Промяна на конституцията, защото Първанов е най-свестен?

  • 1 407
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 315
С риск да се откьсна малко от темата, искам да кажа, че от баща ми научих, че на тези избори 60% от бьлгарите не са гласували. Бьлгарите живеещи за постоянно в Турция са били масово организирани да гласуват и така са увеличили гласовете за Пьрванов. Както са трьгнали нещата, няма голяма разлика между това да гледаме една и сьща физиономия (добьр или лош) за 12 години и да се избира президент от хора, които нито са чували или виждали кандидата. 
Криси, ама те това го правят на всички избори. Така че би трябвало някоя организация да се обърне към Хага или Страсбург (и аз не знам) заради тия изборни измами. То стана направо традиция да се печелят избори с фантомни гласове.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Против съм. Още малко и наследниците на президента ще имат предимство при избирането  Laughing

Скромното ми мнение за държави като Франция и Русия, например, е, че хората там така са устроени - да считат държавата за баща, да разчитат на държавата в по-голяма степен. Може би, българите сме също такива, но ми се иска да вярвам, че не сме (може би въпрос на лично възприемане).

Дори и да не сме президентска република, един силен и опитен човек би оказал положително влияние на политиката на Бъллгария. За мен има неща, които са над писаните правомощия. Ако президентът е недвусмислено уважаван в истинския смисъл на думата, мнението му не може да се пренебрегва просто, защото "законът позволява върнатия закон ще си го гласуват пак". А Първанов, колкото и европеец и реформатор да се изкарва, у мен не поражда усещане за сила и стабилност.

# 17
  • Мнения: 6 167
Против съм. Още малко и наследниците на президента ще имат предимство при избирането  Laughing

Скромното ми мнение за държави като Франция и Русия, например, е, че хората там така са устроени - да считат държавата за баща, да разчитат на държавата в по-голяма степен. Може би, българите сме също такива, но ми се иска да вярвам, че не сме (може би въпрос на лично възприемане).



 Peace
точно това е един силен психологически аргумент, на който можем и ние да се поддадем  - в Русия имат същия проблем с Путин, който ще се окопае завинаги и сигурно накрая ще го посещаваме в мавзолей. Освен това теорията за 'силната ръка' - "На нас ни трябва силна ръка да ни оправи" е толквоа славянско, че няма накъде повече.

Съгласна съм и с правомощиятаи силата на личността - пример е Зорка Първанова, ( която познавам лично) и е невероятна. Незнам къде й пишат задълженията, но жената има доста силно влияние особено, когато се говори за нуждаещи се деца. Подкрепя кампани, печели доверие, освен това съдейства реално за реформи. Друга силна личност без правомощия беше/е Елена Костова, която също познавам добре и мога да кажа, че тя и екипа й са страхотни, вършеха добра работа, имаха добро влияние. ( моля, не ме разубеждавайте по темата Wink)

# 18
  • Мнения: 3 423
Бьлгарите живеещи за постоянно в Турция са били масово организирани да гласуват и така са увеличили гласовете за Пьрванов.

Ами като другите кандидати не са си направили
силен предизборен щаб, хак им е. Аз слушах
предизборни клипове, е, моля, за Първанов били
ангажирани професионалисти. Как няма да спечели
изборите. Пък другите потурковци колко им е силата.
Може би ако Бойко Борисов беше се пробвал, щеше
да е истински конкурент за Първанов. Иначе кой?

# 19
  • Мнения: 6 167
Бьлгарите живеещи за постоянно в Турция са били масово организирани да гласуват и така са увеличили гласовете за Пьрванов.

Ами като другите кандидати не са си направили
силен предизборен щаб, хак им е. Аз слушах
предизборни клипове, е, моля, за Първанов били
ангажирани професионалисти. Как няма да спечели
изборите. Пък другите потурковци колко им е силата.
Може би ако Бойко Борисов беше се пробвал, щеше
да е истински конкурент за Първанов. Иначе кой?

той лекинко направи сделка с боклука, ама го хързулнаха другарите  Crazy силна синя  кандидатура и дорба алтернатива беше меглена кунева,(макар и по-вляво), надежда михайлова, екатерина михайлова и.. защо ли все за жени се сещам newsm78

# 20
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
той лекинко направи сделка с боклука, ама го хързулнаха другарите  Crazy силна синя  кандидатура и дорба алтернатива беше меглена кунева,(макар и по-вляво), надежда михайлова, екатерина михайлова и.. защо ли все за жени се сещам newsm78
Всичко е сделка, мацки Tired, на мноУ по-високо ниво... така е в политиката
ама хайде, мълча си, че направо си подритвам трудовата книжка и ш'мА бият през пръстите Whistling

# 21
  • Мнения: 1 909
силна синя  кандидатура и дорба алтернатива беше меглена кунева,(макар и по-вляво), надежда михайлова, екатерина михайлова и.. защо ли все за жени се сещам newsm78

А защо не Петър Стоянов? Ама някъде прочетох, че сините толкова ги е било страх да не загубят, че нарочно не са подали по-силна кандидатура. Как да не го е яд човек на тях?

Във Франция мандатите са неограничени, но щом се сетиха все пак да понамалят годините, може да поразмислят и по този въпрос някой ден, но кой знае кога. Така са си свикнали със статуквото, че никак няма да се учудя, ако пак Ширак си изберат Crossing Arms

# 22
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
За Щатите сигурно знаете - два мандата и баста. Президентска република.
Ф. Д. Рузвелт е единственият президент, който е служил три.
Рузвелт и сега Седефчов.

Общи условия

Активация на акаунт