Кога и как махнате нощното пиене на мляко?

  • 1 583
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 478
Нашата кукла пък си въведе нощно хранене и то по 2 пъти на вечер след 3-я месец. Няма отказване просто, вода и чай не оправят положението при нас.

# 16
  • у дома
  • Мнения: 965
Отказахме я на 6 м., като започнах постепенно да намялавам количеството на млякото - с по половин мерителна лъжичка на 2-3 дена, но стана за около месец. Накрая започнахме да и даваме по 60 гр. и една вечер просто не и дадох, пък тя не плака.  Party Така се излъгахме ние  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 3 787
До годинката сучеше по 5-6 пъти нощем TiredПосле минахме на адапте и започна да пие по 250 мл.към 4-5 часа.На година и 2 месеца отказа това мляко и пиеше само сутрин и вечер.
На година и 4 месеца отказа и сутрешното мляко и вече останахме само с вечерното.Всичките ги отказа сам.Не съм давала вода и не съм се мъчела да го отучвам.Всичко си дойде от детето и от неговите нужди Peace

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 404
Нашата кукла пък си въведе нощно хранене и то по 2 пъти на вечер след 3-я месец.
И при нас положението е подобно, само че от 9-тия месец. Преди това си спеше по цяла нощ, а сега пие мляко по 2 пъти. И аз се чудя как ще го спирам, но ще изчакам поне до годината, а и след това, преди да правя някакви опити.
От други подобни теми съм останала с впечатлението, че някои деца просто си пият мляко нощем и това е, щом искат значи имат нужда.

# 19
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
ще чакам сама да се откаже, не ми тежи много, но все пак се събуждам, сега е на 1г4м остана си с навика да яде нощем още от кърменето. приготвям шише с кисело мляко вечер, понякога го изпива цялото по нощите, понякога съвсем малко, но с вода не мога да я залъжа. децата са различни.

# 20
  • Мнения: 6 390
А защо не пробваш да й дадеш повече АМ в 22ч, и евентуално да не се събуди за следващото мляко  newsm78

Според мен не е добра идеята да й заместваш млякото със сок или вода, защото пак трябва да ставаш - нищо не се променя Rolling Eyes

# 21
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз не искам да замествам с друга течност а да я откажа от пиене през нощта, знам че е много вредно това. Преди заспиваше с 300 мл. сок разреден с вода, като сега го намалихме на 60 мл. и съм си поставила за цел да го махна въобще до няколко дни. Преди десетина дни пиеше продовите млека на МAY DAY, но сега е плясно мляка Млечко с едни разтворими плодови гранули. До преди няколко месеца трябваше да е заспала за да пие млякото, а сега си търси шишето още преди да си легне. Пробвах да и давам да дърпа и празно шише, но тогава става по-лошо, буди се през 15-20 мин. и иска да я взема при мен на спалнята.

# 22
  • Мнения: 4 621
Яна сама се отказа, откакто навърши 3 месеца.

# 23
  • Мнения: 327
Спряхме с нощното пиене на мляко още 2-рия месец. Оттогава в 22.00ч. му беше последното хранене с мляко и после чак сутринта. А като се будеше /на всеки 50-60 мин/ само вода и така до 10-ия месец/да доуточня че съм пробвала да му давам мляко да не би това често будене да е защото е гладен - отказва!!!/Не искаше мляко, само вода признава! И така откакто навърши 10 месеца спря да се буди през нощта, но ако се случи да се събуди - вода, а някой път само изплаква и нищо не му давам.

# 24
  • Мнения: 35 968
не сме още Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 197
Ние никога не сме имали нощно хранене. 2 дена след като се прибрахме от родилното я будех, за да и давам вода. След това реших, че е излишно и детенцето до ден днешен нито една нощ не се е събудило от глад, спи си до 9-10 сутринта. Все още пие мляко в 22.30. Като го махнем ще видим как ще е.

# 26
Вики първите 2 седмици след като се върнахме от болницата се будеше и ядеше в 4 ч.
Но тъй като всички казваха, че не трябвало да яде нощно време следващите 2 седмици се залъгвахме с вода и биберонката, докато накрая започна да се буди в 5, след това в 6 и в момента 7,30. Вечер си лягаме към 9,30.
 Simple Smile

# 27
  • Мнения: 316
Моята хубавица се опита да откаже и шестото хранене в 22.00ч (като заспи след петото), но мисля, че сме малки за 5 хранения дневно. Храня я докато спи и даже я оригвам докато си спи  Joy

# 28
  • Мнения: 1 615
Всички се изредихме да ти обясним как е било с нашите деца. Много ти помогнахме - няма що Wink
Eli_cz дава разумна идея: опитай с богата късна вечеря и ранна закуска. Едва ли ще стане от първия път, но всяко нещо с малко търпение става. Въоръжи се с такова и... успех!!!

# 29
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Още не сме го махнали. Кърмаче е, та ми е по-лесно. Когато е готов, тогава.

Общи условия

Активация на акаунт