може ли юфка?

  • 4 005
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 803
За можене може (ако си дала глутен), но въпросът е защо? Thinking
А защо въпросът е "защо"? Какво й е на юфката. Аз редувам все още за закуска кус-кус, юфка, попара, мляко(кисело) с бисквити.
това исках и аз да питам  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 765
 ДъЩеря ми яде по4ти всякакъв вид паста : макарони, спагети, пастина и Юфка ... Запо4нах да и давам паста след 8 мият месец и проблеми нямаме .

# 17
  • Мнения: 4 399
За можене може (ако си дала глутен), но въпросът е защо? Thinking
А защо въпросът е "защо"? Какво й е на юфката. Аз редувам все още за закуска кус-кус, юфка, попара, мляко(кисело) с бисквити.
това исках и аз да питам  Rolling Eyes

юфката е тестена, силно въглехидратна храна, която не носи нищо на едно 7-8 месечно бебе. (Същото важи и за кус-кус, бисквитки, и в голяма степен попарата). А ако прибавяте и захар, става още по-ненужна, да не кажа вредна. Аз за себе си не виждам причина да изместя естествената храна на бебето, а именно млякото за да му дам тесто под някаква форма. Разбирам да сложа няколко макорана в зеленчуковото пюре за нов вкус и разнообразие, но не мога да си представя да дам цяла порция юфка. Ако все пак се намери някой да ми даде поне един разумен аргумент защо трябва да се дава юфка, мога и да си променя мнението. Но когато питам 'защо' и отговорът е 'че какво и е на юфката, аз я давам', не се чувствам убедена по никакъв начин.

# 18
  • Мнения: 120
Вяра,за да запазя твоя тон(малко надменен) Laughingискам да ти кажа,че не виждам защо някой трябва да те убеждава в нещо,след като ти си решила за себе си Rolling Eyes!Всеки сам си решава какво е най-добро за детето му...аз лично давам сутрин и вечер АМ,а към 10часа - попара със сирене, кус кус, грис, бисквити с плод или плодово пюре.Ще пробвам и юфка, ей така за разнообразие,защото Марти обича разнообразието  и много бързо му омръзва дадена храна,ако я яде често.Аз също съм против захарта и не я добавям към храната на бебо Peace

# 19
  • Мнения: 120
А и още нещо-естествената храна за бебето е кърмата, а не АМ(ако даваш),така че не изместваш нищо Wink

# 20
  • Мнения: 4 399
Вяра,за да запазя твоя тон(малко надменен) Laughingискам да ти кажа,че не виждам защо някой трябва да те убеждава в нещо,след като ти си решила за себе си Rolling Eyes!Всеки сам си решава какво е най-добро за детето му...аз лично давам сутрин и вечер АМ,а към 10часа - попара със сирене, кус кус, грис, бисквити с плод или плодово пюре.Ще пробвам и юфка, ей така за разнообразие,защото Марти обича разнообразието  и много бързо му омръзва дадена храна,ако я яде често.Аз също съм против захарта и не я добавям към храната на бебо Peace

Не знам къде видя надменност, но както и да е. Съвсем чистосърдечно търся доводи в полза на юфката и другите изредени храни, защото виждам че повечето майки тук ги дават и чак започвам да се чудя дали пък не ощетявам детето с нещо важно. Освен това винаги съм отворена към чужди мнения и нямам нищо против да науча нещо ново. Колкото до разнообразието, струва ми се че има и по-полезни храни с които може да се постигне. Но както сама казваш, всеки си решава сам.  Peace

А и още нещо-естествената храна за бебето е кърмата, а не АМ(ако даваш),така че не изместваш нищо Wink

Виж, това вече ми звучи надменно и откровено заядливо, защото се надявам че не искаш да кажеш че юфката е по-близо до естествения начин за хранене на бебето от АМ.

# 21
  • Мнения: 7 803
ми то по твоята логика само плодове и зеленчуци трябва да се яде и мляко  Rolling Eyes аз също съм за разнообразието и гледам от всичко по малко да се яде  Hug

# 22
  • Мнения: 4 399
ми то по твоята логика само плодове и зеленчуци трябва да се яде и мляко  Rolling Eyes аз също съм за разнообразието и гледам от всичко по малко да се яде  Hug

Да, на тази възраст всичко от което имат нужда е плодове, зеленчуци, месо, пълнозърнени храни (каши) и мляко. Поне такова е моето мнение. Порция юфка (или каквото и да било тестено изделие) на ден не ми се струва много малко.

# 23
  • Мнения: 7 803
ама кой е казал, че всеки ден трябва да се дава тестено  Shocked

# 24
  • Мнения: 7 640

Да, на тази възраст всичко от което имат нужда е плодове, зеленчуци, месо, пълнозърнени храни (каши) и мляко. Поне такова е моето мнение. Порция юфка (или каквото и да било тестено изделие) на ден не ми се струва много малко.

според мен повечето каши не са пълнозърнени и дори и да са, каква е разликата, ако редуваш овесени ядки, грис, елда и пр.- то е все нишесте, или още по-обощено- брашно, което пък тръгва към тестото Laughing
Юфката може да си я правиш с плодове, както примерно аз никога не съм давала чисти изброените неща,  добавям АМ или сирене, т.е. млечното не се губи.
Всъщност, няма какво да коментираме, там където живеете, юфка има ли въобще?

# 25
  • Мнения: 4 399

Да, на тази възраст всичко от което имат нужда е плодове, зеленчуци, месо, пълнозърнени храни (каши) и мляко. Поне такова е моето мнение. Порция юфка (или каквото и да било тестено изделие) на ден не ми се струва много малко.

според мен повечето каши не са пълнозърнени и дори и да са, каква е разликата, ако редуваш овесени ядки, грис, елда и пр.- то е все нишесте, или още по-обощено- брашно, което пък тръгва към тестото Laughing
Юфката може да си я правиш с плодове, както примерно аз никога не съм давала чисти изброените неща,  добавям АМ или сирене, т.е. млечното не се губи.
Всъщност, няма какво да коментираме, там където живеете, юфка има ли въобще?

Е, не бих се съгласила че овесените ядки и бялото брашно са едно и също. Все пак в овесените ядки има и баластни вещества и запазени витамини, което не е случая с бялото брашно.
А юфка не ям и затова нямам представа има ли, но при желание сигурно може да се намери. Има макарони, те май не са много по-различни.  Wink

# 26
  • Мнения: 7 640
кои витамини визираш в овесените ядки по специално?

# 27
  • Мнения: 509
Може,разбира се.

# 28
  • Мнения: 4 399
кои витамини визираш в овесените ядки по специално?


Вит. В1, В6, Е

# 29
  • Мнения: 3 886
 ми  и аз кърмя и какво да не даваам юфка #Crazy newsm78 newsm78.Ха какви глупости само #Crazy SickЗахар и аз не слагам давам и повечко сиренце но АМ (кърмата)няма нищо общо с въвеждането на нови храни.Давам и когато си поиска  кърма но и много други неща :money:Jump Peace Peace Peace :hug:eвала

Общи условия

Активация на акаунт