Образователен Говорилник - тема 19 (предизборна, ДО, Будители, Хелоуин, Ковид и др.)

  • 19 966
  • 756
  •   1
Отговори
# 135
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Ми най-добре не пишете нищо, а благодарете Богу, че ви се размина без жертви.

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Още не ни се е разминало. Цялата рода е болна и не леко.
Но си права, няма да пиша.
То като гледам представителите на 20% колко ковид теми изписаха, не знам ако почнат да пишат представителите на 80%...

# 137
  • софия
  • Мнения: 4 985
А тези, които сме против мерките и ваксините, къде да пишем? Ако си направим тема, дали няма да ни заключат достъпа до форума за този живот?

За една приятелка питам...
как къде?
тука е "говорилника", има си място "клюкарника", вероятно има и "циничника".

това защото е първото което ми хрумна и ми се стори оригинално. (оригиналнича бе, то друго не ми остава) На втори прочит, задължително ли е да пишете? На Контеса никой не и забрани да пише, ама тя се разсърди, че не сме на нейното мнение. Сещам се една приказка "сития  на гладния не вярва" Идеално описва цинизма на това да не ти мре народа, децата ти да ходят на училище и ти да отидеш да обясняваш на един пребит кон колко всъщност му е яко и да не се оплаква, защото бил свободен.
Бе хора имайте малко свян!
П.С  добре де, Ашли, ако можеше да не е болна родата, какво ще кажеш...

П.С 2 - колко трябва да ме ядосва глупоста на хората (не на Ашли и Контеса лично) за да започна и аз да пиша по Ковид теми. Лично за мен е много показателно, обичкновено си седя кротко и темата политика ми е табу. Същото си бях казала и с ковид-а. Е!

А добро утро!

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 08:14 от Амели

# 138
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Ашли, не знам кои са 20%, след като разговорите се въртят около хорското незнание и необразованост. Точно в тази тема няма да пробиеш.
Някои деца нямаха късмета на твоите и загубиха родители. Мерки и ваксини няма в доста части на света. Избор за близкото ви бъдеще има.

# 139
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Още не ни се е разминало. Цялата рода е болна и не леко.
Но си права, няма да пиша.
То като гледам представителите на 20% колко ковид теми изписаха, не знам ако почнат да пишат представителите на 80%...

Тези, които сте против мерки и ваксини,  какво предлагате вместо тях?

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Ок, извинявам се, че наруших спокойствието.
Приемете извинението, моля. Няма да пиша вече.

Mask

# 141
  • Мнения: 19 300
Е, това не го разбирам. Хем против мерките, хем против ваксините. Ами, аз не държа да пишеш. Нямам против някой да не иска да се ваксинира, но и да е против мерките, няма как да съм толерантна.

Лейка, сега се разрових за Германия и Франция. Там слагат само една доза на преболедували и получават сертификат. За УК явно е с две дози, защото не излиза нещо такова. Защо у нас не се практикува това?
https://solidarites-sante.gouv.fr/grands-dossiers/vaccin-covid-1 … ion-apres-covid19
https://www.zdf.de/nachrichten/panorama/corona-genesene-digitale … potheken-100.html
Скрит текст:
Conformément à l’avis de la Haute autorité de Santé du 11 février 2021, les personnes ayant déjà eu la Covid-19 peuvent se voir proposer l’administration d’une seule dose de vaccin. Ceci s’explique par le fait que les personnes ayant déjà été infectées conservent une mémoire immunitaire. Cette dose unique de vaccin joue ainsi un rôle de « rappel » après l’infection.

Apotheken stellen das Zertifikat jetzt auch denjenigen aus, die von einer Corona-Infektion genesen sind und eine Impfung erhalten haben. Da Genesene schon bei ihrer Infektion mit dem Virus in Kontakt gekommen sind, gelten sie nach einer Dosis als vollständig geimpft, unabhängig von der Art des Impfstoffs.
Превод с гугъл:
Скрит текст:
ФР:В съответствие със становището на Haute Autorité de Santé от 11 февруари 2021 г., на хората, които вече са имали Covid-19, може да бъде предложено прилагането на единична доза ваксина. Това е така, защото хората, които вече са били заразени, запазват имунната памет. По този начин тази единична доза ваксина действа като "бустер" след инфекция.
ДЕ:Сега аптеките издават сертификата и на излекувани от коронавирусна инфекция и са получили ваксинация. Тъй като реконвалесцентите са влезли в контакт с вируса, когато са били заразени, те се считат за напълно ваксинирани след една доза, независимо от вида на ваксината.

# 142
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Нямам идея, Дъждец.
Според мен и две са ок, с дълъг период между тях.

# 143
  • София
  • Мнения: 7 277
Аз пък с питане към Ашли  - "Защо мислиш, че Ковид ще изчезне без ваксина?" или "Не ти е проблем Ковид да остане?". Просто ми е любопитна тази обосновка, за да разбера мисленето на масата хора, към която не принадлежа. Не се заяждам - наистина ми е любопитно.

# 144
  • Мнения: 19 300
Лейка, аз точно заради това питам. Нали така или иначе ще се налагат бустери. Поне засега така изглежда.

Контеса, защо не опишеш какво точно въвеждат при вас и колко са заболелите/умрели? Не всеки му се занимава да се рови  за Канада.

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 08:40 от Дъждец

# 145
  • София
  • Мнения: 745
Тези, които сте против мерки и ваксини,  какво предлагате вместо тях?
Аз знам. Моя позната, която е твърдо против мерките и твърдо против ваксините, предлага да мислим позитивно и да си покачваме вибрациите.

# 146
  • Мнения: 5 898
Някъде прочетох нещо от сорта: "Антиваксърите отказват да бъдат опитни зайчета, но не осъзнават, че всъщност точно те са контролната група." Wink Аз съм ок с контролната група, стига тя да е в разумни за обществото ни граници. Толкова разумни, че да не застрашава останалите и "провежданото проучване на ваксини".

Smiley

# 147
  • софия
  • Мнения: 4 985
Аз мисля, че в огромната си част българина страда от идеята за неподатливост, героизъм, той чака да се появят онези истинските заключения след няколко години, след преминаването на бойното поле,  за които света ще ахне след време как грозно е бил манипулиран, и тогава, в този момент, българинът ще се изправи гордо и ще каже - видяхте ли? Аз като ви казвах! Ето вижте ме, не се поддадох и съм си добре! Вие всички сте глупави!

просто поведението му това ми говори. Иска все да е наопаки, геройски разкрил и издържал на грозната манипулация. Аме не, не се е поддал, той е умен. (е, освен ако не е поизчезнал рязко)

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 09:04 от Амели

# 148
  • София
  • Мнения: 6 677
Ашли, за мен е странно родата ви да е болна в момента, и то нелеко, а да си против мерки и ваксини. Повечето хора промениха мнението си след директен сблъсък.

Чудя се за друго - наистина много народ го е изкарал в БГ, повече, отколкото официално се знае. От близки знам, че в Австрия е възможно да ползваш изследването си за антитела за определен срок /сигурно точно определени изследвания/, като алтернатива на ЗС. Не за пътуване за други страни, а само вътрешно. Мисля, че има такава възможности в Германия /но не съм съвсем сигурна/. Защо не въведат това и в България?

Амели, много съм съгласна с последното ти мнение - и аз имам усещането за такова "геройство" и очакване да се каже след няколко години - аз казах ли ви!

# 149
  • София
  • Мнения: 16 197
Е как къде да пишат? В новата социална меежа на Тръмп - Truth. Имат си вече място.

В БГ си имат бол телевизии -⅞ , Алтернатива 1. Или Костя  Колейкин дето се развява.

Общи условия

Активация на акаунт