Какво мога да сготвя с карфиол?

  • 10 105
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 068
А панировката с галета ли я правите или с брашно?

# 16
  • ново
  • Мнения: 5 964
А панировката с галета ли я правите или с брашно?

Правила съм и с галета, и с готова паста. С готовата паста ми е най-лесно и става по-бързо. Обаче предварително сварявам карфиола, накъсан на "розички" в подсолена вода, отцеждам и тогава панирам.
Как обяснявам само Embarassed

# 17
  • Мнения: 6 315
Последният път аз го сварих да поомекне (накъсна на дребни розички), наредих ги после в тавата и залях с прясно мляко, яйца и сирене. Като се поопече настъргах отгоре и кашкавал и стана много вкусно.

# 18
  • Мнения: 3 394
Много мразя готвен карфиол......яжте го на салата, суров

яде ли се въобще, май няма кой знае какъв вкус например като морковите???

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много мразя готвен карфиол......яжте го на салата, суров

яде ли се въобще, май няма кой знае какъв вкус например като морковите???

Аз така го ям и ми харесва...и морковите ми харесват...усещам им вкуса  и на двете

# 20
  • Мнения: 50
И аз предпочитам суров карфиол. Най-вкусен става с някакъв сметанов сос, например заквасена сметана + малко майонеза + шарена сол и черен пирер. Само със сол, оцет и олио също става много добре. Може и малко копър.

# 21
  • Мнения: 1 263
Ами аз си бях измислила една карфиолена мусака преди време, но е много калорична и затова отдавна не съм я правила.
Беше нещо такова:
Карфиола се сварява. Сваряват се и  макарони. Макароните се оцеждат и в тавичка се нареждат - ред макарони - ред карфиол (нарязан на филиики или накъсан на розички),  а между тези редове - сирене, кашкавал  и топено сирене... И така...получава се нещо като мусака... Не си спомням много точно дали предварително не разтопявах на котлона топеното сирене в чаша прясно мляко Thinking... Аз слагах и горчица и черен пипер... и изобщо  удрям го на импровизации ... Става доста добре обаче Rolling Eyes

лелее  ooooh! не мислех, че някога ще пиша в този форум

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 22:58 от eremita

# 22
Тази вечер това готвих.  Hug  Направих го паниран. Стана невероятен. Първо го разчуваш на "китки", а после за 5 мин го пускаш във вряща подсолена ода. Охлаждаш хо и след това в яйце, а после в галета и пържиш. сервира се поръсен отгоре с копър и малко чесън на прах, а до него слагаш лъжица кисело мляко-подсолено и с малко чесън, маёнеза едн лъжичка, до киселото мляко, една лъжичка горчиза и една лъжичка кетчуп-ова са ти сосовете за карфиола. Ако и да не ти се вярва - супер е!

Общи условия

Активация на акаунт