Лошо ли е да не си платиш за раждане

  • 3 231
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 338
И аз си задавах този въпрос-може би няма майка, която да не си мисли как да постъпи. На мен ми се наложи да постъпя малко по-рано в болница в Пловдив и останах там до раждането-екипът който ме разраждаше беше този на смяна и останах изключително доволна. При изписването оставих почерпка. В Асеновград имах желанието да ме разражда доктора, при когото ходих на консултация, но именно поради неговата немърливост се наложи да си излежа 9-я месец в болница в Пловдив.

# 76
  • София
  • Мнения: 11 734
Аз си платих,но на касата на болницата,не под масата и не съжалявам!Но доколкото схващам авторката на темата не е убедена,че не трябва да плаща,а от друга страна иска да си спести тези пари.Аз бих ги платила,макар това да не е 100% гарнция,че всичко ще бъде ОК!
Факт е че има много случаи на родилки,които не са платили и стотинка и всичко е било наред и не са били притеснявани затова че не са платили,но има и още толкова случаи при които това е било проблем!Успех каквото и да решиш и леко раждане разбира се!

# 77
  • Мнения: 171
Много е лошо, ако раждаш в Бургас.  #2gunfire Отношението категорично НЕ Е същото, както ако раждаш с уговорка. Третират родилката като циганка, която ражда петнадесетото си дете. Бургаската болница е известна с най-корумпираните лекари в национален мащаб, много бих искала да има още много жени, които да не плащат за раждане, за да утъпчат пътеката и да се изравним с останалите градове като предполагаемо отношение към пациента, но от друга страна на никой свой враг не пожелавам унизителните преживявания, които бях принудена да изтърпя точно благодарение на факта, че реших да не плащам, защото бях дълбоко убедена, че лекар винаги би помогнал на пациент.

# 78
  • Мнения: 1 193
Голямото си дете родих в провинцията без да платя и стотинка. Реших, че и сега няма да платя за нещо което съм усигурена, ама какво отношение понесох просто не искам да се оплаквам. Отвратена съм от отношение лекар- пациент. Най- интересно стана като се оплаках на таткото а той пък звъннал тук таме и да не ви пиша какво обгрижване после от израждащия лекар и главната лекарка на детското. Всичко в България е толкова опорачено. А трябва да си спокойна и да чакаш големият момент, е как да се получи, като се въртиш в един омагьосан кръг.
Леко раждане и КЪСМЕТ  bouquet

# 79
  • Мнения: 711
I az dosta se 4udya kak da prozediram.Parite moga da gi dam,no vuprosut e ZA KAKVO? Tova e profesia,za koyato na lekarite im se pla6ta! Moje da ne sa im dostatu4ni zaplatite,no  vas i  mujete vi  da ne bi da vi zatrupvat s pari v kraya na meseca?Kakto kaza edna mama:dokato ima koi da dava,6te ima i koi da vzema! Mami,nie sme tezi,koito triabva da otu4im doktorite ot tozi reket! Minalata godina moia poznata otide da rajda s ugovorka.Pitali ya v Rodilnoto:Ima6 li ugovoren lekar? tya :Da.  I te  :Aha,dobre i ya zariazali. Dokato doide ''Ugovorenia'' ve4e bilo kusno,detenzeto po4ina i sega se sudiat i t.n.E,ne mislite li,4e 6te6e da e po-dobre ako niama6e ugovorka.Vuprosut e mnogo nabolial i mislia,4e dokato ne se namesi Durjavata i Ministerstvo na Zdraveopazvaneto s niakakvi nakazania za tezi Doktori,6te si prodaljava vse taka...

# 80
  • Мнения: 260
Раждах нормално в Шейново без уговорка. Не съм дала нито лев, но въпреки това не мога да се оплача нито от липса на внимание, нито от лошо отношение. Напротив, всички бяха много мили, а раждането протече гладко и бързо. В същото време моя братовчедка роди с уговорка и въпреки това, по вина на доктора, раждането беше изключително трудно и за майката и детенцето, слава богу и двете са добре сега.

Според мен ангажирането на доктор срещу някаква сума пари е оправдано, ако има някакъв специфичен здравословен проблем или ако по-някакви други причини държиш точно този доктор да те изражда.

# 81
  • София
  • Мнения: 44 200
Аз не съм плащала. Понеже не исках да плащам на д-р поради разни причини много четох и прецених, че най-добрият вариант в този случай е тина киркова. останах мн доволна от всичко. а мъж ми до последно питаше всеки ден сигурна ли съм, че не скам да плащам за д-р.

така - това което най-ме отказа - не беше заради парите или защото смятам, че им влииза в задължението. Но...
Плащаш на д-р и си представи, че тръгваш да раждаш, да кажем вечер. Д-ра е след дълга смяна, смазан е от умора тъкмо е задрямал - ти го будиш да идва, че раждаш. Или понеже и той е човек е отишъл на някакво парти и е изпил 2-3 чашки....или (и такива случаи има) дори не е в града, а понякога и в страната. Такива илита нали се сещаш, че има с хиляди. Да не говорим, че докато той не дойде никой не се занимава с теб, защото чакат твоя д-р да дойде - нали си си негов човек и си му платила....и ред такива разни глупости и варианти си мислех - реших, че искам екипът, които ще се занимава с мен и моето раждане да бъде от свежи, наспали се, ако щете и трезви хора. С бистри глави и сигурни раце (особено ако се беше наложило секцио по спешност, че и такъв вариант имаше при мен)....

ест всеки сам си решава. Аз не съжалявам Wink

# 82
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
родих в "Шейново"; без уговорки, без нищо;
на никой не съм платила;

Стига с тези страхове и митове/легенди, че няма да ти обърнат внимание или ще са груби, ако не си платиш...
Леко раждане  bouquet

# 83
  • на село
  • Мнения: 1 028
реших, че искам екипът, които ще се занимава с мен и моето раждане да бъде от свежи, наспали се, ако щете и трезви хора. С бистри глави и сигурни ръце (особено ако се беше наложило секцио по спешност, че и такъв вариант имаше при мен)....


Напълно подкрепям горното  thumbsup

# 84
  • Мнения: 346
реших, че искам екипът, които ще се занимава с мен и моето раждане да бъде от свежи, наспали се, ако щете и трезви хора. С бистри глави и сигурни ръце (особено ако се беше наложило секцио по спешност, че и такъв вариант имаше при мен)....


 newsm10 И аз така!

# 85
  • Мнения: 5 026
 Аз съм против плащането и ангажирането на лекар предварително. Имах уговорка, като тръгна да раждам да се обадя на лекарката, която ми следеше бременността, но се оказа, че тя щяла да ходи на рожден ден, после я търсихме още няколко пъти и тя каза, че ако все пак държа, щяла да дойде  Close.  То си е и до лекаря и неговата отговорност като такъв. В крайна сметка ме изроди стажантка някаква...

Общи условия

Активация на акаунт