Лошо ли е да не си платиш за раждане

  • 3 225
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
Раждах в Шейново, с уговорка, за да не си изпусне конференцията-екскурзия до чужбина доктора каза ,че може бебето да го изроди 2 седмици по раничко ,за да вземе парите де, аз млада глупава пък и доктора казва!!! Не ми се разказва нататък, два простина стимулиране с ръка на матката, умрях от болка и ужас, благодаря на Бога ,че успях да устискам бебето и след разни декларации напуснах болницата ужасена. Дъщеря си родих 34 дена по късно, с бистри води и нормална плацента, вече без уговорка (човека си замина на конференция) и много по малко лоши спомени от първия ми опит да родя.

# 16
  • Мнения: 3 092
Раждах в Шейново без да си платя.
Имах 17 часови контракции .пет часа бяха през 5 минути и останалите през две. Shockedнямах разкритие , но ме проверяваха за такова , не мога да кажа че са ме зарязали да си стоя в стаята , не мога да кажа и че са ми държали ръката .Мисля че всичко мина горе - долу нормално.Аз не поисках да ми сложат упойка , но и те не ми предложиха.Не знаех на кой свят съм , за да си кажа.
Не е редно да искат пари от хората , в това съм убедена Naughty
Получих обаче такава уплаха и стрес от раждането и свързвам Шейново с такива отрицателни емоции , че за втория път ако има такъв може и да си помисля повече поне заради моралната подкрепа от някого в този дълъг и труден път.Не знам! Confused

# 17
  • София
  • Мнения: 726
Според мен това е въпрос на лично решение и съответно си носиш последиците от него.
Първия път не си платих - оставиха ме на да се мъча и аз и детето - 11 часа никакво разкритие, огромно бебе, сетиха се за мен когато бях на магарето и тоновете на Додо започнаха да се губят - два екипа се събраха да ме израждат - две акушерки ми скачаха на корема, защото не можеше да излезе. Три месеца не можах да се възстановя след раждането.
Раждането на детето ми вместо да е най-прекрасното преживяване в моя живот се оказа най-кошмарното.

Сега с второто съм решила да си платя - раждането ще ми излезе хиляда лева, но в крайна сметка пари се изкарват. Много по-важно за мен е здравето на детето ми и моето.
И искрено се надявам да имам хубав спомен от раждането.

# 18
  • София
  • Мнения: 978
На мен също ми предстои раждане скоро.
Това дали ще платиш или не си е изцяло твой избор и лично решение. Аз ще си платя на избрания от мен лекар, защото спокойствието ми и сигурността за детето ми нямат цена.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Не съм плащала нищо,родих секцио,и въпреки това получих качествено мед.обслужване,и се радвах на невероятно добро отношение на персонала.Живот и здраве пак ще родя там    newsm10

# 20
  • Мнения: 14
Честно да ви кажа и аз незнам какво мнение да изкажа  Confused .Първо аз преди почти 4 мес. раждах в Шейново, и смея да твърдя че съм много доволна.Не съм дала нито стотинка.Не съм имала уговорка с никой.То и отиването ми там беше доста инцидентно,постъпих в 21:00 h с 50% разкритие и в 23:55 h излезе моят малък Божи дар....но да се върна на темата.Мисля че не е нужно да плащаш на някой за добро отношение,в крайна сметка това им е работата.Но има и друга гледна точка.Моята зълва ражда също там 25 дена след мен и изобщо не беше доволна,след 30 часа мъки роди но със голям зор и без никаква помощ...и така.Ивсе пак каквото и да решиш аз бих ти препоръчала в Шейново д-р Мишел.Успех Wink

# 21
  • Мнения: 14 133
Според мен това е въпрос на лично решение и съответно си носиш последиците от него.

PeaceАз също бях готова да плащам. Имах лошо впечатление за част от персонала на местната Гинекология около много тежък за момент. Добре, че докторът, който  след това агажирах за раждането, и колегата му от доболничната помощ си свършиха професионално работата и , за да мога да се възстановя. Не исках някой безотговорен некадърник да провали накрая нещата след цялото треперене да се задържи бебето . Пък и щеше да хукне да води раждането през нощта, на празник... Не му се наложи, защото по медицински показания ме прибра малко преди термина да предизвиква. Но в противен случай щях да му платя след това- заради спокойствието, което ми подсигури по време на раждането и професионализма Peace

# 22
  • Мнения: 8 505
Доста мами казват, че е важно да си платиш, също така е важно да се уговориш и с анестезиолог и т.н.

Родих в Шейново.Не съм наемала екип,лекар или акушерка.Получих не по-малко внимание от жени,които си бяха платили.При положение,че няма индикации за рисково раждане,плащането ми се струва излишно.
За анестезиолога-не съм говорила с нея-сутринта,когато ме подготвяха за раждане,казах,че искам епидурална упойка.След раждането я платих лично на анестезиолога-само сумата за упойката.Вече май се плаща на касата,но не съм сигурна.

# 23
  • Мнения: 14
Само да кажа за плащането на ръка е все още така....в Шейново.

# 24
  • на село
  • Мнения: 1 028
 Не съм плащала и стотинка за раждането, но въпреки това съм много доволна от отношението на персонала на болницата.
Все си мисля че е без значение дали ще плащаш или не. До голяма степен раждането е въпрос на късмет. Да пази Господ да няма усложнение, че тогава не ми се мисли...
Освен това според мен не е гаранция че като си платиш ще получиш качествено обслужване. Имам доста познати и приятелки , които въпреки че са плащали не са доволни. Една моя приятелка дори за малко не я изпуснаха - просто доктора си "свършил" работата, заминал си и я оставил с кръвоизлив.

# 25
Аз също мисля да не плащам, то си е до лично предпочитание на родителите.Дано всичко да ти мине леко и безпроблемно.

# 26
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Преди почти година раждах в Шейново. Нямах предварителна уговорка с лекар, колебаех се като теб и в крайна сметка раждането беше при дежурните на смяна акушерки и лекари. Всички бяха внимателни, акушерката, която беше непрекъснато до мен се отнасяше много грижовно и напътствено. Раждането мина бързо и без проблеми. Може просто да съм случила на хора, но съм доволна. Никой не се е опитал да поиска пари или да се държи грубо. За това не мисля, че е лошо да не си платиш.
Леко раждане, независимо от това какво ще избереш!

# 27
  • Мнения: 1 986
  Не мисля,че като си платиш,ще получиш по-голямо внимание и грижи-разказите на някои момичета доказват това ThinkingЗависи от доктора според мен-то си е до човек....там,където аз ще раждам, не ми искат и 1 лв. за това,че избрания от мен лекар ще присъства на раждането-той беше безкрайно учуден,че изобщо повдигам въпроса,само каза "на мен това ми е работата"...Друг е въпроса,ако реша СЛЕД раждането,в знак на благодарност да му оставя някаква сума или подарък-това вече ще бъде мое решение Peace,а не условие,поставено ми от съответния лекар.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз не съм си плащала.Мислех да се уговарям,но родих почти месец по-рано и не остана време.Отношението към беше както и към останалите мами.

# 29
  • Мнения: 505
Много благодаря на всички за отговорите. Прочетох едно мнение, в което пишеше, че това да си платиш или не, е въпрос на лична отговорност. Звучи ми доста грозно да съм неотговорен родител...защото не искам да плащам нераглементирано...  ooooh! Благодаря на всички Ви, живот и здраве, ще пиша пак.

Общи условия

Активация на акаунт