Раждане в МБАЛ ВИТА - тема 9

  • 52 976
  • 1 036
  •   1
Отговори
# 390
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
А бе то и аз не съм носила нищо, но не е там въпросът.
При положение, че при приема от общата регистратура ни изпратиха с таткото горе на регистратурата на родилното, защо да не може на изписването да ни вземе пак от там? Защо акушерка трябва да сваля бебето, а не таткото?
Да не споменавам, че акушерката ми държеше бебето и реши да се качим в пълен асансьор, за да не губим време! Разбирам, че е на работа и бърза, но ако бяхме с таткото щяхме да изчакаме празен асансьор или да тръгнем по стълбите. Аз не бих се качила с новородено в толкова тясно и затворено пространство натъпкано с хора. Но нямах избор.

И да, и при нас беше пълно с хора долу на общата регистратура докато чакахме да платим. Много необмислено. Плащането е редно да може да се извършва и на регистратурата на родилното, а не да се бутаме сред тълпата.

# 391
  • Мнения: X
Чак толкова трагично не е. Багажа се сваля от акушерките, а бебето от сестрата, т.е. нищо не носите. На излизане сте в общото фоайе, но оттам преминавате за секунди, както ще преминавате всеки ден в асандьора на блока си и на още много места. Заплащането таткото го беше оправил, докато чакаше да облекат бебето в неонатология и да ни свалят и директно си тръгнахме. Епикризите и болничния лист се получават след няколко дни, така че няма какво да чакате във фоайето.

# 392
  • Мнения: 784
На мен това, че не се допускат роднини е приемливо. Родих малко преди пандемията, но беше грипна епидемия и никой не се съобразяваше с часовете за свиждане-бащи, баби, роднини и се разхождаха навсякъде, което за мен не е ок. Тогава бяха обявени часове от 5 до 7, но от сутрин до вечер все някой влизаше. Все едно като е частна болница, то трябва да е без правила? За мен нямаше да е проблем и да не ме посещава никой. Все пак за 4-5 дни няма да свърши света.
Ако все пак за някой това е водещо, май в други болници разрешиха свиждането.

# 393
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 354
На мен ми предстои да раждам във Вита и съм напъълно ОК с недопускането на роднини. Очаквам да съм доста изтощена и изнервена след раждането и само ми трябват роднини да ми се мотат. Бащата също е ок да си види детето на изписването, за него водещо е да сме добре и здрави, останалото е суета.

# 394
  • Мнения: 921
За свижданията с родини съм съгласна. То става като хан….като дойдат всички.
Но тъй като и на мен ми предстои раждане във Вита, бих искала таткото да може да дойде да ни види поне веднъж.
Вижда ми се най-нормалното нещо бащите да могат да видят децата си в първите  часове. Всяко детенце има по един татко..не би следвало да става лудница. Разсъжавам си, че еднократно посещение преди изписването няма да наруши реда в болницата.
Може би обаче така е по-лесно за персонала и още дълго няма да бъдат разрешени свижданията.

Последна редакция: нд, 22 май 2022, 21:34 от NI_CI

# 395
  • Мнения: 1 396
Моята докторка директно ми каза, че им е харесало така и вече не става въпрос за Ковид и някакви мерки, а явно ще си остане това да не се допускат свиждания.
Аз бях в самостоятелна стая и за три дни излязох от стаята два пъти, за да си взема вода и веднъж за нещо като курс как се къпят бебетата, така че изобщо не ме интересуваше дали има посетители или не. При нас беше страшна истерия, защото имаме 6 годишна кака, която искаше да види бебето, но такива бяха правилата. Това с предаването на багаж през регустратурата също е досадно, но е някакво решение. За стаите, които гледат към паркинга може да се отвори прозорецът и така да се видите с близките. Доста хора го правеха.

Последна редакция: нд, 22 май 2022, 20:21 от Bubolita88

# 396
  • София
  • Мнения: 241
За свижданията с родини съм съгласна. То става като хан….като дойдат всички.
Но тъй като и на мен ми предстои раждане във Вита, бих искала таткото да може да дойде да ни види поне веднъж.
Вижда ми се най-нормалното нещо бащите да могат да видят децата си в първите  часове. Всяко детенце има по един татко..не би следвало да става лудница. Разсъжавам си, че еднократно посещение преди изписването няма да наруши реда в болницата.
Може би обаче така е по-лесно за персонала и още дълго няма да бъдат разрешени свижданията.

Съгласна съм, във всяка друга държава е много често даже и напълно нормализирано бащите да присъстват по време на самото раждане. Не всички дават да спят татковците в същата стая (въпреки че често и това го има), но естествено че ги допускат да видят собствените се деца. Едно е да искам да викна цялата рода и всички приятелки и съвсем друго да позволят на бащата да бъде заедно с майката в такъв момент. Особено ако заплащам за частна болница и самостоятелна стая..

# 397
  • Мнения: 32
За свижданията с родини съм съгласна. То става като хан….като дойдат всички.
Но тъй като и на мен ми предстои раждане във Вита, бих искала таткото да може да дойде да ни види поне веднъж.
Вижда ми се най-нормалното нещо бащите да могат да видят децата си в първите  часове. Всяко детенце има по един татко..не би следвало да става лудница. Разсъжавам си, че еднократно посещение преди изписването няма да наруши реда в болницата.
Може би обаче така е по-лесно за персонала и още дълго няма да бъдат разрешени свижданията.

В момента до 3-4ч след раждането, след като оправят бебетата, бащите могат да ги видят. Пуснаха ММ в 21ч в неделя да види малкия, след като родих в 18ч.

# 398
  • Мнения: 17
Потвърждавам, че в момента таткото може да дойде за малко и да види бебето. Не се изисква тест.
Като негатив е вярно, че има недостиг на персонал, а има доста родилки, в момента даже няма самостоятелни стаи...Към персонала засега нямам забележки, дори "страшната" Бойка се случи на раждането ми, а и после се държеше   напълно любезно Wink

# 399
  • Мнения: X
Хаха да, Бойка ме беше приела и мен в спешното и си беше абсолютно нормална, не знам защо така лошо име й е тръгнало Simple Smile

# 400
  • Мнения: X
Момичета, виждам страшна дискусия се е развила за свижданията. Имам прясна информация от онзи ден. Близка приятелка, която насочих към Вита, роди. Каза, че отделението е било пълно. Имало е САМО 2 свободни легла (по 1 свободно в 2 двойни стаи). Никаква свободна ВИП стая. Да си призная, на такава лудница, само точещи се близки липсват. По-нагоре съм писала, че ражданията ми бяха преди пандемията и беше като разграден двор. Имаше регламентирано свиждане от 17 до 19, но по цял ден (не преувеличавам, наистина близките започваха да прииждат от 8 сутринта, та до 20)... Дори един път персоналът си позволи да изкоментира пред мен, че просто не могат да се справят и да върнат някой, който е дошъл с думите, че е на работа, че не може в друго време, че носи нещо спешно. Когато има правила, трябва да се спазват. Като не се спазват, няма да има свиждания. Евала, дано не ги възстановят, че аман от тарикати. Третият път, когато раждах, избрах двойна стая. Мъжът на жената до мен, беше адски нахален и несъобразителен, и по 3 пъти го подканяха да си ходи, защото наближаваше 20 часа и затварят централния вход . Ами, не ми беше приятно да виси като сопол по цял ден, притесняваше ме.
За мен това, което е в момента, е оптимален вариант. Таткото вижда бебето веднъж след раждането. Онзи ден са допуснали и първото и дете на 6г., та драма не е имало. По принцип татковци до горе не пускат при самото приемане. Това, че някой се е качил в суматохата, не значи, че разрешават, но както казах, тарикати и такива, които ще се смотат и ще цъфнат горе, винаги ще има. Точно тези след това не биха спазвали и правилата за свиждания.

Последна редакция: пн, 23 май 2022, 11:16 от Анонимен

# 401
  • Мнения: 4
Момичета, на мен също ми предстои раждане във Вита, в 33 седмица съм. Притеснява ме, че масово в болницата се ражда секцио, а аз не желая такова, освен ако не е крайно наложително. Родих първото си дете за 4 часа, сега не очаквам да е по-трудно и сложно. Следя се при др Илиева, която обожавам. За сега не е казала нищо за секцио. Преди месец я попитах за раждане, но отговора й беше, че трябва да стигнем 36 г.с., пък тогава ще говорим пак.
Та: моля Ви да споделите опита си при раждане при др Илиева?

# 402
  • Мнения: 771
С най- добри чувства казвам, че е права жената. Не съм се следила при нея, но при мен детето се обърна надолу (когато се очакваше като г.с) и се надявах на нормално раждане (2-ро), но за всеобща изненада по никое време се извъртя седалищно.. изчакаха я , може би с надежда, че ще се обърне. Но , уви, не стана. Четири дни преди термин отидах на преглед, но ме подхванаха и регулярни контракции, та се наложи спешно секцио (възможно най-“кривото” положение седалищно) и добре, че го направихме.

Пожелавам Ви леко раждане 🍀

ПП: Към днешна дата се шегувам, че съм опитала и от двете 😅 Но и отнесах мн инжекции, заради тромбофилията и като цяло в главата ми се въртеше една мисъл- само исках всичко  да стигне до успешен финал

# 403
  • Мнения: 921
Diyona, и аз се следя при нея, в 30та седмица съм. Не сме обсъждали темата за раждане все още, но по коментари на други майки оставам с впечатление, че тя е привърженик на естественото раждане.
Живот и здраве всичко да е наред и да няма причина за секцио, надявам се да родя нормално при нея.

# 404
  • Мнения: 204
Това, че масово в болницата се ражда секцио е невярно твърдение. Ако прочете темите във форума ще видите, че към секцио се е прибягвало само, когато е наложително в споделените истории.
Момичета, на мен също ми предстои раждане във Вита, в 33 седмица съм. Притеснява ме, че масово в болницата се ражда секцио, а аз не желая такова, освен ако не е крайно наложително. Родих първото си дете за 4 часа, сега не очаквам да е по-трудно и сложно. Следя се при др Илиева, която обожавам. За сега не е казала нищо за секцио. Преди месец я попитах за раждане, но отговора й беше, че трябва да стигнем 36 г.с., пък тогава ще говорим пак.
Та: моля Ви да споделите опита си при раждане при др Илиева?

Общи условия

Активация на акаунт