ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 3

  • 34 908
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 677
Според нашите правила се карантинират всички, които са имали над 15 минути контакт със заразен в последните 48 часа, считано от положителния тест. Така че, на тестовете в понеделник няма да има проблеми (освен за семейството), но на тест в четвъртък - дори и преди училище - отново целият клас остава в къщи. Това все пак не е проблемът за мен.
Проблемът е, че анкетата е тъпа и не се извинявам за определението.
При мен, голямото дете имаше задача от класната да поиска декларация, с която да приемем или откажем интервенцията:
няма инфо кой и къде ще тества (има осем теста одобрени от МОН);
няма инфо на какъв интервал от време ще се тества;
докога;
какъв докумет ще се издава след проведения тест;
ще се тестват ли ваксинираните;

За идеята, че всички са виновни до доказване на противното, не искам да коментирам. Освен това медицинското състояние е малко или много пердмет на тайна между лекар и пациент. Не приемам това афиширане и развяване на тестове, диагнози и медиен ковид.
Бих се съгласила на слюнчен тест при ясно разписани отговори на горните въпроси, но хей така по принцип някой нещо да ме пита - ми да си изясни какво точно ме пита...
Преди много време ми зададоха въпрос за друга длъжност така "Ако ти предложим да заемеш еди коя си длъжност ти би ли се съгласила", на което отговорих "Ако ми предложите, ще разберете!"

п.п. Върнах билетите за театър. Хич няма да ги мисля. Последните две постановки бяха отменени от театъра, сега аз ги отменям.
За ходенето на работа - все ще се реши нещо. Ноември ни е фул, вкл. събота и неделя... освен ако ректорът не е решил сам да работи, друг вариант не виждам... а и фактите при нас са утежняващи обстоятелства, но не в полза на принудително ваксиниране.
Днес попитах, ако отида да се ваксинирам с "любезно организирания безплатен транспорт до ВМА" ще трябва ли да подпиша информирано съгласие - да... ами тогава - НЕ!
в началото на септември уж погрешка разпоредили ваксинация на персонала на стола, после наказаха прекия им началник, че си бил превишил правата, защото им предал грешно указанията... т.е. някои хора са винаги сухи от водата...

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 14:33 от magi_sveta

# 76
  • София
  • Мнения: 14 875
За нас са обявили, че няма да има ведомствена "шатра", макар че от РЗИ сутринта ми обясниха друго - щом се изсиква сертификат за достъп ще има осигурени безплатни. При нас натискът е за ваксини... Ще видим. имам 63 дни отпуска, обмислям и неплатена...
Вашият ректор голям натегач ще излезе. Поне тестове във ВМА преди работа не може ли?

# 77
  • Мнения: 1 231
Моите са дистанционно от утре. Пише до 29.10. А дано само до тогава, но не ми се вярва. Не знам каква е драмата с тестването, честно. Ми в работата ни тестват редовно, не мисля, че е кой знае каква болка за умиране. На всичко съм съгласна, само да ходят на училище. Набора каза, че половината клас са плакали. Направо думи нямам. Осакатиха децата.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 168
Изчетох заповедта и съм в шок. По-безумно нещо не съм чела, включително и като юрист от професионална гледна точка го пиша.
Та стигайки до т. 20 - забраняват се басейни, спа и прочие ... освен ако ... прочие, се обаждам да си отменям резервацията за края на месеца в един спа хотел. И отреща ми се заявява, че те ще си работят - да хубаво казвам, но няма да мога да ползвам басейн и спа, аз за това ще дойда. Отсреща - работи всичко , госпожо. Нямам думи. Както и да е, отмених резервацията, прежалих капарото, защото не ми се бие път и на място да ми обяснят, че не може  или може при еди си какви условия (както ми се е случвало). За протокола - аз и детето сме ваксинирани, мъжът ми не, защото по медицински критерии не може.

Какви са точно критериите, че ваксинацията не е препоръчителна и как го доказваш в последствие?

# 79
  • Мнения: 456
desita, вероятно са с еднодозовата на Янсен и вече имат сертификат.
Ох, мойто за първи път ми казва че му се ходи на училище и не иска ДО.
Досега като че ли нямаше търпение да минат онлайн... Тю много ми е жал. На какво ги подлагаме...

# 80
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
а някой, който не е съгласен с тестването всяка седмица може ли да каже защо? и учителите и те.
това с травмирането не ми се вижда сериозно.

нали ако се разбере навреме приносителя ще бъде изолиран и карантиниран само той. няма да има безусловно ДО за всички.
ще има една идея  по-безопасна среда пак за всички и учители и ученици...



Проблемът у нас е, че хем сърби, хем боли. Хем не искат ваксини, не правят пср и не желаят на децата да им се бърка по носовете, хем настояват всички да си щъкат свободно и щастливо навсякъде, ако може и без маска. Иначе - да, ваксинираните са най-големите разносители на вируса.
Моят със сигурност няма да се зарадва да му ровят в носа, но ако това е начинът да бъде ПО, а не ДО, съм съгласна.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 902
Днес сутринта прочетох, че ако искаш да посетиш оптика, зоомагазин или център на мобилен оператор без зелен сертификат - може, дори и да е на територията на МОЛ. Не мога да намеря къде го четох, щях да пусна линк. Това е страшен парадокс.
Друго, което не разбирам, е защо преболедувалите с високи нива на антитела, дори по-високи от тези на ваксинирани хора, са забутани в шеста глуха. И двата типа могат да се разболеят отново. И двата типа могат да заразяват. Но ваксинираните имат повече права от преболедувалите.
Всякакви подобни алогични действия и мерки пораждат съмнения.

Кали, оптиките сме "под крилото" на МЗ, демек вид медицински заведения. Зоомагазините, също се регулират от РЗИ... Виж, мобилните оператори и банките как са си уредили екстрите- не знам. И по принцип, за сегашните мерки важат за магазини с площ над 300м2, демек кварталните магазинчета ще са пощадени от тази наредба.
И аз се питам каква е разликата между изграден имунитет след боледуване и такъв след ваксиниране (без да задълбавам, че доста познати нямат никакви антитела след две дози), ама явно доста финикийци участват в процеса...
Относно тестването - нямам против (с точно и ясно разписване кой ще го прави, с какви тестове...), но имам, относно насилственото поставяне на ваксина.

# 82
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 366
маги_света, съгласна съм, че при така написани "указания" и аз може би нямаше да подпиша.
или поне щях да искам допълнителна информация, която няма как да получа от училище.

но сега има някави промени, иска ми се да мисля, че са към по-добро. и с малко натиск от страна на родителите може да се изискат:
- безплатни бързи тестове преди вход в училище (като за кръчмите)
- сроковете трябва да са разумни - всеки ден би било прекалено, но веднъж седмично ми се струва приемливо.
- зелен сертификат няма как да се издаде, но някакъв временен, от единия тест до другия, може би не е невъзможно да се дава.

наистина не знам. струва ми се, че при тази бясно влошаваща се ситуация трябваше да се тръгне в тази посока, не в затваряне на всички и всичко.


# 83
  • София
  • Мнения: 4 910
Кали, оптиките сме "под крилото" на МЗ, демек вид медицински заведения. Зоомагазините, също се регулират от РЗИ... Виж, мобилните оператори и банките как са си уредили екстрите- не знам.
Моливче, така е, знам. Друго визирах в поста си - парадоксално е, че в оптика не ти е забранено да влезнеш без сертификат, но в МОЛа ти е забранено. Как се предполага, че достъпваш до оптика, която е ВЪТРЕ в мола? Телепортация Rolling Eyes ?

Столичната РЗИ предлага: От 5 до 12 клас онлайн от утре
Значи чакаме заповедта на министъра и съобщенията в Школо.

# 84
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 366
защото децата от 5 до 12 клас са по-опасни от децата от 1 до 4 клас?
или те са в друга област, за която заболеваемостта е по-малка?
Sad Sad Sad

# 85
  • Мнения: 2 695
ваксинираните се пускат да обикалят свободно, защото се предполага, че няма да товарят болниците, а не защото са здрави. защото сега локдауни и мерки са именно заради препълнените болници. щото задължение на държавата е да осигури медицинска грижа, а при такъв наплив не може.

не знам докога ще я караме така. направо безумие ми се вижда това, ни ваксини да искаме, ни тестове. и впрочем, тестовете са именно, за да не заразяват други, а не че единият човек да не е болен.

социална отговорност се търси. ама няма и това е.

и добре, че махнаха това изискване за над 12 г. и стана над 18 г. за ваксините при деца за мен и за много държави е различна тема. повечето препоръчват за деца ваксини да се слагат само при хронично болни деца.

и е добре поне 1-4 клас да спестят малко ПО. първо, че им е по-тежко, дори и от на нашите. и второ, че родителите нямат готовност, милите.

и жалко, че не признават тестове за антитела. дано се усетят.

дъщеря ми е супер тъжна, че няма да ходи на училище. и аз заради нея също. яд ме е, че лятото не се изповаксинира народът, защото ако беше - сега нямаше да има такъв ръст и децата нямаше да ги спират от ПО. и всъщност освен ваксиниране, друг начин няма. то наистина няма. и наистина не разбирам как виждат живота занапред хората, които не се ваксинират. никога няма нашата (и не само) здравна система да може да поеме толкова болен народ.

малко психиращо ми се виждат редовни тестове в училище, но съм съгласна. не че някой ме е питал.

# 86
  • Мнения: 3 011
Добри, на въпроса ти отговорът е само заради това, че са по-малки и някой трябва да ги гледа не са онлайн. Парадоксално, но е заради това. Иначе нито са в  друга област, нито носят маски като хората. Пак, обаче, по-големите ученици го отнасят.

# 87
  • Перник
  • Мнения: 4 869
защото децата от 5 до 12 клас са по-опасни от децата от 1 до 4 клас?
или те са в друга област, за която заболеваемостта е по-малка?
Sad Sad Sad

Конкретно за София - Фандъкова иска за най-малките присъствено обучение до края на седмицата, т.е. още 2 дни, за да могат родителите да се организират. За мен е логично.

Но не е логично да не признават тестовете за антитела. Нали и идеята на ваксината е да ти създаде антитела?
И друго не разбирам - защо всички фармацевтични компании се втурнаха да създават ваксини, а не лекарство? Не ми отговаряйте - пазарът за лекарство е значително по-малък, а този за ваксини - на практика безкраен - втора, трета, десета игла...

# 88
  • София
  • Мнения: 2 677
Съотношението на новоткритите заразени ваксинирани към неваксинирани е 1:1,35 (за вчера), което в напълно ваксиниран вариант би означавало, че вчера вместо 4900 щяхме да имаме 3700 новооткрити болни. Би ми било интересно тогава натискът за трета игла ли ще е???

# 89
  • Мнения: 2 695
разликата е, че в общия вариант ваксинираните не влизат в болници. за трета игла не чувам натиск, дори и във връзка със сертификат.

Общи условия

Активация на акаунт