink

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
От личен опит да ви кажа например за един прополисов лосион за коса - безумно еветин и страшно ефективен, няма нищо общо с парфюмираните козметики с неясен произход.

Ами кажи ни де Grinning

# 26
  • Мнения: 96
Махарет, аз хапвам мед, всеки ден по 1с.л. сутрин на гладно. Меда е страхотен прир. дар
Аз давам на сина си, когато порасне малката ще и давам и на нея. Страшно съм доволна, от както давам мед синът ми не е боледувал!

# 27
  • Мнения: 15 619
Пропуснах да споделя, че всяка сутрин пия по 15 капки прополисов разтвор, разтворени във вода, на гладно. Това го правя есенно-зимния период. Подсилвам се.
Влияе много добре на стомаха.

# 28
  • Мнения: 3 537
Да, ям мед Wink Когато ми се прияде нещо сладко,хапвам няколко лъжици мед и готово,поне не се дебелее от него Mr. GreenПредпочитам леко захаросан мед.И да - този който е в магазина няма нищо общо с домашния,в купешкия слагат глюкоза,разни други неща,абе имитация...
Това за сутрин на гладно не го знаех,ще почна да хапвам и аз Grinning

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
От личен опит да ви кажа например за един прополисов лосион за коса - безумно еветин и страшно ефективен, няма нищо общо с парфюмираните козметики с неясен произход.

Ами кажи ни де Grinning

Ами да ви кажа (само да не ме обвини някой в реклама - нямам нищо общо с производството и разпространението)

И двата продукта са на Хигитест - има и още от тях, които ползвам - масажно мляко, лосион за тяло, маска за лице, вазелин за устни и мн. други - всички на основа на пчелни продукти.

Общи условия

Активация на акаунт